У х в а л а
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах
Верховного Суду України у складі:
головуючого |
Жука В.Г., |
суддів |
Кравченка К.Т. і Скотаря А.М. |
розглянула в судовому засіданні в м. Києві 22 березня 2007 року кримінальну справу за касаційною скаргою засудженого ОСОБА_1 на вирок Баглійського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 28 грудня 2004 року, яким
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження,
такого, що не має судимості в силу
ст. 55 КК України (1960 року),
засуджено за ч. 2 ст. 185 КК України на 3 роки обмеження волі.
На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_1 звільнено від відбування покарання з випробуванням, з іспитовим строком на 1 рік 6 місяців та згідно ст. 76 КК України на нього покладено певні обов'язки.
Цим же вироком засуджено ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, вирок щодо яких в касаційному порядку не оскаржено.
Ухвалою Апеляційного суду Дніпропетровської області від 12 січня 2006 року вирок змінено, дії ОСОБА_1 перекваліфіковано з ч. 2 ст. 185 на ч. 5 ст. 27 і ч. 2 ст. 185 КК України і він вважається засудженим до міри покарання, призначеної судом першої інстанції. В решті вирок залишено без зміни.
Лакізу визнано винним у тому, що він, вступив в попередню змову з ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та іншими невстановленими і встановленими особами, щодо яких справа виділена в окреме провадження, щодо однієї особи закрита у зв'язку з його смертю, на вчинення крадіжки стального скрапа (металолому) з території АК “Демос”. З цією метою ОСОБА_1 надав іншим засудженим автомобіль ГАЗ-66 д.н. НОМЕР_1, під управлінням ОСОБА_3, котрого ОСОБА_1 взяв працювати водієм.
28.10.2002 року, діючи за попередньою змовою згідно наміченого плану ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та інші особи прибули на територію АК “Демос”, звідки таємно викрали 7,41 тонну стального скрапу, належного зазначеній компанії.
Післю цього засуджені з викраденим прибули на місце збуту, де розгрузили викрадений стальний скрап.
У касаційній скарзі засуджений ОСОБА_1 порушує питання про скасування судових рішень та направлення справи на новий судовий розгляд. Посилається на однобічність та неповноту у досдідженні обставин справи. На його думку, висновки суду щодо його винності у вчиненому злочині не відповідають фактичним обставинам справи. Зазначає, що він ніякого відношення до вчиненого злочину не має, оскільки в цей день знаходився вдома. Крім того, посилається на те, що скрап є відходом виробництва, що немає вартості, і не належав АК “Демос”.
Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що скарга задоволенню не підлягає.
Як видно з матеріалів справи, висновки суду про доведеність винності ОСОБА_1 у вчиненому злочині грунтуються на зібраних та ретельно перевірених в судовому засуданні доказах. Доводи ж у касаційній скарзі про невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи безпідставні.
Як убачається з матеріалів справи, а саме, з довідки АК “Демос”, висновку АК “Демос”, протоколу огляду, акту передачі відвальних мартенівських шлаків, рішення Дніпродзержинського міськвиконкому, уставу АК “Демос” та інших доказів - крадіжка скоєна з території земельної ділянки, виділеної АК “Демос” в довгострокове користуавння. АК “Демос” є власником мартенівських шлаків, розташованих на зазначеній ділянці, що спростовує даводи ОСОБА_1 про те, що викрадений скрап не має вартості та не належить АК “Демос”.
Посилання ОСОБА_1 на його непричетність до викрадення стального скрапу безпідставні.
Із показань засуджених ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 вбачається, що ОСОБА_1 знав про те, що надає автомобіль для перевезення викраденого стального скрапу.
Свідки ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10 показали, що на автомобілі, належному Лакізі, неодноразово привозився металевий скрап на пункт прийому металобрухту.
Як убачається з матеріалів справи, слідчими органами й судом досліджені всі обставини, які могли б мати значення для справи, тому посилання у скарзі на однобічність і неповноту досудового й судового слідства у справі необгрунтовані.
Дії засудженого ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 27 і ч. 2 ст. 185 КК України кваліфіковано правильно.
Підстав для призначення справи до касаційного розгляду з повідомленням зазначених у ст. 384 КПК України осіб не вбачається.
Керуючись ст. 394 КПК України, колегія суддів
у х в а л и л а :
у задоволенні касаційної скарги засудженого ОСОБА_1 відмовити.
Судді:
В.Г. Жук К.Т. Кравченко А.М. Скотарь