Судове рішення #5870470

Новомиколаївський районний суд Запорізької області  

  Справа № 2 –98/09  

  З А О Ч Н Е   Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И  

  30 червня  2009 року                                                   смт Новомиколаївка  

Новомиколаївський районний суд Запорізької області в складі  

  Головуючого  судді    ВДОВЕНКО  В.О.  

  Секретаря                 ГАВРИШ  О.А.  

З участю представника позивача ОСОБА_1  

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт Новомиколаївка цивільну справу за позовом ВАТ « Державний ощадний банк України» в особі філії Шевченківського відділення № 7858 м. Запоріжжя до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором,  

В С Т А Н О В И В  

  Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій вказує, що 7 листопада 2007 року між філією Шевченківське відділення № НОМЕР_1 «Державний ощадний банк України» та ОСОБА_3 був укладений кредитний договір № 926-Ф, згідно якого ОСОБА_3Г отримала грошовий кредит в сумі 12 000 грн строком на 36 місяців до 5 листопада 2010 року. За користування кредитом було встановлено плату в розмірі 25% річних. 21 березня 2008 року ОСОБА_3 померла. 5 серпня 2008 року  в порядку передбаченому ст.  1281 ЦК України позивач звернувся до державного нотаріуса Новомиколаївської районної державної нотаріальної контори з претензією, в якій повідомив про наявність боргу  у спадкодавця  ОСОБА_3 Відповіді від нотаріусу позивач не отримав. Позивач стверджує, що відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця. І згідно ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шестимісячного строку не заявив про відмову від неї. Позивач вказує, що ОСОБА_4 є сином  ОСОБА_3, який після смерті матері у встановлений законом строк не відмовився від спадщини і як спадкоємець отримав усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини. ОСОБА_2 звернувся до банку з заявою про визнання боргу і зобов’язався  погасити за кредитним договором в повному обсязі.. Позивач просить суд стягнути з ОСОБА_2 заборгованість за кредитним договором в сумі  15 644 грн 12 коп. та судові витрати, розірвати кредитний договір.  

  Відповідач в судове засідання  двічі не з’явився, про день час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини своїй неявки суду не повідомив, суд вважає, що відповідач не з’явився в судове засіданні без поважної причини. За згодою представника позивача суд відповідно до ст. 224 ЦПК України ухвалив рішення на підставі наявних у справі доказів.  

  7 листопада 2007 року між позивачем та ОСОБА_3 був укладений  кредитний договір № 926-Ф , відповідно до якого ОСОБА_3 були видані гроші в сумі 12 000 грн, зі строком повернення до 5 листопада 2010 року, з виплатою відсотків за користування кредитом в сумі 25% річних.. Отримання ОСОБА_3 кредиту в сумі 12 000 грн підтверджується  розхідним касовим ордером з підписом ОСОБА_3 В забезпечення зобов’язань кредитором між банком та ОСОБА_5, ОСОБА_6В .був укладений договір поруки 7.11.2007 року.  

  21 березня 2008 року ОСОБА_3 померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть виданого 24 березня 2008 року відділом РАЦСа Новомиколаївського РУЮ.  

  Відповідно до ст. 25 ЦК України цивільна правоздатність фізичної особи припиняється в момент її смерті. Таким чином,  внаслідок смерті позичальника ОСОБА_3 дія кредитного договору № 926-Ф від 7 листопада 2007 року припинилася.  

  ОСОБА_2 є сином померлої ОСОБА_3, який відповідно до ст. 1268 ЦК України є спадкоємцем першої черги за законом, який постійно проживав зі ОСОБА_3  по день її смерті. Суд вважає, що ОСОБА_2 в встановлений законом строк прийняв спадщину після смерті матері, так як в шестимісячний строк не заявив про відмову від нєї у встановленому законом порядку – з заявою про відмову від спадщини до нотаріальної контори не звертався.  

  Відповідно до ст.ст. 1216,1218 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб ( спадкоємців). До складу спадщини  входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.  

  За змістом зазначених норм у разі смерті фізичної особи, боржника за зобов’язанням у правовідносинах, що допускають правонаступництво в порядку спадкування, обв’язки померлої особи (боржника) за загальним правилом переходять до іншої особи – її спадкоємця, таким чином, відбувається заміна боржника за зобов’язанням.  

  Так як ОСОБА_2 є спадкоємцем ОСОБА_3, в встановленому законом порядку не відмовився від спадщини, він повинен повернути позивачу борг своїй матері.  

  Заборгованість по кредитному договору  станом на  17 червня 2009 року складає  15644 грн  12 коп., яка підлягає стягнення з ОСОБА_2  

  Оцінивши досліджені в судовому засіданні обставини, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.  

Керуючись ст. 10, 60, 209, 212, 213, 214, 209, 215 ЦПК України, суд  

В И Р І Ш И В  :  

  Позов ВАТ «Державний ощадний банк України» в особі філії Шевченківське  відділення  № 7858 м. Запоріжжя до ОСОБА_2 про стягнення боргу за кредитним договором задовольнити.  

  Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2  на користь ВАТ « Державний ощадний банк України» в особі філії Шевченківське відділення № 7858 м. Запоріжжя  15 644 грн 12 коп. в рахунок погашення боргу за кредитним договором та 181 грн 44 коп в рахунок відшкодування позивачу понесених судових витрат.  

  Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2  на користь держави судовий збір в сумі 5 грн.  

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Запорізької області.  

  Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.  

Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви  

про апеляційне оскарження.  

  Роз’яснити особам, які беруть участь у справі, що повне рішення буде виготовлено 5 липня 2009 року  

Заява про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання копії рішення..  

    СУДДЯ                                                                             В.О.ВДОВЕНКО  

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація