Справа № 128/4353/14-к
УХВАЛА
Іменем України
06 жовтня 2014 року м. Вінниця
Вінницький районний суд Вінницької області в складі :
головуючого судді: Мотрук М.І.
при секретарі: Тихолаз Т.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання ОСОБА_1 про зняття судимості відповідно до Закону України “Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексу України щодо імплементації до національного законодавства положень статті 19 Конвенції ООН проти корупції” № 746 – VI від 21.02.2014 року
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням про зняття з нього судимості за ст. 365 ч.2 КК України, у зв’язку із усуненням караності діяння внаслідок Закону України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України, щодо імплементації до національного законодавства положень статті 19 Конвенції ООН проти корупції» № 746 – VI від 21.02.2014 року.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 був засуджений 19-26 листопада 2004 року Вінницьким районним судом Вінницької області за ч.2 ст. 365 КК України до 4 років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати службові посади в лісовому господарстві України строком на 3 роки.
Ухвалою Менського районного суду Чернігівської області від 1 квітня 2014 року ОСОБА_1, засудженого 19-26 листопада 2004 року Вінницьким районним судом Вінницької області за ч.2 ст. 365 КК України до 4 років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати службові посади в лісовому господарстві України строком на 3 роки, в зв’язку з усуненням карності діяння внаслідок прийняття Закону України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України, щодо імплементації до національного законодавства положень статті 19 Конвенції ООН проти корупції» № 746 – VI від 21.02.2014 року приведено вказаний вирок приведено у відповідність до чинного законодавства та звільнено ОСОБА_1 з місць позбавлення волі.
В клопотанні засудженого ОСОБА_1 ставиться питання про зняття з нього судимості за ст. 365 ч.2 КК України, у зв’язку із усуненням караності діяння внаслідок Закону України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України, щодо імплементації до національного законодавства положень статті 19 Конвенції ООН проти корупції» від 21.02.2014 року.
В судове засідання прокурор не з’явилася, надала суду заяву, в якій просить судове засідання провести в її відсутність, при вирішенні клопотання покладається на думку суду.
Засуджений ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився, надав суду заяву, в якій клопотання підтримує та просить його задоволити.
Відповідно до ч.4 ст. 539 КПК України, неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання, не перешкоджає проведенню судового розгляду, крім випадків, коли їх участь визнана судом обов’язковою або особа повідомила про поважні причини неприбуття.
Відповідно до вимог ст.538 КПК України після відбуття покарання у виді позбавлення волі або обмеження волі суд, який ухвалив вирок, має право розглянути питання про зняття судимості з цієї особи за її клопотанням
Суд, вивчивши клопотання та надані до нього матеріали, вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Вироком Вінницького районного суду Вінницької області від 19-26 листопада 2004 року ОСОБА_1 був засуджений за ч.2 ст. 365 КК України до 4 років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати службові посади в лісовому господарстві України строком на 3 роки.
Відповідно до ст. 5 КК України, закон про кримінальну відповідальність, що скасовує злочинність діяння, пом’якшує кримінальну відповідальність або іншим чином скасовує поліпшує становище особи, має зворотну дію у часі, тобто, поширюється на осіб, які вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності, у тому числі на осіб, які відбувають покарання або відбули покарання, але мають судимість.
Згідно ч.2 ст. 74 КК України, особа, засуджена за діяння, караність якого законом усунена, підлягає негайному звільненню від призначеного судом покарання.
Відповідно до п.13 ч.1 ст. 537 КПК України, суд під час виконання вироку вирішує питання про звільнення від покарання і пом’якшення покарання у випадках, передбачених частинами 2 та 3 статті 74 КК України.
Згідно п. 3 Закону України “Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексу України щодо імплементації до національного законодавства положень статті 19 Конвенції ООН проти корупції” № 746 – VI від 21.02.2014 року, звільнення від покарання осіб, засуджених за діяння, караність яких усувається цим Законом, здійснюється в порядку, передбаченому ст. 539 КПК України.
Відповідно до ч.1 ст. 539 КПК України питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлення законом.
Таким чином, оскільки стаття КК України, за якою ОСОБА_1 засуджений – виключена згідно Закону України “Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексу України щодо імплементації до національного законодавства положень статті 19 Конвенції ООН проти корупції” № 746 – VI від 21.02.2014 року, останній підлягає не тільки звільненню від подальшого відбування покарання за ст. 365 ч.2 КК України, а й зняття судимості з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, призначену вироком Вінницького районного суду Вінницької області від 19-26 листопада 2004 року, у зв’язку із усуненням караності діяння внаслідок Закону України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України, щодо імплементації до національного законодавства полдожень статті 19 Конвенції ООН проти корупції» від 21.02.2014 року.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 5, 74 КК України, ст.cт. 537, 539 КПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Зняти судимість з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, призначену вироком Вінницького районного суду Вінницької області від 19-26 листопада 2004 року, у зв`язку із усуненням караності діяння внаслідок Закону України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України, щодо імплементації до національного законодавства полдожень статті 19 Конвенції ООН проти корупції» від 21.02.2014 року.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Вінницької області через Вінницький районний суд Вінницької області на протязі 7 днів з дня її оголошення.
Суддя: