Судове рішення #58814909

Справа №5-60/10р.


ПОСТАНОВА

Вінницький районний суд Вінницької області

м. Вінниця, вул. Вінніченка, 29, 21009, (0432) 61-82-86


10 березня 2010 року Вінницький районний суд Вінницької області

в складі :

головуючого судді Спринчука В.В.,

при секретарі Яровій О.В.,

з участю прокурора Михайліни О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Стрижавка Вінницького району подання адміністрації Стрижавсько'і ВК -81 про умовно - дострокове звільнення засудженого ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_4, неодруженого, раніше засудженого: 25.03.1997року Королівським районним судом м. Житомира за ст. 206 ч.2 КК України їв ред. 1960 року) до 1 року позбавлення волі, звільнений умовно - достроково на 4 місяці 5 днів, судимість погашена,

встановив:

По даній справі ОСОБА_1 засуджений 21.11.2003 року Оболонським районним судом м. Києва за ст.ст. 186 ч.З, 186 ч.4. 187 ч.2, 70 ч.І КК України на 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Згідно постанови начальника СВК № 81 від 16.12.2008 року переведений до ЦСР.

Початок строку: 12.08.2003 року.

Кінець строку: 12.08.2011 року.

2\3 строку: 12.12.2008року

Адміністрація Стрижавської ВК-81 за погодженням із спостережною комісією звернулась до суду з поданням про умовно - дострокове звільнення засудженого ОСОБА_1Й, який прибув в установу 02.03.2004 року. В період відбування покарання засуджений характеризується з позитивної сторони, вимоги режиму утримання- не порушує. До працівників адміністрації установи ввічливий, виконує їх вимоги, підтримує стосунки з різними категоріями засуджених. Працевлаштований на дільниці соціальної реабілітації різноробочим, до праці ставиться сумлінно, своєю поведінкою та ставленням до праці надає позитивний прикчад для інших засуджених.

Заслухавши пояснення представника адміністрації СВК-81 смт. Стрижавка, засудженого, думку прокурора, який заперечує проти задоволення подання, дослідивши та оцінивши матеріали особової справи засудженого, суд вважає, що подання не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване, якщо засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення в процесі відбування покарання. Висновок суду про виправлення засудженого повинен бути заснований на всебічному врахуванні даних про його поведінку і ставлення до праці за весь період перебування у виправно- трудовій установі, а не за час, який безпосередньо передує розгляду подання. У п. 17 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміну не відбутої частини покарання більш м'яким» від 26 квітня 2002 року зазначено, що слід ретельно з’ясувати ставлення засудженого до вчиненого злочину, праці та навчання, додержанні ним вимог режиму, участь у самодіяльних організаціях засуджених, а також його наміри щодо залучення до суспільно корисної праці. Сумлінна поведінка - це не тільки пасивна форма поведінки засудженого, яка полягає у стримуванні від порушень режиму, а й активна форма його поведінки.

Як вбачається з матеріалів особової справи засудженого ОСОБА_1, а саме, з висновків характеристики, що передувала характеристиці наданій суду, вбачається, що засу джений на шлях виправлення не став (а.с. 89).

Хоча ст. 81 КК України не зобов ’язує враховувати при умовно - достроковому звільненні вів відбування покарання ступінь тяжкості вчиненого злочину і дані про особу, крім її сумлінної поведінки і ставлення до праці, суд, відмовляючи в задоволенні подання адміністрації СВК-81. бере до уваги динаміку вчинення умисних злочинів, отримані за період відбування покарання стягнення, які хоч на момент розгляду подання зняті та погашені, Їх кількість (чотири), характер (недбале відношення до своїх обов’язків, допущення браку продукції, створення конфліктних ситуацій часткове визнання вини у скоєному /відсутність каяття/, вказують на те, що за час відбування покарання ОСОБА_1, маючи ряд заохочень не довід своє виправлення, крім того до нього раніше застосовувалося умовно - дострокове звільнення від відбування покарання, після чого ним знову було вчинено умисний злочин, що свідчить про несприятливі наслідки застосування засудженого зазначеного вище інституту звільнення від покарання.

Враховуючи зазначені вище обставини в сукупності, заслухавши пояснення представника органу,

який відає виконанням покарання, суду не доведено, що засуджений на момент розгляду

подання про застосування ст, 81 КК України довів своє виправлення. Керуючись ст. 407 КПК України, ст. 81 КК України, суд, -

постановив:

В задоволенні подання адміністрації Стрижавської ВК -81 про умовно - дострокове звільнення засудженого ОСОБА_1, 29.08.1975 року народжена відмовити.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Вінницької області на протязі ~ дня її проголошення.

Суддя:




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація