АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" серпня 2009 року
Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області в складі:
Головуючої – .
Суддів - Гурзеля І.В.,
при секретарі –
з участю апелянта ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 . на рішення Тернопільського міськрайонного суду від 5 червня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу про усунення перешкод в користуванні житловим приміщенням та визнання незаконним нарахування заборгованості, зустрічним позовом Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про усунення перешкод в користуванні гуртожитком шляхом виселення та стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И Л А:
В лютому ОСОБА_1 . звернулася до суду з позовом до Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу про усунення перешкод в користуванні гуртожитком, що по АДРЕСА_1 , посилаючись на те, що в гуртожитку вона разом з сім’єю зареєстрована та проживає 17 років. Відповідач з метою виселення її сім’ї з гуртожитку навмисно відключає та не подає гарячу та холодну воду, електропостачання, а також нараховує оплату за комунальні послуги значно більшу ніж передбачено нормативними документами.
Тернопільський кооперативно торговельно-економічний коледж звернувся до суду із зустрічним позовом до ОСОБА_2 ., ОСОБА_1 ., ОСОБА_3 ., ОСОБА_4 . про усунення перешкод в користуванні гуртожитком, що по АДРЕСА_1 шляхом виселення та стягнення заборгованості, посилаючись на те, що гуртожиток по АДРЕСА_1 є студентським і перебуває у нього на праві оперативного управління. Відповідачка разом з сім’єю була тимчасово поселена для проживання в гуртожитку. За час проживання в гуртожитку допустила заборгованість по оплаті за проживання в розмірі 3675 грн. Незважаючи на пропозицію адміністрації коледжу добровільно погасити допущену заборгованість та звільнити гуртожиток – відповідачка відмовилася.
Рішення Тернопільського міськрайнного суду від 5 червня 2009 року в позові ОСОБА_1 . до Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу про усунення перешкод в користуванні житловим приміщенням та визнання незаконним нарахування заборгованості – відмовлено.
Позов Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу задовлено. Вирішено виселити ОСОБА_2 ., ОСОБА_1 ., ОСОБА_3 ., ОСОБА_4 . з кім. НОМЕР_1 гуртожитку по АДРЕСА_1 без надання іншого житла.
Стягнуто з ОСОБА_2 . на користь Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу 3675 грн. заборгованості по оплаті за проживання.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 . просить скасувати рішення Тернопільського міськрайонного суду від 05 червня 2009 року, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального права, ухвалити нове рішення, яким її позовні вимоги задовольнити в повному обсязі, а в позові Тернопільському кооперативному торговельно-економічному коледжу про усунення перешкод в користуванні гуртожитком шляхом виселення та стягнення заборгованості – відмовити.
Заслухавши апелянта, який вимоги апеляційної скарги підтримав в межах наведених доводів, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що апеляційна скарга безпідставна і до задоволення не підлягає.
Так відмовляючи в задоволенні позовних вимог суд першої інстанції виходив з того, що студентський гуртожиток по АДРЕСА_1 , який раніше належав Тернопільській обласній спілці споживчих товариств, в даний час перебуває у повному господарському віданні Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу.
Примірним положенням про гуртожитки, затвердженим Постановою Ради Міністрів України від 3.06.1986 року №208 та ст. 127 ЖК України передбачено, що гуртожитки призначаються для проживання робітників, службовців, студентів, учнів, а також інших громадян у період їх роботи або навчання.
В 1997 році ОСОБА_2 ., разом з сім’єю, за усною домовленістю з адміністрацією Тернопільської облспоживспілки, був поселений в кімнату НОМЕР_1 цього гуртожитку, хоча відповідно до ст.ст. 128, 129 ЖК України жила площа в гуртожитку надається за спільним рішенням адміністрації підприємства та відповідного профспілкового документу на підставі якого адміністрація підприємства видає громадянинові спеціальний ордер, який є єдиною підставою для вселення на надану жилу прощу.
В судовому засіданні було було встановлено, що на даний час в кімнаті НОМЕР_1 гуртожитку зареєстровані та проживають: ОСОБА_2 ., ОСОБА_1 ., ОСОБА_3 ., ОСОБА_4 ., які в трудових відносинах з Тернопільським кооперативним торговельно-економічним коледжом не перебувають та в ньому не навчаються у зв’язку з чим вони попереджались про добровільне виселення з гуртожитку, що ними не заперечується.
При наведених обставинах суд першої інстанції прийшов до висновку, що ОСОБА_2 ., ОСОБА_1 ., ОСОБА_3 ., ОСОБА_4 . проживають в гуртожитку як тимчасові жильці, а тому згідно ч.3 ст.98 ЖК України, ст. 818 ЦК України підлягають виселенню без надання іншого жилого приміщення.
Крім того, згідно довідки адміністрації Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу ОСОБА_1 . за час проживання в гуртожитку допустила заборгованість за проживання в розмірі 3675 грн., які підлягають стягненню з неї так як згідно п.38 Примірного положення про гуртожитки, затвердженого Постановою Ради Міністрів України від 3.06.1986 року №208 плата за користування жилою площею в гуртожитках громадян, які проживають у приміщеннях, що перебувають у їх відособленому користуванні складається із плати за користування жилою площею і за комунальні послуги по ставках квартирної плати (тарифах) установлених для будинків державного та громадського житлового фонду.
При цьому суд правильно не прийняв до уваги посилання ОСОБА_1 . на те, що нарахована заборгованість є завищена так як це твердження є голослівним і не підтверджене будь-яким належним доказом.
Керуючись п.1 ч.2 ст. 307, ст.ст.308, 312, 315, 319 ЦПК України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 . відхилити.
Рішення Тернопільського міськрайонного суду від 5 червня 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуючий -
Судді –