Справа №2-а-463 8/09
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
27 січня 2009 р. м. Київ
Судця Київського окружного адміністративного суду Лиска І.Г., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Вишгородської РДА, 3-тя особа: ВАТ «Укргідроенегро», філія «Каскад Київських ГЕС і ГАЕС» про визнання дій відповідача неправомірними та зобов'язання виплатити недоотриману суму щомісячної грошової доплати за період 1999р. - частково 2008 р. у розмірі 23572 грн. 36 коп., -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувсь до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Вишгородської РДА, 3-тя особа: ВАТ «Укргідроенегро», філія «Каскад Київських ГЕС і ГАЕС» про визнання дій відповідача неправомірними та зобов'язання виплатити недоотриману суму щомісячної грошової доплати за період 1999р. - частково 2008 р. у розмірі 23572 грн. 36 коп.
Відповідно до пункту 4 частини першої 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.
Крім того, відповідно до частини 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
25.12.2008 року Верховною Радою України прийнято Закон №808-ІУ«Про внесення змін до статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України щодо предметної підсудності адміністративних справ місцевим загальним судам , як адміністративним судам», яким було внесено зміни до статті 18 Кодексу адміністративного судочинства (Закон №808-VI опубліковано в газеті «Урядовий кур'єр» від 14.01.2009 року).
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону України від 25.12.2008 № 808-IV) усі адміністративні справи у спорах фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг підсудні місцевим загальним судам як адміністративним.
Згідно з частиною 2 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Оскільки, позивач ОСОБА_1 в позовній заяві просить визнати дії відповідача неправомірними та зобов'язати виплатити недоотриману суму щомісячної грошової доплати за період 1999р. - частково 2008 р. у розмірі 23572 грн. 36 коп., отже спір виник
2
з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання
доплат, передбачених ст. 39 Закону України « Про статус та соціальний захист громадян,
які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Тому, відповідно до вимог
п.3 ч.1 ст. 18 КАС України дана справа не підсудна Київському окружному
адміністративному суду, а підсудна місцевому загальному суду , як адміністративному
суду.
Відповідно до пункту 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Отже, враховуючи приписи пункту 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, а також те, що порушення судом правил предметної підсудності є підставою для скасування рішення з направленням справи на новий розгляд до належного суду, вказана позовна заява підлягає поверненню позивачу.
Проте, повернення позовної заяви не позбавляє права позивача на звернення з нею до відповідного місцевого загального суду як адміністративного суду у встановленому порядку.
На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про внесення змін до статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України щодо предметної підсудності адміністративних справ місцевим загальним судам , як адміністративним судам» , п. 6 ч.3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Вишгородської РДА, 3-тя особа: ВАТ «Укргідроенегро», філія «Каскад Київських ГЕС і ГАЕС» про визнання дій відповідача неправомірними та зобов'язання виплатити недоотриману суму щомісячної грошової доплати за період 1999р. - частково 2008 р. у розмірі 23572 грн. 36 коп. - повернути позивачу з усіма доданими документами.
Копію ухвали про повернення позовної заяви разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги , якщо вони не були подані у встановлені строки . У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.