Судове рішення #587158
Справа № 2-«А»-18/07

Справа № 2-«А»-18/07

ПОСТАНОВА

іменем України

9 лютого 2007 року                                                                          м. Ясинувата

Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області у складі: судді Жаботинської С.В. при секретарі Костенко Ю.О. за участю позивачки ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2, представника 3-ї особи ОСОБА_8, розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Ясинуватської міської ради про скасування рішення виконавчого комітету Ясинуватськоої міської ради та зобов'язання Ясинуватської міської ради виконати вимоги Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» , -

ВСТАНОВИВ: Позивачка звернулася до суду із позовом до Ясинуватської міської ради    про скасування рішення виконавчого комітету Ясинуватськоої міської ради та зобов'язання Ясинуватської міської ради виконати вимоги Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду»

В позові зазначено, що 11 вересня 1998 р. комісією з приватизації державного житлового фонду виконавчого комітету Ясинуватської міської ради ОСОБА_1. видано свідоцтво про право власності на житло, що розташовано за адресою: АДРЕСА_1 згідно із яким, надано у приватну власність 63/100 частини вказаної квартири (дві кімнати). Інші 37/100 частини знаходились у власності Ясинуватської міської ради.

Рішенням виконавчого комітету Ясинуватської міської ради від 15.11.2000 р. їй було надано у користування 37/100 частини вказаної квартири (третя кімната) з укладенням договору найму на цю кімнату.

У 2006 р. вона звернулася із заявою до Ясинуватського міського голови з проханням приватизувати і третю кімнату вказаної квартири, однак спеціаліст виконкому повідомила про необхідність написати заяву про розприватизацію двох кімнат, що належали їй на праві власності, з метою прийняття рішення про приватизацію усієї квартири. З цією пропозицією вона погодилася і написала відповідну заяву а також заяву про приватизацію усієї квартири. Рішенням виконкому Ясинуватської міської ради НОМЕР_1 від 18.01.2006 р. розпорядження комісії з приватизації житла від 11.09.1998 р. скасовано її квартира була розприватизована без відповідної приватизації усіх трьох кімнат. Її власність передали територіальній громаді. Просить скасувати рішення виконавчого комітету Ясинуватської міської ради НОМЕР_1 від 18.01.2006 р. через його неправомірність та зобов'язати відповідача виконати вимоги Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» та здійснити приватизацію спірної квартири.

Судом в якості 3-ї особи долучено Державну нотаріальну контору м. Ясинувата.

В судовому засіданні позивачка позов підтримала і додатково показала, що спеціаліст Ясинуватського міськвиконкому ОСОБА_3 запропонувала їй обміняти її квартиру, потім вона викликала її до себе і сказала написати заяву про розприватизацію двох кімнат, підставу скасування приватизації сказала вказати за сімейними обставинами. Вона таку заяву написала з умовою приватизації 3 кімнат, інші документи на розприватизацію вона не подавала. ОСОБА_3 зняла копію з свідоцтва про приватизацію житла, що були у виконкомі і подала їх із заявою на засідання виконкому. На прикінці

 

2006 p. вона написала заяву про скасування рішення виконкому про розприватизацію 2 кімнат квартири.

Крім того, показала, що ОСОБА_3 підробила документи з приводу того, що вона приймала участь у приватизації квартири АДРЕСА_2 і у зв'язку із цим їй відмовили у приватизації спірної квартири. Також пояснила, що у приватизації квартири АДРЕСА_2 вона участі не приймала.

Також уточнила, що просить скасувати не все вище вказане рішення, а тільки у частині стосовно неї.

Представник відповідача позов не визнав і пояснив, що в 1994 р. позивачкою разом із ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 використано   право   на   безоплатну приватизацію житла, приватизувавши квартиру АДРЕСА_2. В подальшому ця квартира 14.05.1994 р. на підставі договору купівлі -продажу була продана ОСОБА_7, що засвідчено державним нотаріусом.

Представник 3-ї особи - Ясинуватської державної нотаріальної контори ОСОБА_8 проти позову заперечувала, посилаючись на те, що позивачкою було використано право на безкоштовну приватизацію квартири АДРЕСА_2 в 1994 р. у зв'язку із чим рішення по скасуванню розпорядження комісії по приватизації державного житлового фонду Ясинуватського міськвиконкому від 18.01.2006 р. вважає законним.

Суд, заслухавши сторони, свідка ОСОБА_9, дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає задоволенню частково.

Судом встановлено, що відповідно до свідоцтва про право власності на житло від 26 січня 1994 р. виданого комісією з приватизації державного житлового фонду виконавчого комітету Ясинуватської міської Ради народних депутатів (а.с. 49), ОСОБА_1., як члену сім'ї ОСОБА_4 передано на праві спільної сумісної власності квартиру АДРЕСА_2.

На підставі договору купівлі-продажу квартири від 14.03.1994 p., засвідченого державним нотаріусом Ясинуватської державної нотаріальної контори (а.с. 48) ОСОБА_4, що проживає в АДРЕСА_2, діючий також в інтересах свого неповнолітнього сина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1 р. народження, який проживає за тією же адресою на підставі рішення виконкому Ясинуватської міської Ради народних депутатів, а також ОСОБА_5 та ОСОБА_1, які проживають в АДРЕСА_2 продали, а ОСОБА_7 придбала квартиру АДРЕСА_2.

Відповідно до ст. З Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» приватизація здійснюється шляхом: безоплатної передачі громадянам квартир (будинків) з розрахунку санітарної норми 21 кв.м. загальної площі на наймача і кожного члена його сім'ї та додатково 10 кв. м. на сім'ю.

24.07.1998 р. позивачка звернулася до керівництва приватизаційної комісії виконкому Ясинуватської міської Ради народних депутатів із заявою про оформлення в приватну власність квартири, яку вона займає і на підставі свідоцтво про право власності на житло від 11 вересня 1998 р. виданого комісією з приватизації державного житлового фонду виконавчого комітету Ясинуватської міської ради набула права власності на ідеальну частку 63/100 комунальної квартири, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1. (а.с. 26).

Рішенням виконкому Ясинуватської міської ради від 15.11.2000 р. сім'ї позивачки із 5 осіб надано у трьохкімнатній квартирі АДРЕСА_1, що проживає у цій квартирі і займає дві кімнати (приватизовані) кімнату, що звільнилася з укладенням договору найму на цю кімнату (а.с. 4).

 

16.01.2006 p. позивачка звернулася до Міського голови із заявою про розприватизацію її квартири по АДРЕСА_1 у зв'язку і сімейними обставинами (а.с. 8).

Пунктом 2 рішення виконкому Ясинуватської міської ради від 18.01.2006 р. (а.с. 12) скасовано розпорядження комісії по приватизації державного житлового фонду виконкому від 11.09.1998 р. НОМЕР_2 у частини передачі у власність ОСОБА_1. 63/100 частки жилої площі за адресою: АДРЕСА_1 відповідно поданої заяви і у зв'язку з участю її у 1994 р. у приватизації квартири за адресою: АДРЕСА_2.

Відповідно до ч. 2 ст. 48 ЖК України передбачено, що при передачі громадянами житла, яке перебуває у їх приватній власності, органу, який здійснює поліпшення житлових умов, вони мають право на одержання житла у межах встановленої норми жилої площі. Процедуру здійснення передачі передбаченого Наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству «Про затвердження Тимчасового положення про порядок передачі громадянами житла, що перебуває у їх приватній власності, органу, який здійснює поліпшення житлових умов» від 1 червня 1995 р. № 24.

Відповідно до ст.55 Закону України «Про власність» власник не може бути позбавлений права власності на своє майно, крім випадків, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України.

Випадків скасування приватизації органом, який здійснює поліпшення житлових умов за сімейними обставинами та у зв'язку з участю у приватизації раніше законом не передбачено, а тому суд вважає, що пункт 2 рішення виконавчого комітету Ясинуватської міської ради НОМЕР_1 від 18.01.2006 р. «Про скасування розпорядження комісії по приватизації державного житлового фонду виконкому» є незаконним і підлягає скасуванню.

Щодо вимоги позивачки зобов'язати Ясинуватську міську раду виконати вимоги Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» та здійснити приватизацію квартири, що розташована за адресою: АДРЕСА_1, то вони не підлягають задоволенню оскільки позивачкою використано право на приватизацію житла.

Керуючись ст. ст. 7-12, 71, 86, 160-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Пункт 2 рішення виконавчого комітету Ясинуватської міської ради НОМЕР_1 від 18.01.2006 р. «Про скасування розпорядження комісії по приватизації державного житлового фонду виконкому» скасувати.

В задоволені решти частини позву відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області через Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області.

Заяву про апеляційне оскарження постанови може бути подано протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі - з дня складання у повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або протягом десяти днів з дня проголошення даної постанови без попереднього подання заяви. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація