Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #58853670

Справа № 513/409/15-ц

Провадження № 2/513/643/16


Саратський районний суд Одеської області

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 вересня 2016 року Саратський районний суд Одеської області у складі:


судді Смірнової І.О.,

секретаря судового засідання Коноваленко Т.М.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Сарата

цивільну справу за позовною заявою

ОСОБА_1

до

ОСОБА_2

про

стягнення аліментів на утримання дитини, яка продовжує навчання,


В С Т А Н О В И В :


06.04.2015 року позивачка звернулася до суду з даним позовом, вказуючи, що 05 листопада 1995 року зареєструвала шлюб з відповідачем.

Від спільного подружнього життя вони мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

З початку їх спільного проживання вони жили нормально, але потім їх взаємовідносини зіпсувалися, між ними стали виникати сварки.

Все це призвело до того, що їх подальше спільне проживання стало нестерпним та 28 грудня 2001 року сторони розірвали шлюб.

Постановою Саратського районного суду від 17 грудня 1999 року з відповідача на користь позивачки були стягнуті аліменти на утримання неповнолітньої дитини в розмірі 1/4 всіх видів заробітку, щомісячно, починаючи з 25 жовтня 1999 року, але не менше 1/2 частини неоподатковуваного мінімуму доходу громадян, до його повноліття, тобто до 17 квітня 2014 року.

17 квітня 2014 року їх син досяг повноліття.

З 1 вересня 2013 року син вступив на денне відділення Білгород – Дністровського державного аграрного технікуму, де навчається по теперішній час.

Відповідач ніякої матеріальної допомоги на утримання сина не надає, тому позивачка просила суд стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в твердій грошовій сумі в розмірі 1000 гривень, щомісячно, починаючи з моменту подачі позову та до закінчення навчання, а у випадку продовження навчання до досягнення 23 років.


Заочним рішенням Саратського районного суду Одеської області від 15 червня 2015 року позов задоволено у повному обсязі, з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, не працюючого, який мешкає в с. Богате вулиця 28 червня, 57 Ізмаїльського району, Одеської області, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі по 1000 (одній тисячі) гривень, щомісячно, починаючи з 06 квітня 2015 року і до закінчення його навчання на денному відділенні Білгород – Дністровського державного аграрного технікуму, тобто до 30 червня 2016 року, судовий збір на користь держави у сумі 243 (двісті сорок три) гривні 60 копійок та 70 (сімдесят) гривень за оголошення в газеті «Одеські вісті» від 06 червня 2015 року на користь позивачки. (а.с. а.с. 44 - 45).


25 серпня 2016 року ухвалою Саратського районного суду Одеської області заочне рішення скасовано і справа призначена до розгляду (а.с. 80).

25 серпня 2016 року від позивачки надійшла уточнююча позовна заява, в якій вона просила стягувати з відповідача аліменти в розмірі по 1/4 частині заробітної плати так, як відповідач офіційно працює.

У дане судове засідання позивачка, будучи належним чином повідомлена про день та час слухання справи, не з'явилася, надала заяву про розгляд справи за її відсутності, позов підтримала повністю, просила задовольнити, вказала що відповідач не сплачував аліменти, які були стягнуті з нього заочним рішенням Саратського районного суду Одеської області від 15 червня 2015 року (а.с. 87 ).


Відповідач, будучи належним чином повідомленим про день та місце розгляду справи до суду не з’явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності, позов визнав, не заперечував проти задоволення (а.с. 85).


Вивчивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.


Суд вважає, що між сторонами склались правовідносини, що виникають з сімейного законодавства, пов’язані з обов’язком батьків утримувати повнолітніх дітей на період навчання, тому необхідно керуватися Сімейним кодексом України.


Згідно до ст.ст. 180, 181, 182, 183 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджаються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі... Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначаються судом. Якщо стягуються аліменти на двох і больше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршого дитиною повноліття...


Відповідно до копії свідоцтва про народження, серії І-ЖД № 068385, сторони є батьками ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 5).

З відповідача постановою Саратського районного суду Одеської області від 17 грудня 1999 року були стягнуті аліменти на сина у розмірі по 1/4 частині всіх видів заробітку, щомісячно, з 25 жовтня 1999 року, до його повноліття, тобто до 17 квітня 2014 року (а.с. 6).

Як видно з довідки міністерства аграрної політики та продовольства України Білгород –Дністровського державного аграрного технікуму ОСОБА_4 на даний час є студентом 3 курсу, групи БЕ – 32, будівельного відділення, денної форми навчання, термін навчання з 01.09.2013 року по 30.06.2016 року (а.с. 7).

Відповідно до довідки про доходи відповідач працює водієм у «фізичної особи – Підприємця ОСОБА_5» (а.с. 70).


У судовому засіданні встановлено, що сторони мешкають окремо; на утриманні позивачки знаходиться син, батьком якого є відповідач; відповідач добровільно не надає матеріальної допомоги на навчання сина. З урахуванням сімейного, матеріального становища позивачки, суд вважає, що відповідач повинен сплачувати аліменти на сина у розмірі по 1/4 частині із заробітної плати, але не менш 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на період його навчання.


На підставі Закону України "Про судовий збір", відповідач повинен сплатити судовий збір у сумі 551 гривня 20 копійок.


Керуючись ст. ст. 3-8, 10, 11, 60, 88, 212-215, 294, 367 ЦПК України, ст.ст. 181, 182, 199 Сімейного кодексу України,


суд

В И Р І Ш И В:


позов задовольнити. Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, не працюючого, який мешкає в с. Богате вулиця 28 червня, 57 Ізмаїльського району, Одеської області, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі по 1/4 частині із заробітної плати, щомісячно, починаючи з 06 квітня 2015 року і до закінчення його навчання на денному відділенні Білгород – Дністровського державного аграрного технікуму, тобто до 30 червня 2016 року.


Раніше виданий виконавчий лист про стягнення аліментів з ОСОБА_2 у розмірі по 1000 (одній) тисячі гривень - відкликати з відділу державної виконавчої служби Ізмаїльського міськрайонного управління юстиції Одеської області.


Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, не працюючого, який мешкає в с. Богате вулиця 28 червня, 57 Ізмаїльського району, Одеської області, судовий збір на користь держави у сумі 551 (п’ятсот п’ятдесят одна) гривня 20 копійок.


Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Одеської області, протягом 10 днів з дня його проголошення, а для осіб, які були відсутні при проголошенні рішення суду, у той же строк з дня отримання копії рішення, через Саратський районний суд Одеської області.

Суддя І. О. Смірнова


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація