У х в а л а
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах
Верховного Суду України у складі:
головуючого |
Жука В.Г., |
суддів |
Коновалова В.М. і Селівона О.Ф. |
розглянула в судовому засіданні в м. Києві 29 березня 2007 року кримінальну справу за касаційною скаргою засудженого ОСОБА_1 на вирок Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 15 лютого 2006 року, яким
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1року народження,
такого, що немає судимості
в силу ст. 89 КК України,
засуджено за ч. 1 ст. 189 КК України на 3 роки обмеження волі.
Ухвалою Апеляційного суду Закарпатської області від 16 травня 2006 року вирок залишено без зміни.
ОСОБА_1 визнано винним у тому, що він, у другій половині квітня 2005 року біля магазину “Осетія” по вул. Минайській в м. Ужгороді під погрозою застосування насильства вимагав у власника зазначеного магазину ОСОБА_2 передачі 500 доларів США щомісячно у Благодійний фонд Гаєвого під назвою “Праведники народів світу”.
Продовжуючи вимагання коштів, ОСОБА_1 20.05.2005 року у розмові по мобільному телефону погрожував розголошенням відомостей щодо ОСОБА_2, які той бажав зберігати в таємниці, а з 2 по 8 червня 2005 року, вимагаючи передачі грошей, передав копію анонсу про вихід в газеті “Репортер” статті “Невловимий ОСОБА_2”.
28.06.2005 року після публікації в газеті “Правозахист” статті з неправдими відомостями, ОСОБА_2 перерахував на рахунок фонду Гаєвого 400 грн..
У касаційній скарзі засуджений ОСОБА_1 порушує питання про скасування судових рішень та закриття справи за відсутністю в його діях складу злочину. Посилається на однобічність та неповноту у досдідженні обставин справи. На його думку, висновки суду щодо його винності у вчиненому злочині не відповідають фактичним обставинам справи. Зазначає, що він подав правдиві відомості щодо ОСОБА_2, грошей у нього ніяких не вимагав, а лише запропонував потерпілому надати пожертву на рахунок фонду.
Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що скарга задоволенню не підлягає.
Як видно з матеріалів справи, висновки суду про доведеність винності ОСОБА_1 у вчиненому злочині грунтуються на зібраних та ретельно перевірених в судовому засіданні доказах. Доводи ж у касаційній скарзі про невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи безпідставні.
Так, із показань потерпілого ОСОБА_2 вбачається, що ОСОБА_1 тривалий час вимагав у нього гроші, погрожуючи застосувати до нього насильство та надрукувати в засобах масової інформації негативну для нього інформацію.
Свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 показали, що ОСОБА_1 телефонував їм та просив попередити потерпілого про необхідність перерахування коштів на адресу фонду Гаєвого, а в разі відмови на ОСОБА_2 буде чинитися інформаційний тиск.
Свідок ОСОБА_5 показав, що звернувся в газету “Правозахист” на прохання засудженого ОСОБА_1 надрукувати статтю про ОСОБА_2 без належної перевірки фактів.
Як убачається з матеріалів справи, слідчими органами й судом досліджені всі обставини, які могли б мати значення для справи, тому посилання у скарзі на однобічність і неповноту досудового й судового слідства у справі необгрунтовані.
Дії засудженого ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 189 КК України кваліфіковано правильно.
Призначене покарання відповідає вимогам кримінального закону і є справедливим.
Підстав для призначення справи до касаційного розгляду з повідомленням зазначених у ст. 384 КПК України осіб не вбачається.
Керуючись ст. 394 КПК України, колегія суддів
у х в а л и л а :
у задоволенні касаційної скарги засудженого ОСОБА_1 відмовити.
Судді:
В.Г. Жук В.М. Коновалов О.Ф. Селівон