Справа №2а-4092/09/04
ПОСТАНОВИ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
8 серпня 2009 року Київський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого – судді Донець О.В.
при секретарі Муленко К.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Київського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області до громадянина Азербайджану ОСОБА_2 про примусове видворення за межі України,
ВСТАНОВИВ :
Київський РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області звернувся з адміністративним позовом про примусове видворення за межі України з забороною в’їзду на 5 років громадянина Азербайджану ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспортний документ НОМЕР_1, виданий 23.04.2008 року, терміном дії до 17.04.2018 року, посилаючись на наступне.
ОСОБА_2 прибув в Україну в гості до свого дядька громадянина України ОСОБА_3 та став мешкати за місцем його мешкання, а саме за адресою: АДРЕСА_1. З дня свого прибуття в Україну він став підробляти різноробочим на будівництві житлового будинку за адресою: АДРЕСА_2, без відповідного дозволу на працевлаштування, чим порушив встановлені правила перебування іноземців на території України. Власного житла, близьких родичів серед громадян України, постійного джерела доходів в Україні ОСОБА_2 не має. 20.08.2009 року УГІРФО ГУМВСУ в Х/о відносно ОСОБА_2 було прийняте рішення щодо видворення за межі території України, і до 01.09.2009 року останній повинен був залишити територію України. Однак, в порушення Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» ОСОБА_2 у зазначений термін територію України не залишив, а продовжував мешкати за вищевказаною адресою, тому підстави для подальшого перебування у нього на території України відсутні.
Представник позивача позов підтримав.
Відповідач позовні вимоги визнав.
Суд, вислухавши представника позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, задовольняє позовні вимоги, вважаючи їх законними та обґрунтованими, і при цьому виходить з наступного.
Судом встановлено, що громадянин Азербайджану Велієв ОСОБА_2 прибув в Україну в гості до свого дядька громадянина України ОСОБА_3 та став мешкати за місцем його мешкання, а саме за адресою: АДРЕСА_1.
Відповідач ОСОБА_2, з дня свого прибуття в Україну, став підробляти різноробочим на будівництві житлового будинку за адресою: АДРЕСА_2, без відповідного дозволу на працевлаштування, чим порушив встановлені правила перебування іноземців на території України. Власного житла, близьких родичів серед громадян України, постійного джерела доходів в Україні ОСОБА_2 не має.
20.08.2009 року УГІРФО ГУМВСУ в Х/о відносно ОСОБА_2 було прийняте рішення щодо видворення за межі території України, і до 01.09.2009 року останній повинен був залишити територію України. Однак, в порушення Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» ОСОБА_2 у зазначений термін територію України не залишив, а продовжував мешкати за вищевказаною адресою, тому підстави для подальшого перебування у нього на території України відсутні.
Згідно зі ст.4 Закону України «Про імміграцію» від 07.06.2001 року, де визначаються категорії іммігрантів, яким надається дозвіл на імміграцію в Україні, громадянин Азербайджану ОСОБА_2 не має підстави для отримання громадянства України та посвідки на постійне проживання на території України.
Постановою Київського районного суду м. Харкова від 4.08.2009 р. ОСОБА_2 притягнутий до адміністративної відповідальності за ст.203 КУпАП. В раховуючи грубе порушення ним правил перебування іноземців в Україні та керуючись ст.30, 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» відносно нього 30.06.2009 року було прийняте рішення про видворення з території України з забороною в’їзду на 5 років, тобто він повинен був покинути територію України до 20.08.2009 року, але він так цього і не зробив, тобто своєчасно не залишив територію України, що є грубим порушенням Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».
З питань отримання статусу біженця до відділу національностей та міграції Харківської обласної державної адміністрації громадянин ОСОБА_2 не звертався.
Таким чином, судом встановлено, що відповідач мешкав в Україні без реєстрації.
Відповідно до ч.5 ст.3 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» № 3929-ХІІ від 04.02.1994р., з послідуючими змінами та доповненнями, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на іншій законній підставі, вважаються такими, що тимчасово перебувають в Україні. Вони зобов’язані в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, зареєструвати свої паспортні документи і виїхати з України після закінчення відповідного терміну перебування.
Судом достовірно встановлено, що громадянин Азербайджану ОСОБА_2 ухилився від виїзду з України, що є грубим порушенням Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».
Згідно ч.5 ст.32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» №3929-ХІІ від 04.02.1994 р., з послідуючими змінами та доповненнями, орган внутрішніх справ чи орган охорони державного кордону можуть затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду. Така постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, органу охорони державного кордону або Служби безпеки України, якщо іноземець або особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обгрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.
Офіційно відповідач не працевлаштований, з питання оформлення реєстрації до ОВС він не звертався.
У зв’язку з викладенним, та приймаючи до уваги, що громадянин Азербайджану ОСОБА_2 може ще раз ухилитися від виїзду з території України, згідно ст.32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», він підлягає видворенню за межі України в примусовому порядку.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 71, 159, 160-163, 256 КАС України, ст.32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», № 3929-ХІІ від 04.02.1994 р, з послідуючими змінами та доповненнями, суд,-
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов Київського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області задовольнити.
Громадянина Азербайджану ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, видворити з території України в примусовому порядку з забороною в’їзду на 5 років.
Постанову звернути до негайного виконання.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Суддя