Судове рішення #58806021

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області


Справа № 2-а-8445/10

Провадження № -

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"26" травня 2010 р. м. Коростень

Коростенський міськрайонний суд

Житомирської області

в складі : головуючого Куліченко М.В.

розглянув в приміщенні суду м.Коростень в порядку письмового провадження спра­ву за адміністративним позовом ОСОБА_1 на неправомірні дії Управління Пенсійного фонду України в м. Коростень про перерахунок пенсії,- суд,-

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду з цим позовом і просить визнати непра­вомірними дії відповідача, щодо відмови в перерахунку пенсії, зобов'язати відпові­дача перерахувати та призначити їй пенсію, відповідно до вимог ст. 4 ст. 54 ОСОБА_2 України „Про статус і соціальний захист осіб, що потерпіли від Чорнобильської ка­тастрофи" по 2 групі інвалідності, в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком, з по- слідуючим перерахунком розміру цієї пенсії, у зв»язку із змінами розміру мінімаль­ної пенсії за віком, та додаткову пенсію інваліду 2 гр. внаслідок Чорнобильської катастрофи у розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, з послідуючим перерахун­ком.

В обгрунтування своїх вимог позивачка зазначає, що є інвалідом 2 групи, за­хворювання повАязане з наслідками аварії на ЧАЕС . Ст. 14 ОСОБА_2 України „Про статус і соціальний захист осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи" її ві­днесено до 1 категорії осіб, постраждалих від Чорнобильської катастрофи. На під­ставі цього закону, призначено пенсію та щомісячну додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров”ю, розмір яких, повинен визначатись виходячи з мінімальної пенсії за віком, що встановлена ОСОБА_2, відповідач у 2007-2008 роках визначив розмір зазначених пенсій, відповідно до постановами Кабінету Міністрів України “ Про підвищення розміру пенсій та інших соціальних виплат окремим ка­тегоріям пенсіонерів, фінансування яких, здійснюється за рахунок коштів державно­го бюджету від 3.1.2002 року №1 ”Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян “від 16.7.2008 року № 654.

Вважаючи, що їй невірно нараховується пенсія та щомісячна додаткова пен­сія за шкоду, заподіяну його здоровію, позивачка звернулася до відповідача з відпо­відною заявою про визначення та перерахунок зазначених виплат; відповідно до ст.50,54 ОСОБА_2 У країни „Про статус і соціальний захист осіб, що потерпіли від Чор­нобильської катастрофи" якими встановлено, що вона має право на щомісячну до­даткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров”ю, в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, та розмір її пенсії не може бути меншим за 8 мінімальних пенсій за віком , але отримала відмову.



/

Позивачка ці позовні вимоги підтримала, до суду не з»явилася, надала у, в якій позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить їх задоволити, іву розглянути в письмовому провадженні.

Представник відповідача проти позову заперечив, до суду не з»явився. З’ясувавши позиції учасників справи, суд приходить до висновку, що позо- вимоги підлягають задоволенню.

Судом встановлено, що позивачка належить (віднесено) до першої ка­рії осіб, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, що підтверджується посві- іням серії А № 117213 від 21.05.1998 року і згідно довідки МСЕК серії 2-18 ЖИЗ 127570 від 17.05.1999 року визнано інвалідом 2 групи . (л.с.7 )

Згідно повідомлення від 17.12.2009 року позивачці відмовлено в задоволенні и про перерахунок пенсії, відповідно до вимог ст.ст.50,54 ОСОБА_2 України „Про ус і соціальний захист осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи".

Відповідно до ч.І ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соці- іий захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тим- )вої втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття, з незалежних від обставин, старості та в інших випадках, передбачених законом.

Згідно з ч.4 ст. 54 ОСОБА_2 України „Про статус та соціальний захист осіб, що траждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “, в редакції від 6.6.1996 року, :іх випадках розмір пенсії для інвалідів 2 групи, щодо яких встановлено язок хвороби з Чорнобильською катастрофою, не може бути нижчим 8 мініма- их пенсій за віком.

Відповідно до ст. 50 зазначеного ОСОБА_2,особам, віднесеним до ка- зрії 1, які є інвалідами 2 групи, призначається щомісячна додаткова пенсія за &ду, заподіяну здоровю, у розмірі 75% прожиткового мінімуму ,для 5,що втратили працездатність.

Частиною 3 ст.67 ОСОБА_2 України “Про статус та соціальний захист осіб, що траждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, встановлено, що у разі збі- іення розміру визначеного законом, прожиткового мінімуму для осіб, які втра- и працездатність, підвищується розмір пенсій за шкоду, заподіяну здо- Г’ю, особам, віднесеним до категорії 1,2, 3, 4 і розмір щомісячної компенсації втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи . Перерахунок пе- і здійснюється з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.

Частиною 3 ст.4 ОСОБА_2 України „Про державні соціальні стандарти та дер­ті соціальні гарантії" від 05.10.2000 року передбачено, що прожитковий міні- л на одну особу, а також окремо для тих ,хто відноситься до основних демо- фічнихгруп населення, щороку затверджується Верховною Радою України “Про Державний бюджет У країни на відповідний рік”.

ОСОБА_2 України від 28.12.2007 року , “Про державний бюджет Україна на 8 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України, ст.54 ЗУ „Про ус і соціальний захист громадян, які постраждали від Чорнобильської істрофи" встановлено, що в усіх випадках розміри пенсій для інвалідів, цо яких встановлено зв"язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть і нижчими “ ... для інших інвалідів, щодо яких встановлено причинний язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою ... по 2 групі інвалідності- % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність . Розмір такого житкового мінімуму, визначається на момент виплати пенсії згідно ЗУ “Про жавний бюджет України “ і не може коригуватись іншими нормативно- вовими актами.

ОСОБА_2, статтю 50 ЗУ “Про статус та соціальний захист осіб, що траждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” змінено і встановлено, що бам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за оду, заподіяну здоров”ю, у розмірах: інвалідам 2гр. -20 % прожиткового міні- яу для осіб, які втратили працездатність , розмір прожиткового мінімуму осіб, які втратили працездатність визначається на момент виплати додаткової пе­нсії, згідно з ЗУ “Про державний бюджет” і не може коригуватись іншими нормативно- правовими актами.

Цим же ОСОБА_2 статтю 67 ОСОБА_2 України “ Про статус та соціальний за­хист осіб , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” змінено і встановлено, що максимальний розмір пенсій, призначених відповідно до цього Зако­ну з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової до­помоги, пенсій за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пе­нсій, встановлених законодавством) не може перевищувати дванадцяти мінімаль­них розмірів пенсій за віком, встановленої абз.1 ч.І ст. 28 ОСОБА_2 України “Про за- гальнообов”язкове державне пенсійне страхування".

Рішенням Конституційного Суду України від 22.5.2008 року, № 10-рп/2008, зміни, внесені ОСОБА_2 України від 28.12.2007 року “Про Державний бюджет Украї­ни на 200 8 рік “та про внесення змін до деяких законодавчих актів України до ст.50,54,67 ЗУ „Про статус і соціальний захист осіб, потерпілих від Чорно­бильської катастрофи", визнано неконституційним.

Оскільки, відповідно до ч.2 ст. 152 Конституції України, закони інші пра­вові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрача­ють чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність , тому відповідач з 9 липня 2007 року та до кінця 2007 року, а також з 22 травня 2008 року , під час обчислення пенсії і додаткової пенсії особам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, повинен керуватися статтями 50,

54 ОСОБА_2 України “ Про статус та соціальний захист осіб , які постраждали внаслідок які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” в редакції від 6.6.1996 року №230/96 ВР та статтею 67 даного ОСОБА_2 в редакції від 5.10.2006 року № 231 -У.

Відповідно до ч.І ст. 28 ЗУ “Про загальнообов”язкове державне пенсійне стра­хування” мінімальний розмір пенсії за віком, встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Згідно статті 58 ОСОБА_2 У країни Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України, затверджено на 2008 рік прожитковий мінімум для осіб,що втратили працездатність з 1 січня -470 гривень, з 1 квітня - 481 гривні, з 1 жовтня- 498 грн.

Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, мають діяти лише на під­ставі , в межах повноважень та у спосіб, що передбачено Конституцією та Зако­нами України. Згідно з положеннями ч.4 ст. 9 КАС України , у разі невідповідно­сті правового акта - Конституції України, закону України, міжнародному дого­вору, згода на обов'язковість якого, надана Верховною Радою України, чи іншому правовому акту , суд застосовує акт, який має вищу юридичну силу,

Посилання відповідачки на застосування до спірних правовідносин поста­нов Кабінету Міністрів України „Про підвищення розмірів пенсій та інших со­ціальних допомог окремим категоріям пенсіонерів, фінансування яких, здійс- иоється за рахунок державного бюджету" від 03.01.2002 року № 1 ,” Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" від 16.07.2008 р№ 554. є неправомірним, оскільки положення даних постанов звужують обсяг (становлених ЗУ “Про статус і соціальний захист громадян, які постраж­дали від Чорнобильської катастрофи" пільг прав осіб, які постраждали.

Пенсійний фонд України діє на підставі Положення “Про пенсійний (юнд України" та здійснює свої повноваження на підставі п .15 цього Положення іерез територіальні управління , створені в установленому порядку.

Згідно ЗУ Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, перера­хунок пенсії рішення про призначення та перерахунок пенсій приймаються район- шми УПФ, за місцем проживання пенсіонерів. Територіальним управлінням пенсій- юго фонду за місцем проживання позивача є УПФ в м. Коростень, Враховуючи на­йдене, УПФ в м. Коростень і повинно здійснити перерахунок пенсії позивачці.

За таких обставин, суд приходить до висновку про обгрунтованість по- та зобов’язання Управління Пенсійного фонду України в м. Коростень пе- :ти позивачку з пенсії за віком на пенсію по інвалідності, як інваліда 2-ї групи ювести перерахунок пенсії та виплату пенсії позичці, згідно ст.ст.49,50, т.54 ОСОБА_2 України „Про статус та соціальний захист осіб, пост- іали внаслідок Чорнобильської катастрофи” , виходячи з розрахунку мініма- ї пенсії за віком, визначеної ст. 28 ЗУ “Про загальнообов'язкове державне ійне страхування" та провести перерахунок та виплату недоплаченої пенсії 01.2009 року.

Керуючись ст.ст. 8,70,71,86,159-163,167 КАС України,-суд

ПОСТАНОВИВ

Позов ОСОБА_1 НИКОУІвн^ на неправомірні дії Управління ійного фонду України в м.Коростень про перерахунок пенсії - задоволити.

Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в ростень, щодо відмови позивачці в переведенні з пенсії за віком на пенсію по ін- дості, перерахунку пенсії, передбаченої ст.ст.49,50, п.4 ст.54 ОСОБА_2 України і статус та соціальний захист осіб, постраждали внаслідок Чорно- ської катастрофи” , виходячи з розрахунку мінімальної пенсії за віком, визна- їст. 28 ЗУ “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та прове- іиплату недоплаченої пенсії з 01.01.2009 року.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в м.Коростень перевести гиренко ОСОБА_3 он івну з пенсії за віком на пенсію по інвалідності, як інва- 2-ї групи, здійснити перерахунок пенсії, відповідно до ст.ст.49,50, п.4 ст.54 За- України „Про статус та соціальний захист осіб, постраждали вна- ж Чорнобильської катастрофи”, виходячи з розрахунку мінімальної пенсії за 4, визначеної ст. 28 ЗУ “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуван- а провести виплату недоплаченої пенсії з 01.01.2009 року.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністра- ого суду , протягом 20 днів, з дня подачі заяви про оскарження, яка подаєть- ротягом 10 днів, після її проголошення і набирає чинності після спливу ку на подачу заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не буде по-





Суддя







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація