Судове рішення #5870123
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

 

 

 

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

Справа №2а-6170/08/1370

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

 

06 лютого 2009  року                                                        м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд в складі :

головуючої - судді                                                                   Потабенко В.А.

при секретарі судового засідання                                      Бредіхіній Н.О.,

 

з участю представника відповідача.ОСОБА_2, юрисконсульта правового сектору ГУ МВС України у Львівській області,

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1до Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області про стягнення вихідної допомоги та середнього заробітку за час затримки,

 

в с т а н о в и в :

позивач звернувся до суду із позовом, в якому просить стягнути з  відповідача в його користь вихідну допомогу в сумі 56362,50 грн., середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку в сумі 23040 грн.  Позов обґрунтовує тим, що з 1991 року по 2008 рік проходив службу в органах внутрішніх справ. Останнє місце служби Турківський районний відділ ГУМВСУ у Львівській області. Наказом №190 о/с від 29.05.2008 року він був звільнений з ОВС на пенсію з 31.05.2008 року. При розрахунку йому не було виплачено вихідну допомогу у сумі 56363,50 грн. При зверненні до керівництва Турківського районного відділу ГУМВСУ у Львівській області про виплату заборгованості, йому було відмовлено, мотивуючи це відсутністю коштів. Відтак, він змушений звернутися до суду за захистом своїх інтересів.

Позивач  в судовому засіданні, яке відбулося  16.01.2009 року уточнив позовні вимоги та просив крім заявлених вимог стягнути в його користь з відповідача також упущену вигоду в розмірі 48523,90 грн. В решті позов підтримав, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві та письмовому поясненні. Однак 06.02.2009 року в судове засідання не з'явився, подав суду заяву, в якій просив завершувати розгляд справи без його участі.

Представник відповідача - Головного Управління Міністерства внутрішніх справ  України в Львівській області, ОСОБА_2,  в судовому засіданні позов визнав частково. А саме,  в частині стягнення вихідної допомоги в сумі 56362,50 грн., яка не виплачена позивачу у зв'язку із відсутністю коштів. Щодо інших позовних вимог, позов заперечив, пояснив, зокрема, що взаємовідносини пов'язані з проходженням служби в ОВС та проведенням  розрахунків після звільнення, не регулюються Кодексом законів про працю України, а рядом нормативно-правових актів. Жодним нормативно-правовим актом, відомчими наказами України не визначено правових підстав для стягнення з органу внутрішніх справ на користь звільненої особи начальницького складу ОВС середньої заробітної плати за час затримки розрахунку по одноразовій допомозі при звільненні.  Також , згідно наказу МВС України від 31.12.2007 року №499 "Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ" не передбачено виплату грошового забезпечення в іноземній валюті, а в національній валюті-гривні, тому в такій вимозі, як стягнення упущеної вигоди, позивачу слід відмовити.

Суд, заслухавши думку сторін, з'ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, та дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, вважає, що позов підлягає до часткового задоволення, мотивуючи це наступним.

Згідно копії  наказу  ГУМВСУ у Львівській області від 29.05.2008 року, вбачається, що позивач ОСОБА_1, через хворобу був звільнений  з органів внутрішніх справ із посади заступника начальника  відділу - начальника кримінальної міліції Турківського районного відділу ГУМВСУ у Львівській області з 31.05.2008 року /а.с. 4-6/.

Як встановлено в судовому засіданні та підтверджено довідкою Турківського районного ГУМВСУ у Львівській області, ОСОБА_1нарахована вихідна допомога при звільненні в сумі 56362,50 грн. /а.с. 2/ Дана вихідна допомога виплачена не була, у зв'язку із відсутністю коштів, що не заперечує представник  відповідача та в даній частині позов визнає.

Що стосується позовних вимог, а саме, стягнення з Головного управління ГУМВСУ у Львівській області в користь позивача середньомісячного заробітку за весь час затримки вихідної допомоги та упущеної вигоди, слід зазначити, що проходження служби рядового і начальницького складу органів Міністерства внутрішніх справ України регулюється не Кодексом законів про працю України, на статті якого посилається позивач, а спеціальними нормативно-правовими актами. Зокрема,  Законом України "Про міліцію", Положення про проходження служби рядовим і  начальницьким складом органів внутрішніх справ України, затв. Постановою КМУ від 29.07.1991 року №114., Дисциплінарним статутом органів внутрішніх справ України, затв. Указом Президії Верховної Ради України від 29.07.1991 року,   Постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.1992 року №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення пенсій та грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей", Положенням  про порядок і умови державного обов'язкового особистого страхування осіб рядового, начальницького та вільнонайманого складу органів і підрозділів внутрішніх справ України, затв. Постановою КМУ від 29.06.1991 року № 59.

Оскільки, жодним перерахованим вище нормативно-правовим  актом та іншими відомчими наказами не визначено правових підстав для стягнення з органу внутрішніх справ на користь звільненої особи начальницького складу ОВС середньої заробітної плати за час затримки розрахунку по одноразовій допомозі при звільненні чи упущеної вигоди, позивачу слід відмовити у задоволенні даних вимог.

   За таких обставин, суд вважає, що позов підлягає задоволенню лише в частині стягнення з відповідача в користь позивача належної йому вихідної допомоги при звільненні  в сумі 56362,50 грн., оскільки відповідач неправомірно не здійснив виплату вищезгаданої вихідної допомоги.

На підставі п.11 Постанови КМУ від 17.07.1992 року № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" та керуючись ст. ст. 7- 14, 18, 19, 70, 71, 86, 128, 159,  160, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

 

П О С Т А Н О В И В :

   

    позов задовольнити частково.

Стягнути з Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області, що знаходиться за адресою м.Львів, пл.Генерала Григоренка, 3 в користь ОСОБА_1, який проживає за адресою: Львівська область, м.Турка, вул.Молодіжна, 56, кв.11, невиплачену  вихідну допомогу при звільненні в сумі 56 362 (п'ятдесят шість тисяч триста шістдесят дві) грн. 50 коп.

В решті позовних вимог відмовити.

    Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

    Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

 

 

Суддя                     Потабенко В.А.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Повний текст постанови виготовлений 11.02.2009 року.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація