Справа № 159/5088/13-ц
Провадження № 4-с/159/40/13
УХВАЛА
м. Ковель 14.08.2013
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області АГЕЄВА Є.О., ознайомившись зі скаргою ОСОБА_1 про скасування постанов державного виконавця ВДВС Ковельського МРУЮ ОСОБА_2 від 25.07.2013 року про стягнення судового збору та постанов державного виконавця ВДВС Ковельського МРУЮ ОСОБА_2 від 25.07.2013 року про стягнення витрат на проведення виконавчих дій, -
в с т а н о в и л а :
ОСОБА_1 звернувся в суд зі скаргою в якій просить скасувати постанови державного виконавця ВДВС Ковельського МРУЮ ОСОБА_2 від 25.07.2013 року про стягнення судового збору та постанови державного виконавця ВДВС Ковельського МРУЮ ОСОБА_2 від 25.07.2013 року про стягнення витрат на проведення виконавчих дій.
Відповідно до п.9 інформаційного листа Вищого Спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 24-152/0/4-13 від 28.01.2013 року “Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення у цивільній справі” визначено, що скарга має відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями ЦПК, та містити відомості, перелічені в частині сьомій статті 82 Закону України “Про виконавче провадження”.
Зазначена скарга підлягає залишенню без руху, так як подана з порушенням вимог ст. 82 Закону України “Про виконавче провадження”, а саме: скаржнику необхідно зазначити і надати докази отримання ним копій постанов про стягнення виконавчого збору та копій постанов про стягнення витрат на проведення виконавчих дій, які винесені державним виконавцем ВДВС Ковельського МРУЮ 25.07.2013 року, оскільки відповідно до ч.1 ст. 385 ЦПК України скаргу може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатись про порушення її прав чи свобод.
Відповідно до ч.1 ст. 33 Закону України “Про виконавче провадження” у разі якщо в органі державної виконавчої служби відкрито кілька виконавчих проваджень про стягнення коштів з одного боржника, вони об’єднуються у зведене виконавче провадження. Як вбачається з поданих скаржником постанов, вони не об’єднані у зведене виконавче провадження, тому скаржнику необхідно оскаржувати кожну постанову окремо.
Крім того в порушення п.5 ч.7 ст. 82 Закону України “Про виконавче провадження” скаржником не викладено обставин, якими він обґрунтовує свої вимоги.
Також відповідно до ст. 383 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи. За змістом зазначеної норми із скаргою на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС можуть звернутися лише сторони виконавчого провадження.
Скаржник ОСОБА_1 оскаржує постанову державного виконавця ВДВС Ковельського МРУЮ від 25.07.2013 року про стягнення з боржника витрат на проведення виконавчих дій, де боржником є не скаржник а ОСОБА_3.
З врахуванням викладеного та відповідно до вимог ч. 1 ст. 121 ЦПК України подану скаргу слід залишити без руху, надавши скаржнику строк для усунення зазначених в ухвалі суду недоліків.
Керуючись ст. ст. 121, 378 ЦПК України, -
У Х В А Л И Л А :
Скаргу ОСОБА_1 про скасування постанов державного виконавця ВДВС Ковельського МРУЮ ОСОБА_2 від 25.07.2013 року про стягнення судового збору та постанов державного виконавця ВДВС Ковельського МРУЮ ОСОБА_2 від 25.07.2013 року про стягнення витрат на проведення виконавчих дій залишити без руху.
Повідомити скаржника про необхідність виправити зазначені недоліки протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Попередити скаржника, що якщо недоліки скарги не будуть усунуті у зазначений строк, скарга вважатиметься неподаною і буде йому повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ковельського міськрайонного судуОСОБА_4