Справа №1-45/09
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
смт. Любешів 28 травня 2009 року
Любешівський районний суд Волинської області під головуванням:
судді Хомича В.І.,
за участю секретаря Нестерука М.М. ,
прокурора Купріянчика В.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт.Любешів кримінальну справу про обвинувачення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, українця, ІНФОРМАЦІЯ_3, непрацюючого, одруженого, на утриманні троє малолітніх дітей, раніше не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.248 КК України,
ОСОБА_2, 15 .12.1971 року народження, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_4, громадянина України, українця, ІНФОРМАЦІЯ_3, непрацюючого, одруженого, на утриманні одна малолітня дитина, раніше не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.248 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Підсудний ОСОБА_1 в період часу з 21-ї години 28 березня 2009 року по 04 годину 29 березня 2009 року за попередньою змовою з ОСОБА_2, знаходячись в урочищі «Мосьва Гора» у заплаві річки Прип»ять, що розташоване на території національного природного парку «Прип»ять – Стохід», який є об»єктом природно-заповідного фонду України і відноситься до водно-болотних угідь міжнародного значення, як місце оселення водоплавних птахів, поблизу с. Невір Любешівського району, використовуючи незареєстровану у встановленому законом порядку двохствольну гладкоствольну мисливську рушницю ТОЗ №2555 16-го калібру з спеціально пристосованим освітлювальним приладом до неї, незаконно вполювали два лебеді-шипуна та дві качки-крижні.
Внаслідок незаконного полювання підсудні заподіяли НПП «Прип»ять-Стохід» матеріальні збитки на загальну суму 2500 гривень та істотну шкоду, яка полягає в збідненні місцевої орнітофауни та природного комплексу загалом, нанесені шкоди комплексу водоплавних птахів в період їх гніздування.
Допитаний у судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 вину у вчиненні злочину визнав повністю, не заперечував, що 28 березня 2009 року близько 21-ї години, взявши з собою незареєстровану мисливську рушницю ТОЗ 2555-65 16 калібру, запропонував ОСОБА_2 взяти участь у нічному полюванні на водоплавних птахів, що знаходяться у заплаві річки Прип»ять, на що він погодився. Зазначив, що незаконно вполювали два лебеді-шипуна та дві качки-крижні. У вчиненому розкаюється та просить суворо не карати.
Допитаний у судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 свою вину в порушенні правил полювання та в незаконному полюванні за попередньою змовою визнав повністю і підтвердив дані покази ОСОБА_1. У вчиненому розкаюється та просить суворо не карати.
Разом з тим, вина підсудних в порушенні правил полювання, що заподіяло істотну шкоду та в незаконному полюванні на території природно-заповідного фонду України за попередньою змовою повністю доведена доказами, які зібрані під час досудового слідства і не оспорюються підсудними, які одержані законним шляхом без порушень прав людини і громадянина у відповідності до ст. 62 Конституції України та Кримінально-процесуального кодексу України.
З рапорту ДІМ Любешівського РВ УМВС майора міліції ОСОБА_3 вбачається, що ним зібрані матеріали відносно громадян ОСОБА_1 та ОСОБА_2, жителів с. Невір Любешівського району, які в ніч з 28 на 29 березня 2009 року на території національного природного парку «Прип»ять-Стохід» в заплаві річки Прип»ять поблизу с. Невір незаконно вполювали за допомогою незареєстрованої мисливської рушниці та спеціального пристрою для стрільби в нічну пору доби два лебеді - шипуни та дві дикі качки (а.с. 2).
Згідно протоколу огляду місця події від 29.03.2009 року вбачається, що з місця події заплави річки Прип»ять в урочищі «Мосьова Гора» вилучено: двохствольну мисливську рушницю 16-го калібру марки ТОЗ №2555-65, два заряджені мисливські патрони з металевими гільзами до неї та пристрій для здійснення полювання в нічний час; мисливський патронтаж із штучної шкіри коричневого кольору, в якому знаходиться сім споряджених мисливських патронів 16-го калібру з металевими гільзами; мотоциклетний акумулятор «Титан» із пластмаси білого та синього кольору які були виявлені у воді на дні заплави; три гільзи від мисливського патрона 16-го калібру із пластмасовими корпусами червоного кольору; дві мертві качки; два мертві лебеді та бирки з написом: «АС 6874 POLAND» і 35 МС(а.с.4-13).
Так, згідно розрахунку збитків №332/262 від 18.07.2009 року вбачається, що Національному природному парку «Прип»ять-Стохід внаслідок незаконного вполювання двох лебедів-шипунів та двох качкок-крижнів було заподіяно збитки на загальну суму 2500 гривень (а.с.32).
Згідно довідки №118 від 01.04.2009 року вбачається, що внаслідок незаконного полювання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 заподіяли Національному природному парку «Прип»ять – Стохід» суттєву шкоду у зв»язку із збідненням місцевої орнітофауни та природного комплексу загалом, тим більше що дана територія є об»єктом природно-заповідного фонду України і відноситься до водно-болотних угідь міжнародного значення, як місця оселення водоплавних птахів (а.с.36).
З повідомлення начальника відділу інформаційних технологій управління МВС України №1/561 від 10.04.2009 року вбачається, що мисливська гладкоствольна рушниця марки «ТОЗ -63» калібр 16 мм., 2 ств., №2555 по облікам викраденої, втраченої та зареєстрованої зброї в АБД=область і АБД-центр не значиться (а.с.79).
З повідомлення в.о. інспектора дозвільної системи Любешівського РВ УМВС ст. лейтенанта міліції ОСОБА_4 вбачається, що двохствольна гладкоствольна мисливська рушниця марки «ТОЗ -63» №2555 16-го калібру, яка була вилучена під час огляду місця події 29.03.2009 року в урочищі «Мосьва Гора» у заплаві річки Прип»ять, що поблизу с. Невір Любешівського району на обліку в Любешівськму РВ УМВС не значиться (а.с.80).
Висновок експерта №188 від 28.04.2009 року підтверджує, що представлена на дослідження мисливська рушниця серійний номер №Т 2555, яка була виявлена та вилучена по факту незаконного полювання на території національного природного парку «Прип»ять-Стохід» поблизу с. Невір Любешівського району являється гладкоствольною вогнепальною зброєю, і є двохствольною гладкоствольною курковою мисливською рушницею моделі «БМ» 16-го калібру, з горизонтальним розміщенням стволів, 1965 року виготовлення, для проведення пострілів мисливськими патронами 16-го калібру придатна з двох стволів (а.с.99-102).
Таким чином, взявши до уваги покази підсудних в судовому засіданні, а також дослідивши матеріали кримінальної справи доведено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 порушили правила полювання, що заподіяло істотну шкоду та незаконно полювали на території природно-заповідного фонду України за попередньою змовою.
Дії на досудовому слідстві кваліфіковано вірно. Вони повністю підпадають під ознаки злочину, передбаченого ч.2 ст. 248 КК України.
Обставинами, які пом’якшують покарання є щире каяття підсудних та активне сприяння розкриттю злочину.
Обставини, що обтяжують покарання підсудним в справі відсутні.
При призначенні покарання підсудним, суд враховує характер і ступінь суспільної небезпечності скоєного злочину, дані про підсудних, які раніше до кримінальної відповідальності не притягувалися, по місцю проживання характеризується з посередньої сторони, на утриманні мають неповнолітніх дітей, а тому приходить до переконання, що виправлення і перевиховання підсудних ОСОБА_1 та ОСОБА_2 можливе без ізоляції від суспільства і призначає покарання в межах санкції статті, за якою вони притягуються до відповідальності у виді обмеження волі, із застосуванням ст.ст.75,76 КК України.
Цивільний позов по справі не заявлявся.
Слід стягнути з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 солідарно судові витрати за проведення судово-балістичної експертизи в розмірі 486 (чотириста вісімдесят шість) гривень 77 (сімдесят сім) копійок на користь держави .
Речові докази: три порожні мисливські гільзи до гладкоствольної рушниці 16-го калібру, освітлювальний прилад у вигляді ліхтаря (лампи) з лампочкою, світловідбивачем, спеціальним кріпленням з вмикачем та електропроводом, мотоциклетний акумулятор «ТІNАН», саморобний підсумок із обрізної каністри ємністю 2,5 л.; мисливську рушницю 16-го калібру марки ТОЗ №2555, мисливський патронтаж з дев»ятьма спорядженими мисливськими набоями до гладкоствольної рушниці 16-го калібру; дерев»яний плоскодонний човен, що переданий під розписку на зберігання ОСОБА_1 відповідно до санкції ч. 2 ст. 248 КК України конфіскувати в дохід держави; орнітологічні кільця (бирки) з написами «АС 6874 POLAND ST. ORN. GDANSK» та «35 МС» - передати національному природному парку «Прип»ять-Стохід».
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд,-
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 248 КК України і призначити покарання у виді обмеження волі на строк 3 (три) роки з конфіскацією знарядь і засобів полювання в дохід держави.
На підставі ст.75 КК України ОСОБА_1 від відбування основного покарання звільнити з випробуванням з іспитовим строком 1 (один) рік з покладенням відповідно до ст. 76 КК України обов»язку не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органів кримінально-виконавчої системи та періодично з»являтися в ці органи для реєстрації.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу засудженому ОСОБА_1 залишити попередню – підписку про невиїзд.
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 248 КК України і призначити покарання у виді обмеження волі на строк 3 (три) роки з конфіскацією конфіскацією знарядь і засобів полювання в дохід держави.
На підставі ст.75 КК України ОСОБА_2 від відбування основного покарання звільнити з випробуванням з іспитовим строком 1 (один) рік з покладенням відповідно до ст. 76 КК України обов»язку не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органів кримінально-виконавчої системи та періодично з»являтися в ці органи для реєстрації.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу засудженому ОСОБА_2 залишити попередню – підписку про невиїзд.
Стягнути з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 солідарно судові витрати за проведення судово-балістичної експертизи в розмірі 486 (чотириста вісімдесят шість) гривень 77 (сімдесят сім) копійок на користь держави (НДЕКЦ при УМВС України у Волинській області р/р 35228002000932 в ГУДК у Волинській області МФО 803014 ідент. код 25574908, призначення платежу: "За проведення балістичної експертизи").
Речові докази: три порожні мисливські гільзи до гладкоствольної рушниці 16-го калібру, освітлювальний прилад у вигляді ліхтаря (лампи) з лампочкою, світловідбивачем, спеціальним кріпленням з вмикачем та електропроводом, мотоциклетний акумулятор «ТІNАН», саморобний підсумок із обрізної каністри ємністю 2,5 л.; мисливську рушницю 16-го калібру марки ТОЗ №2555, мисливський патронтаж з дев»ятьма спорядженими мисливськими набоями до гладкоствольної рушниці 16-го калібру; дерев»яний плоскодонний човен, що переданий під розписку на зберігання ОСОБА_1 відповідно до санкції ч. 2 ст. 248 КК України конфіскувати в дохід держави; орнітологічні кільця (бирки) з написами «АС 6874 POLAND ST. ORN. GDANSK» та «35 МС» - передати національному природному парку «Прип»ять-Стохід».
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Волинської області через Любешівський районний суд протягом п’ятнадцяти діб з моменту його проголошення, а засудженому, який перебуває під вартою в той же строк з моменту вручення йому копії вироку.
Суддя: / підпис / ОСОБА_5
З оригіналом вірно.
Суддя Любешівського
районного суду ОСОБА_5
- Номер: 1-в/368/101/15
- Опис:
- Тип справи: кримінальне провадження у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 1-45/09
- Суд: Кагарлицький районний суд Київської області
- Суддя: Хомич В.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.07.2015
- Дата етапу: 10.07.2015
- Номер: 1-в/785/1/16
- Опис: заява Васильєвої Є.О. про видачу дублікату виконавчого листа
- Тип справи: кримінальне провадження у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 1-45/09
- Суд: Апеляційний суд Одеської області
- Суддя: Хомич В.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.02.2016
- Дата етапу: 19.02.2016