Судове рішення #5871213

                                                                                                                          Справа №3-135/09

                                                     

ПОСТАНОВА                                  

13 лютого 2009 року суддя Глобинського районного суду Полтавської  області Марущак Р.М., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов 9.01.2009 року від Кременчуцької об”єднаної державної податкової інспекції у Полтавській області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця і жителя АДРЕСА_1, українця, гр-на України, освіта вища, не одруженого, працюючого менеджером з адміністративної діяльності ТОВ «Фан-Сервіс»,


      ( інші дані щодо особи судом не встановлені )


за ч.1 ст.155-1, ч.1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -


В С Т А Н О В И Л А:    


       Згідно   протоколу   про   адміністративне   правопорушення, при перевірці належного ТОВ «Фан-Сервіс» залу гральних автоматів, що знаходиться в м. Глобине, вул. К.Маркса, 184, було виявлено ряд порушень, допущених менеджером з адміністративної діяльності ОСОБА_1, які виявилися в наступному:

      - організація діяльності з проведення азартних ігор без одержання ліцензії на провадження організації діяльності з проведення азартних ігор;

 - не проведення розрахункової операції через РРО та невидача розрахункового документа;

 - проведення розрахункової операції через гральні автомати, які не зареєстровані в органах ДПС і не переведені у фіскальний режим роботи.

 Свою вину в судовому засіданні ОСОБА_1 не визнав, пояснив, що ТОВ «Фан-Сервіс» має всі необхідні дозвільні документи для свого функціонування та здійснення діяльності з проведення азартних ігор. Гральні автомати мають відповідні торгові патенти. Гральний автомат не є автономним реєстратором розрахункових операцій, а тому не потребує реєстрації в органах державної податкової служби. Повідомлення-рішення Кременчуцької ОДПІ про застосування до нього фінансових санкцій оскаржується ним в окружному адміністративному суді.

Суд, заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.

Відповідно до п.29 ст.9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» організація та утримання тоталізаторів, гральних закладів, випуск та проведення лотерей, організація діяльності з проведення азартних ігор підлягає ліцензуванню відповідного до цього закону.

В судовому засіданні встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Фан-Сервіс» здійснює діяльність з проведення азартних ігор. 1.06.2006 року товариство отримало ліцензію (серія АВ № 082935) Міністерства фінансів України на організацію діяльності з проведення азартних ігор (діяльність з організації та проведення азартних ігор на гральних автоматах). Строк дії вказаної ліцензії з 28.04.2006 року по 27.04.2011 року. Також ТОВ «Фан-Сервіс» має ліцензію (серія АВ № 303221) Полтавської обласної державної адміністрації на організацію та утримання тоталізаторів, гральних закладів, зі строком дії до 14.08.2012 року.

Згідно ч.7 ст.14 вказаного Закону, який на думку працівників КОДПІ, порушено ОСОБА_1, для кожної філії, кожного відокремленого підрозділу ліцензіата, які провадитимуть господарську діяльність на підставі отриманої ним ліцензії, орган ліцензування видає ліцензіату засвідчені ним копії ліцензії, які реєструються в журналі обліку заяв та виданих ліцензій. Засвідчена органом ліцензування копія ліцензії є документом, що підтверджує право філії або іншого структурного підрозділу ліцензіата на провадження певного виду господарської діяльності на підставі отриманої ліцензії.

Відповідно до ст. 55 Господарського кодексу суб»єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов»язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов»язаннями в межах цього майна, крім випадків передбачених законодавством.

Згідно ст. 95 Цивільного кодексу України філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. Філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення. Керівники філій та представництв призначаються юридичною особою і діють на підставі виданої нею довіреності. Відомості про філії та представництва юридичної особи включаються до єдиного державного реєстру.

Таким чином, зал гральних автоматів ТОВ «Фан-Сервіс» це гральний заклад, який не є філією чи відокремленим підрозділом, а тому вимоги ч.7 ст.14 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» на нього не поширюються.

Суд критично оцінив рішення членів комісії Полтавської облдержадміністрації з ліцензування господарської діяльності та утримання тоталізаторів, гральних автоматів від 16.10.2008 року про необхідність ліцензіату мати засвідчену органом ліцензування копію ліцензії на кожен гральний заклад, оскільки воно суперечить вимогам ст. 14 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності».

Отже, з викладеного вбачається, що в діях ОСОБА_1 відсутні подія та склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КпАП України, оскільки ТОВ «Фан-Сервіс» у встановленому законом порядку отримало ліцензію Полтавської обласної державної адміністрації на організацію та утримання тоталізаторів, гральних автоматів, а наявність засвідченої органом ліцензування копії даної ліцензії в кожному гральному закладі підприємства законом не передбачено.

Що стосується встановлених Кременчуцькою ОДПІ порушень порядку проведення розрахунків, які виявилися в не роздрукуванні та невидачі розрахункового документу – касового чеку реєстратора розрахункових операцій, невідповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі, яка зазначена в денному звіті РРО (Х-звіті), а також проведення розрахункових операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу через гральні автомати, які не зареєстровані в органах державної податкової служби та не переведені у фіскальний режим роботи, суд вважає, що посадовими особами КОДПІ зроблені помилкові висновки в цій частині з таких підстав.

Як пояснив в судовому засіданні ОСОБА_1, гральні автомати ТОВ «Фан-Сервіс» не облаштовані РРО, а загальний принцип їх роботи полягає у внесенні готівки до грального автомату безпосередньо гравцем, а не через РРО, по закінченню гри готівкові кошти вилучаються працівником гральних залів та вносяться до ЕККА із роздрукуванням відповідних чеків.

З досліджених в судовому засіданні матеріалів, зокрема, з акту (довідки) перевірки за дотриманням суб»єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій від 25.11.2008 року, вбачається, що в залі ТОВ «Фан-Сервіс» знаходяться гральні автомати, які обладнанні купюроприймачами, але не обладнані фіскальною пам»ятю.

Пунктом 6 постанови КМ України «Про терміни переведення суб»єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням РРО № 121 від 7 лютого 2001 року встановлено строки переведення суб»єктів підприємницької діяльності на розрахунки із застосуванням РРО – при використанні гральних автоматів – з 31 грудня 2006 року. При цьому, міністерству промислової політики необхідно було забезпечити до       1 лютого 2003 року організацію розроблення автоматів з продажу товарів (послуг), які відповідатимуть зазначеним вимогам, а також запам»ятовуючих пристроїв (Фіскальної пам»яті) для оснащення автоматів, що вже діють. Однак, на момент складання протоколу про адміністративне правопорушення нормативні вимоги до таких автоматів не були розроблені, що свідчить про відсутність в діях ОСОБА_1 події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КпАП України.

      Таким чином відсутні правові підстави для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, оскільки в його діях відсутні подія та склад адміністративного правопорушення.

      Відповідно до п.1 ст.247 КпАП України, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю в зв"язку відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Керуючись п.1 ст.247, ст.ст. 283, 284  КпАП України, -


П О С Т А Н О В И Л А:


     Провадження в справі про адміністративне правопорушення           № 3-135/09 відносно  ОСОБА_1  за ч.1 ст.155-1, ч.1 ст. 164  КпАП України - закрити.


     Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено протест прокурора до Апеляційного суду Полтавської області через Глобинський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.



      СУДДЯ                                                                                                   Р.М. МАРУЩАК

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація