Справа № 2-449/2009
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
19 серпня 2009 року Глобинський районний суд
Полтавської області
в складі : головуючого судді Іващенка Ю.А.,
при секретарі Папенко Л.І.,
з участю позивача ОСОБА_1.,
відповідача ОСОБА_2.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Глобине цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу ,-
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, мотивуючи тим, що 08 січня 2005 року між ним та відповідачкою було укладено шлюб, який зареєстрований у відділі РАЦС Глобинського районного управління юстиції Полтавської області, актовий запис №1. Від даного шлюбу мають спільну дитину, доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження. На думку позивача подружнє життя з відповідачкою не склалося внаслідок несумісності характерів, відсутності взаємоповаги, взаємодовіри, що породжує в сім’ї непорозуміння та конфлікти, які негативно впливають на їх взаємовідносини. Спільно сторони не проживають з березня 2009 року. Позивач вважає, що за таких обставин збереження сім’ї та примирення з відповідачкою не можливе, а тому шлюб необхідно розірвати. Майновий спір на даний час відсутній, малолітня донька залишається проживати з відповідачкою.
Позивач просить постановити рішення, яким шлюб укладений між ним, та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, зареєстрований 08 січня 2005 року у відділі РАЦС Глобинського районного управління юстиції Полтавської області, актовий запис №1 - розірвати.
Витрати, пов’язані з реєстрацією розірвання шлюбу в органах реєстрації актів громадянського стану покласти на нього.
В судовому засіданні ОСОБА_1. свої позовні вимоги підтримала, прохав їх задовольнити.
Відповідачка ОСОБА_2. позовні вимоги визнала повністю.
Таким чином, з'ясувавши обставини справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню. Підстав для надання сторонам строку на примирення суд не вбачає.
Судом встановлено, що 08 січня 2005 року між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, було укладено шлюб, зареєстрований у відділі РАЦС Глобинського районного управління юстиції Полтавської області, актовий запис №1, згідно свідоцтва про одруження серії НОМЕР_1, виданого 28.05.2009 року (а.с. 6).
Одруження позивача з відповідачкою виявилося невдалим через втрату сторонами взаємоповаги та взаємних почуттів один до одного. Позивач та відповідачка на час розгляду справи спільного господарства не ведуть.
Суд вважає, що шлюб між позивачем та відповідачкою існує формально, фактично сім’я розпалася та відновити її неможливо, оскільки сторони поновлювати шлюбні відносини не бажають.
Згідно ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Керуючись ст.ст. 104, 105, 110,112 СК України, ст. ст. 10, 11, 88, 213-215 ЦПК України,
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Шлюб, зареєстрований 08 січня 2005 року у відділі РАЦС Глобинського районного управління юстиції Полтавської області, актовий запис №1, між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження - розірвати.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути на користь держави: з ОСОБА_1 - держмито в сумі 8 грн. 50 коп., ОСОБА_2 від сплати держмита звільнити.
Згідно ст. 294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Відповідно до ст. 295 ЦПК України апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Глобинського
районного суду Ю.А. Іващенко