Справа № 2а - 191/2009
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 серпня 2009 року Бахчисарайський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючий суддя Большаков Ю.М.
із секретарем Вальшиним І.Н.
за участю позивача ОСОБА_1.
представника відповідача Нафіевій Е.У.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в місті Бахчисарай справу
за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного
фонду України в Бахчисарайському районі
про визнання незаконним рішення та його скасування
У С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1. звернувся 25.02.2009 року у Бахчисарайський районний суд Автономної Республіки Крим з позовною заявою у порядку адміністративного судочинства, де заявив вимоги визнати незаконним і скасувати рішення комісії Управління Пенсійного фонду України України у Бахчисарайському районі № 1/237 від 11.08.2008 року, яким йому відмовлено призначити пенсію з пільгових підстав, визнати за ним право на призначення пенсії з пільгових підстав, зобов'язати відповідача призначити пенсі з пільгових підстав з моменту звернення. Вимоги мотивоване тим, що він з 15.07.1978 року по 01.08.2001 року пропрацював електрозварником на умовах повного робочого дня у колгоспі «Україна» Бахчисарайського району і тому відповідно до ст.. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» має право на пенсію з 55 років, а коли звернувся з заявою до відповідача йому було вже 56 років.
У судовому засіданні позивач заявлені вимоги підтримав і пояснив, що він пропрацював понад 23 років електрозварником у колгоспі, який є виробництвом, будував консервний цех, неодноразово був заохочений за дбале відношення до роботи, досяг строку, з якого можливо призначити пенсію з пільгових підстав.
Представник відповідача позовні вимоги не визнала і пояснила, що посада, на який працював позивач, не включена до списку № 2, затвердженого Кабінетом Міністрів України, тому як в нього при перевірці умов праці було виявлено невідповідність по списках на виплату заробітної плати посаді електрозварника і тому неможливо зробити висновок, що він працював на особливо шкідливих і особо тяжких умовах праці, а посади роботи у колгоспі електрозварником у списку взагалі немає.
Заслухавши пояснення осіб, які прийняли участь по справі, дослідивши надані сторонами і наявні в матеріалах справи докази суд дійшов до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню виходячи з наступного.
При перевірці доводів позивача доказами судом встановлене, що рішенням за № 1/237 від 11 серпня 2008 року комісії Пенсійного фонду України в Бахчисарайському районі Автономній Республіці Крим відмовлено у призначенні пенсії за списком № 2 ОСОБА_1 з посиланням на те, що електрозварники у колгоспах не можуть користуватися правом на пільгове забезпечення, тому як вони не зайняти на виробництві (а. с. 10).
Позивач народився ІНФОРМАЦІЯ_1, про що свідчать дані його паспорту (а. с. 5). З даних трудової книжки позивача слід, що він по колгоспу «Україна» Бахчисарайського району, який був реорганізований у КСП «Україна» з 03.03.1993 року, а 27.04.2001 року у ТОВ «АФ Україна», з 15 липня 1978 року переведений електрозварником ручної дугової зварки, звільнений 01.08.2001 року (а. с. 6). Але за актом № 37 перевірки достовірності даних за стажем встановлене, що з липня 1978 року по серпень 1992 року ОСОБА_1. заробітна плата нараховувалася як зварнику, у книзі обліку трудового стажу колгоспників за особистим рахунком НОМЕР_1 за період роботи 1978 - 1992 роки на ОСОБА_1. внесено що він з 1978 по 1992 роки працював зварником механічних майстерень (а. с. 26).
Статтею 19 Конституції України встановлене, що органи державної влади, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
При перевірці судом обґрунтованості і законності оскарженого рішення встановлене, що воно прийняте у відповідності до Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Так, відповідно до ст.. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за віком з пільгових підстав незалежно від міста останньої роботи мають працівники, що були зайняті повний робочий день на роботах з особливо шкідливими і особливо тяжкими умовами праці по списках № 1 та № 2 виробництв, робот, професій і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України і по результатах атестації робочих міст. Статтею 100 зазначеного закону визначено право на пільгове пенсійне забезпечення осіб, які працювали до набрання чинності цього закону (до 01.01.1992 року) на роботах з особливо шкідливими і особливо тяжкими умовами праці застосовуються списки, затверджені Советом Міністрів СРСР № 1173 від 22.08.1956 року. Відповідно зазначених списків право на пільгову пенсію мають особи, які були зайняті повний робочий день і тільки для працівників виробництв. Відповідно до роз'яснення Державного комітету праці і ВЦСПС від 02.04.1976 року № 5/88 електрозварники не можуть користуватися правом на пільгову пенсію, якщо вони працюють у колгоспі (а. с. 27).
За такими обставинами суд вважає, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Відповідно до ст.. 94 КАС України судові витрати суд залишає за позивачем.
На підставі викладеного відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», керуючись ст.. 7, 8, 9, 10, 11, 71, 86, 94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України суд
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 в задоволенні позову відмовити.
Постанова набирає законної сили через десять днів після ії оголошення. Якщо постанову оскаржено, вона набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Постанова може бути оскаржена до Севастопольського Апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Бахчисарайський районний суд в порядку та строки, передбачені ст.. 186 КАС України.
Головуючий
суддя