Судове рішення #588285
Справа №2- 2006\2007р

Справа №2- 2006\2007р. РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 січня  2007 р.

Малиновський районний суд м. Одеси

у складі : головуючого                         -  Ярош А.І.,

при секретарі                               -   Стариш О.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно за законом,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно за законом у вигляді квартириАДРЕСА_1, а також на грошові вклади.

Позивач у судовому засіданні поточнив свої позовні вимоги та просив суд встановити факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_3 та ОСОБА_2 є його батьками та визнати за ним право власності на квартируАДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті матері, ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 та після смерті батька ОСОБА_2, померлогоІНФОРМАЦІЯ_2., а також на грошовий вклад в ВАТ „Державний Ощадбанк України" за рахункомНОМЕР_1, на грошовий вклад в Ощадбанку СРСР за рахунком НОМЕР_3, на грошовий вклад в Центральній ощадній касі НОМЕР_4 Малиновського району за рахунком НОМЕР_2, в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_2,, померлогоІНФОРМАЦІЯ_2., посилаючись на наступні обставини.

Квартира АДРЕСА_1 належала на праві спільної сумісної власності в рівних частках його батькам : мати ОСОБА_3, померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 та батькові ОСОБА_2, померлому ІНФОРМАЦІЯ_2р. Після смерті батьків він фактично прийняв спадщину у вигляді вищезазначеної квартири. Після смерті батька також відкрилась спадщина на грошові вклади. Крім нього спадкоємцем першої черги не має. Крім того в свідоцтві про право власності на житло прізвище його батька та мати вказані : „ІНФОРМАЦІЯ_3", а в свідоцтвах про смерть „ІНФОРМАЦІЯ_4". В його свідоцтві про народження та в свідоцтві про народження батька прізвище вказано на російській мові „ІНФОРМАЦІЯ_5", тому він вважає, що при видачі свідоцтва про право власності на українській мові, допущена технічна помилка в прізвищах батьків. На його звернення до нотаріуса про видачу свідоцтва про право на спадщину, йому було відмовлено, так як в свідоцтві про право власності на житло не визначені частки померлих, а також допущена помилка в прізвищах. У зв'язку з чим він змушений звернутися до суду з цим позовом.

Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні позов визнав, пояснивши, що вищезазначена квартира належала на праві власності його рідному брату ОСОБА_2 та його жінці ОСОБА_3 Після їх смерті єдиним спадкоємцем першої черги за законом є їх син, тобто позивач. Він не претендує на цю квартиру, не заперечує проти задоволення позову, а також підтвердив, що ОСОБА_2 та ОСОБА_3 є батьками позивача.

Суд, вислухавши пояснення позивача, відповідача, розглянувши й дослідивши матеріали справи, вважає, що заявлені вимоги підлягають задоволенню, за наступними підставами.

Судом встановлено, що згідно свідоцтва про право власності на житло від ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на праві спільної, сумісної власності належить квартира АДРЕСА_1.

 

Відповідно до свідоцтва про народження ОСОБА_3 та ОСОБА_2 є батьками ОСОБА_1, тобто позивача по справі. В свідоцтві про право власності на житло прізвище батька та мати позивача вказані : „ІНФОРМАЦІЯ_3", а в свідоцтвах про смерть „ІНФОРМАЦІЯ_4". В свідоцтві про народження та в свідоцтві про народження батька прізвище вказано на російській мові „ІНФОРМАЦІЯ_5". В паспорті позивача його прізвище на російській мові „ІНФОРМАЦІЯ_5", а на українській мові „ІНФОРМАЦІЯ_7" тому суд вважає, що при видачі свідоцтва про право власності на українській мові, допущена помилка в прізвищах батьків позивача.

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 померла, про що в книзі реєстрації актів про смерть зроблено запис за ІНФОРМАЦІЯ_8.

ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 помер, про що в книзі реєстрації актів про смерть зроблено запис за ІНФОРМАЦІЯ_9.

З матеріалів справи вбачається, що позивач є сином померлих ОСОБА_2 та ОСОБА_3, про що свідчить свідоцтво про народження.

Згідно відповіді Сьмої Одеської державної нотаріальної контори за НОМЕР_5 свідоцтво про право на спадщину ОСОБА_1 не можливо надати у зв'язку з тим, що в Свідоцтві про право власності на житло не вказані частки померлих у спільній власності, а також в свідоцтві про право власності на житло прізвище власників вказані: „ІНФОРМАЦІЯ_3", а в свідоцтвах про смерть „ІНФОРМАЦІЯ_4".

В судовому засіданні позивач пояснив, що приводом звернення до суду стало те, що він фактично прийняв спадщину після смерті батьків, доглядав їх по день смерті, а також проживає і після їх смерті у вищезазначеній квартирі, користується спадковим майном, сплачує за комунальні послуги, до державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини звернувся у встановлений законом строк, але йому було відмовлено у видачі свідоцтва про прийняття спадщини, у зв'язку з тим, що в Свідоцтві про право власності на житло не вказані частки померлих, а також в свідоцтві про право власності на житло прізвище його батька та мати вказані: „ІНФОРМАЦІЯ_3", а в свідоцтвах про смерть „ІНФОРМАЦІЯ_4".

Встановлення факту родинних відносин заявнику необхідно для прийняття спадщини, після смерті його батьків.

У відповідності до ст. 370 у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.

У відповідності до ст. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив та батьки.

У відповідності до ст. 1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом або за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Таким чином, суд задовольняє позовні вимоги ОСОБА_1 та визнає, факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2р. були батьками ОСОБА_1 та визнає за ним право власності у порядку спадкування за законом на квартиру АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті матері, ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 та батька ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2р., та на грошовий вклад в ВАТ „Державний Ощадбанк України" за рахункомНОМЕР_1, на грошовий вклад в Ощад банку СРСР за рахунком НОМЕР_3, на грошовий вклад в Центральній ощадній касі НОМЕР_4 Малиновського району за рахунком НОМЕР_2 в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_2, померлогоІНФОРМАЦІЯ_2..

Керуючись ст.ст 10,11, 209, 212, 214-215, 234,235 ЦПК України, ст. ст.1261, 1268 Цивільного Кодексу України суд,

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити в повному обсязі.

Встановити факт родинних відносин, а саме, що ІНФОРМАЦІЯ_7а (ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_7 ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2р. були батьками ОСОБА_1.

 

Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартируАДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті матері, ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 та батька ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2р., та на грошовий вклад в ВАТ „Державний Ощадбанк України" за рахункомНОМЕР_1, на грошовий вклад в Ощадбанку СРСР за рахунком НОМЕР_3, на грошовий вклад в Центральній ощадній касі НОМЕР_4 Малиновського району за рахунком НОМЕР_2 в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2..

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація