У х в а л а
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах
Верховного Суду України у складі:
головуючого |
Школярова В.Ф., |
суддів |
Гриціва М.І. та Прокопенка О.Б., |
розглянула у судовому засіданні у м. Києві 01 вересня 2009 року кримінальну справу за касаційним поданням прокурора, який брав участь у розгляді справи судом апеляційної інстанції, на ухвалу Апеляційного суду м. Севастополя від 17 лютого 2009 року щодо ОСОБА_1
Вироком Нахімовського районного суду м. Севастополя від 21 листопада 2008 року
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1 народження,
уродженця та жителя м. Севастополя
АР Крим, раніше судимого:
- 12 грудня 2002 року за ч.2 ст.17, ч.2 ст.185 КК України до позбавлення волі на 3 роки, з випробуванням, з іспитовим строком 2 роки;
- 06 жовтня 2004 року за ч.ч.1,2 ст.309, ч.1 ст.317 КК України до позбавлення волі на 3 роки 1 місяць. 27 грудня 2006 року звільнений умовно-достроково на 4 місяці 26 днів;
засуджено за ч.3 ст.185 КК України до позбавлення волі на три роки.
Цим же вироком засуджено ОСОБА_2, вирок щодо якої не оскаржується.
Як визнав суд, 02 липня 2008 року, приблизно о 24 годині 30 хвилин, ОСОБА_1, за попередньою змовою із засудженою цим же вироком ОСОБА_2, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, проник до квартири АДРЕСА_1, звідки таємно викрав майно ОСОБА_3 на загальну суму 1 450 грн., заподіявши потерпілому матеріальну шкоду на вказану суму.
Ухвалою Апеляційного суду м. Севастополя від 17 лютого 2009 року апеляцію ОСОБА_1 задоволено частково. Вирок Нахімовського районного суду м. Севастополя від 21 листопада 2008 року змінено. Постановлено вважати ОСОБА_1 засудженим за ч.3 ст.185 КК України, із застосуванням ст.69 КК України, до позбавлення волі на два роки.
У касаційному поданні прокурор, не оспорюючи правильність встановлення фактичних обставин справи та кваліфікацію злочинних дій ОСОБА_1, просить ухвалу щодо нього скасувати, а справу направити на новий апеляційний розгляд.
Прокурор вважає, що суд апеляційної інстанції безпідставно застосував ст.69 КК України та призначив ОСОБА_1 покарання, що не відповідає тяжкості вчиненого злочину та даним про особу засудженого, через м`якість.
Заслухавши доповідь судді, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи касаційного подання, колегія суддів вважає, що підстав для його задоволення немає.
Правильність висновків суду щодо доведеності винності ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.185 КК України, прокурором не оспорюється.
Доводи, наведені у поданні прокурора про безпідставне застосування ст.69 КК України та призначення ОСОБА_1 покарання, що не відповідає тяжкості вчиненого злочину та даним про особу засудженого, через м`якість, не можна визнати обґрунтованими.
Як убачається із ухвали суду апеляційної інстанції, урахувавши те, що ОСОБА_1 влаштувався на роботу де він характеризується позитивно, що у вчиненому зізнався та щиро розкаявся, відшкодував заподіяну потерпілому шкоду, а також те, що потерпілий не просив суворо покарати винного, апеляційний суд знайшов за можливе призначити засудженому більш м`яке покарання, ніж передбачено санкцією ч.3 ст.185 КК України.
Рішення апеляційного суду про застосування ст.69 КК України, належним чином умотивоване, і доводи, наведені у поданні прокурора, це рішення не спростовують.
Ураховуючи наведене, колегія суддів вважає, що призначене засудженому покарання, є необхідним й достатнім для його виправлення та попередження нових злочинів.
Не вбачаючи підстав для задоволення касаційного подання прокурора, колегія суддів не знаходить підстав і для призначення справи до касаційного розгляду з викликом осіб, зазначених у ст.384 КПК України.
Керуючись ст.394 КПК України, колегія суддів,
у х в а л и л а:
відмовити прокурору, який брав участь у розгляді справи судом апеляційної інстанції, у задоволенні касаційного подання.
Судді:
В.Ф. Школяров М.І. Гриців О.Б. Прокопенко