№ 2а-3087/09/1370
УХВАЛА
ПРО ПОВЕРНЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ
10.06.2009 року суддя Львівського окружного адміністративного суду Гавдик З.В. одержавши позовну заяву за адміністративним
позовом |
ОСОБА_1 |
до |
Начальника фінансової служби військової частини А 1491 капітана ОСОБА_2 |
про |
перерахунок і виплату грошового забезпечення |
ВСТАНОВИВ:
Позовна заява ОСОБА_1до Начальника фінансової служби військової частини А 1491 капітана ОСОБА_2про перерахунок і виплату грошового забезпечення, подана без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України.
Ухвалою суду від 06.05.2009 року позовну заяву залишено без руху, а особі, що звернулась, надано строк для усунення недоліків до 22.05.2009 року (з врахуванням поштового перебігу 12 днів). Вказану ухвалу позивачем отримано 02.06.2009 року.
Позивач листом від 03.06.2009 року поданим 09.06.2009 року за вхідним № 21331 повідомив суд про усунення недоліків позовної заяви.
Згідно ч. 1 ст. 102 КАС України, пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений судом може бути продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
Однак, позивач вказаного клопотання суду не подав.
Згідно ч. 2 ст. 49 КАС України, особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Згідно п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
За таких обставин, враховуючи, що позивач клопотання про продовження процесуального строку встановленого судом не подав, а продовження якого здійснюється лише на підставі вищевказаного клопотання, позовну заяву необхідно повернути позивачу.
Крім цього, позивач не позбавлений права повторного звернення із згаданим позовом до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись ст.ст. 108, 165 КАС України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву за адміністративним позовом
ОСОБА_1 |
|
до |
Начальника фінансової служби військової частини А 1491 капітана ОСОБА_2 |
про |
перерахунок і виплату грошового забезпечення |
повернути. |
2. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
3. Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву в порядку і строки встановлені ст. 186 КАС України:
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Гавдик З.В.