Справа № 2-1098/2009 року
РІШЕННЯ
іменем України
8 вересня 2009 року м. Зміїв
Зміївський районний суд Харківської області у складі:
головуючого – судді Россолова В.В.
за участю секретаря судового засідання - Онацької В.В.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Змієві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
28 липня 2009 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу зареєстрованого 31 травня 2008 року відділом реєстрації актів цивільного стану Зміївського районного управління юстиції Харківської області, актовий запис №34.
Позивач вказав, що від шлюбу з відповідачем мають сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Подружнє життя не склалося з причини різних поглядів на життя, несумісництва характерів, шлюбні відносини припинено у листопаді 2008 року, спору про поділ майна не має, згода про місце проживання дитини між ними досягнута.
ОСОБА_1 зазначив, що примирення не можливе та просив шлюб розірвати.
Позивач ОСОБА_1 у судове засідання не зявився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності, з проханням розглянути справу у попередньому судовому засіданні, на задоволенні позову наполягав, судові витрати просив віднести за його рахунок.
Відповідач ОСОБА_2 у судове засіданя не зявилася, в своїй заяві вказала, що позовні вимоги визнає, на розлучення згодна, просила розглянути справу у попередньому судовому засіданні за її відсутності.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи та інтереси інших осіб, тому приймається судом.
Ознайомившись з матеріалами справи, суд приходить до висновку про задоволення позову.
Встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебувають в шлюбі, який було зареєстровано 31 травня 2008 року відділом реєстрації актів цивільного стану Зміївського районного управління юстиції Харківської області, актовий запис № 34. /а.с.8/
-2-
З копії свідоцтва про народження серії 1-ВЛ №НОМЕР_1 виданого відділом реєстрації актів цивільного стану Зміївського районного управління юстиції Харківської області 7 жовтня 2008 року вбачається, що батьками неповнолітнього ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 є ОСОБА_1 та ОСОБА_2. / а.с.-7/
Встановлено, що шлюбні відносини припинено у листопаді 2008 року.
У відповідності до ч. 2 ст. 112 Сімейного Кодексу України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Причини припинення шлюбу, на які вказали позивач та відповідач визнаються такими, що є підставою для розірвання шлюбу.
Спору про поділ майна сторони не мають.
Суд приходить до висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження сім'ї суперечить інтересам кожного з них.
Тому, позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню.
Згідно ст. 88 ЦПК України з позивача належить стягнути судові витрати.
Керуючись ст. ст. 110,111,112 СК України, ст. ст. 10, 11, 60,130, 174 209, 212-215 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 – задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, який зареєстрований 31 травня 2008 року у відділі реєстрації актів цивільного стану Змївського районного управління юстиції Харківської області, свідоцтво серії 1-ВЛ №НОМЕР_2, актовий запис №34 – розірвати.
Стягнути при видачі свідоцтва про розірвання шлюбу судовий збір у доход держави в сумі 17 (сімнадцять) грн., з позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2 від сплати судових витрат звільнити.
Рішення може бути оскаржено шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржене судове рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений законом, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий:
- Номер: 6/328/52/18
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1098/09
- Суд: Токмацький районний суд Запорізької області
- Суддя: Россолов В.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.09.2018
- Дата етапу: 02.11.2018