Справа № 1-283/2009 р.
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 вересня 2009 року Гайсинський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Кравця В.І.
при секретарі Карплюк Г.П.
за участю прокурора Романової Л.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Гайсин кримінальну справу про обвинувачення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженця і жителя АДРЕСА_1 Гайсинського району, Вінницької області, українця, громадянина України, не одруженого, з неповною середньою освітою, працюючого на тимчасових роботах, не судимого, в скоєні злочину, передбаченого ч.1 ст. 121 КК України, -
встановив:
19.05.2009 року близько 21 год. 30 хв. в АДРЕСА_2 між ОСОБА_1, який перебував у стані алкогольного сп’яніння, і ОСОБА_2 на ґрунті особистої неприязні виникла суперечка, що переросла у бійку, під час якої ОСОБА_1 умисно наніс ОСОБА_2 два удари лезом сапи в область грудної клітки, заподіявши тілесні ушкодження у вигляді проникаючого поранення грудної клітки з лівої сторони з наявністю підшкірної емфіземи, пневмотораксу, адгедзивного післятравматичного плевриту та непроникаючого поранення грудей і живота зліва, які в сукупності відносяться до категорії тяжких тілесних ушкоджень, небезпечних для життя в момент заподіяння .
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1, вину в пред’явленому обвинуваченні за ч.1 ст. 121 КК України визнав повністю, каявся, пояснив , що 19.05.2009 року близько 21 год. 30 хв. по місцю його проживання у дворі будинку між ним і ОСОБА_2 виникла суперечка, так як останній мав намір забрати черевики, які незадовго до цього передав йому і вони випили могорич ; під час суперечки він перебував у стані сп'яніння, тому взяв біля веранди замість палиці сапу і наніс нею Глодному два удари у бік грудної клітки.
Крім повного визнання підсудним вини у інкримінованому обвинуваченні, його винуватість у скоєні злочину доводиться сукупністю досліджених у судовому засіданні доказів.
Потерпілий ОСОБА_2 пояснив, що 19.05.2009 року близько 21 год. 30 хв. він прийшов до будинку ОСОБА_1 щоб забрати черевики, які залишив у нього і обіцяв продати ; між ними виникла суперечка, коли він забрав черевики і виходив з двору , то ОСОБА_1 наздогнав його біля хвіртки і наніс два удари в область грудної клітки зліва ; по дорозі додому від отриманого поранення йому стало зле , він впав і хтось із односельців викликав швидку допомогу.
За висновком судово-медичної експертизи №284 від 23.07.209 року у ОСОБА_2 було виявлено тілесні ушкодження у вигляді проникаючого поранення грудної клітки з лівої сторони з наявністю підшкірної емфіземи, пневмотораксу, адгедзивного післятравматичного плевриту та непроникаючого поранення грудей і живота зліва, які в сукупності відносяться до категорії тяжких тілесних ушкоджень, небезпечних для життя в момент заподіяння. (а.с.34)
Відповідно до протоколів огляду місця події злочину, вилучення та огляду речових доказів від 20.05.2009 року у ОСОБА_1 за місцем проживання вилучено сапу, а в приймальному відділенні Гайсинської ЦРЛ вилучено належні ОСОБА_2 светр і футболку з порізами з лівої сторони (а.с.8,11,31)
Дії підсудного ОСОБА_1 суд кваліфікує за ч.1 ст.121 КК України, як умисне тяжке тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння.
Призначаючи покарання підсудному ОСОБА_1, суд враховує, відсутність судимості, посередню характеристику, суспільну небезпеку скоєного злочину, що є тяжким .
До обставин, що обтяжують покарання суд відносить вчинення злочину в стані алкогольного сп’яніння.
До пом»яшуючих покарання обставин суд відносить щире каяття .
За встановлених обставин, враховуючи думку потерпілого про призначення не суворого покарання, суд вважає, що виправлення підсудного можливе без ізоляції від суспільства, тому з метою виправлення підсудного і запобігання вчиненню ним нових злочинів необхідно призначити покарання у виді позбавлення волі і застосувавши ст.75 КК України ухвалити про його звільнення від відбування покарання з випробуванням з покладенням обов»язків передбачених ст.76 КК України.
Керуючись ст.323,324, КПК України, суд –
присудив:
ОСОБА_1 визнати винуватим в скоєні злочину, передбаченого ч.1 ст.121 КК України і призначити покарання у виді позбавлення волі на строк п«ять років.
Застосувавши ст.75 КК України ухвалити про звільнення засудженого ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з випробовуванням, якщо він протягом іспитового строку тривалістю три роки не вчинить нового злочину.
Відповідно до ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_1 обов’язки не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально – виконавчої системи; повідомляти органи кримінально - виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання та періодично з’являтись для реєстрації в органи кримінально - виконавчої системи.
Запобіжний захід до вступу вироку в законну силу залишити попередній - підписка про невиїзд.
Речові докази: сапу- повернути ОСОБА_1, светр і футболку повернути ОСОБА_2.
На вирок суду може бути подана апеляція протягом 15 діб до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд.
Суддя: