Судове рішення #5885850


Справа № 2-404/2009 р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И



25 травня 2009 року                   Гайсинський районний суд Вінницької області

в  складі: головуючого судді Кравця В.І.

            при секретарі  Карплюк Г.П.    

за участю  прокурора Козира С.В.,

представника     органу опіки і піклування Гайсинської міської ради Кучеренка О.С.,                                                                                      

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Гайсині справу за позовом  органу опіки і піклування Гайсинської міської ради   в інтересах неповнолітнього ОСОБА_1, малолітніх ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про позбавлення батьківських прав, -

встановив :

Представник органу опіки та піклування Гайсинської міської ради звернувся в суд з позовом про позбавлення батьківських прав ОСОБА_4.  щодо її дітей ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження,  ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження., посилаючись на те, що відповідачка проживає в будинку, який знаходиться в занедбаному стані, ухиляється від виконання своїх батьківських обов’язків,  діти   відібрані у відповідачки, але остання не змінила спосіб життя,  ухиляється від виконання своїх батьківських обов’язків; просив позбавити відповідачку батьківських прав.

      В судовому засіданні позивач свої вимоги підтримав, посилаючись на обставини викладені в позові.

      Відповідачка в судовому засіданні вимоги позову не визнала, заперечувала проти позбавлення її батьківських прав, пояснила, що дійсно протягом тривалого часу   не займалась  вихованням дітей, але на даний час змінила своє ставлення до дітей,  займається благоустроєм свої оселі, проте важке майнове становище і відсутність постійної роботи та  достатніх доходів перешкоджають у здійсненні ремонту будинку.

      Представник органу опіки і піклування Гайсинської міської ради вимоги позову вважав обґрунтованими і що, з метою захисту прав дітей, позов підлягає задоволенню.

    Заслухавши сторони , дослідивши матеріали справи , суд вважає , що позов не підлягає задоволенню.

    Встановлено, що ОСОБА_4 є матір’ю ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження,  ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження (а.с.5,14,16).  Відповідно до актів обстеження  житлово – побутових умов , сім»я ОСОБА_4 проживає в старому , занедбаному будинку, умови  проживання антисанітарні, що загрожує здоров»ю дітей .(а.с.7,8,11,12).За  висновком органу опікунської ради Гайсинської міської ради  ОСОБА_2 веде аморальний спосіб життя, зловживає спиртними напоями, ухиляється від своїх обов’язків по вихованню дітей, не спілкується з ними, не дбає про фізичний та духовний розвиток дітей(а.с.4)  

 Спірні правовідносини регулюються:

- п.2 ст.164 СК України, за змістом якої, батьки можуть бути позбавлені батьківських прав, якщо буде встановлено, що вони ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків по вихованню дитини.

     - ч.1 ст. 170 СК України суд може постановити  рішення  про відібрання дитини від батьків не позбавляючи їх батьківських прав  у  разі наявності підстав передбачених , ч.2-5 ст. 164 СК України;

  Оскільки відповідачка  ухиляється від виконання своїх батьківських обов’язків по   вихованню дітей і за відсутності благоустроєного житла та постійних доходів, коштів для прожиття позбавлена можливості створити належні умови проживання дітей, то залишення дітей з матір»ю є небезпечним для їх здоров»я, тому з метою захисту їх прав  необхідно відібрати  дітей у матері без позбавлення батьківських прав і передати їх органу опіки та піклування .

 Також, з урахуванням майнового становища відповідачки, задоволення її особистих потреб, необхідно відповідно до ст. ст. 180, 181 п.3, 182, 183 п.1 Сімейного Кодексу України стягнути з  відповідачки на користь закладу, де перебуватиме дитина, аліменти на утримання дитини  в розмірі по 1/3 частині всіх видів її доходів щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку , починаючи з часу звернення до суду і до повноліття дитини.

       На підставі викладеного, керуючись ст.10,11,60,61,209,212, 214-215  ЦПК України, суд, –

вирішив:

На підставі наведеного , керуючись ст. ст.10,11,209,212,214-215,218 ЦПК України, суд

вирішив:          

          Позов задовольнити частково.

Відібрати  у    ОСОБА_4,ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження,  жительки АДРЕСА_1 дітей ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження,  ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження без позбавлення її батьківських прав щодо дітей та передати дітей органу опіки і піклування Гайсинської міської ради.

Стягувати з ОСОБА_4,ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження,  жительки АДРЕСА_1 на  користь органу опіки і піклування  та  закладу до якого будуть поміщені діти  аліменти на утримання дітей ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження,  ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження в розмірі 1/3 частини всіх видів доходів , але не менше 30% прожиткового мінімуму на кожну дитину з часу набрання цим рішенням чинності до повноліття дітей.

В задоволенні інших позовних вимог відмовити.

Стягнути з  ОСОБА_4. на користь  держави 51 грн. державного мита та 30 грн. витрат на інформаційно – технічне забезпечення.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

     

Суддя

  • Номер: 6/738/21/2017
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-204/2009
  • Суд: Менський районний суд Чернігівської області
  • Суддя: Спринчук В.В.
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.11.2017
  • Дата етапу: 17.11.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація