Справа № 2-135/09
Категорія: 47
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 лютого 2009 року Маневицький районний суд Волинської області в складі:
головуючого – судді Токарської І.С.
при секретарі Абрамчук Н.В.,
з участю:
позивача ОСОБА_1,
відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні у залі суду в смт. Маневичі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
12 січня 2009 року до Маневицького районного суду звернулась з позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей, мотивуючи свій позов тим, що перебувала із відповідачем у зареєстрованому Годомичівською сільською радою Маневицького району шлюбі, під час якого в них народилося двоє дітей – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 Рішенням Маневицького районного суду від 09.04.2008 року шлюб між сторонами був розірваний і після його розірвання позивач змушена утримувати дітей самостійно, оскільки відповідач не надає ніякої матеріальної допомоги, у зв”язку з чим була змушена звернутися до суду з даним позовом і просила ухвалити рішення, яким стягнути на її користь з відповідача аліменти на утримання неповнолітніх дітей з усіх видів його заробітку (доходу) у встановленому законом розмірі.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала та просила позов задовольнити із наведених у ньому підстав.
Відповідач позовні вимоги визнав та погодився сплачувати аліменти у встановленому законом розмірі.
Заслухавши пояснення позивача та відповідача, кожного зокрема, дослідивши письмові докази по даній справі, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно ч. 3 ст. 181 Сімейного кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Згідно ст.182 Сімейного кодексу України до обставин, які враховуються при визначенні розміру аліментів, відносяться: стан здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей чи непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина та інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
З матеріалів справи вбачається, що рішенням Маневицького районного суду від 09.04.2008 року було розірвано шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, що також підтверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу, виданим Маневицьким РВ РАГС Волинської області 09.04.2008 року серії НОМЕР_1 під час якого у сторін народилося двоє дітей – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. а.с. 3-5).
Судом встановлено, що після розірвання шлюбу відповідач ОСОБА_2 не надавав ніякої матеріальної допомоги дітям – ОСОБА_3 та ОСОБА_4, хоча має таку можливість, оскільки працює в СВК „Годомичі” та отримує постійну заробітну плату, що підтверджується поясненнями позивача та відповідача, даними в судовому засіданні.
А тому суд приходить до висновку, що зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності дають підстави вважати, що відповідач спроможний сплачувати аліменти на утримання неповнолітніх дітей щомісячно в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 12 січня 2009 року та до досягнення старшою дитиною – ОСОБА_3 повноліття
Оскільки визнання позову відповідачем не суперечить закону і не порушує права, свободи та інтереси інших осіб, суд вважає за можливе ухвалити рішення про задоволення позову в попередньому судовому засіданні.
Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць слід допустити до негайного виконання та стягнути з відповідача в доход держави 7 (сім) гривень 50 (п’ятдесят) копійок витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи та 51 (п’ятдесят одну) гривню судового збору.
Керуючись ст. ст. 10, 58, 60, 88, 130, 215, п.1 ч.1 ст. 367 ЦПК України, на підставі ст.ст. 180, 181, 182 СК України, суд,
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітній дітей – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, аліменти в розмірі 1/3 частини від всіх видів його заробітку (доходу), але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 12 січня 2009 року і до досягнення ОСОБА_3 повноліття.
Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Стягнути з ОСОБА_2 7 гривень 50 копійок витрат за інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи Маневицьким районним судом Волинської області на користь одержувача: Маневицький район Держбюджет 22050000 код 21740422 рахунок 31213259700287 банк ГУДКУ у Волинській області МФО 803014, призначення платежу: за ІТЗ до Маневицького районного суду, а також в доход держави 51 гривню судового збору.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Волинської області через Маневицький районний суд Волинської області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя І.С. Токарська