АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
" 13" серпня 2009 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області в складі:
Головуючого – Гурзеля І.В.
Суддів – Демковича Ю.Й., Кузьми Р.М.
при секретарі – Парандюк С.М.
з участю сторін- ОСОБА_1 .,
представників ОСОБА_2 ., ОСОБА_3 .
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_4 на рішення Тернопільського міськрайонного суду від 13 травня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_4 , об'єднання власників квартир кооперативного будинку “Мрія” про стягнення матеріальної і моральної шкоди внаслідок затоплення квартири, -
ВСТАНОВИЛА:
Позивач ОСОБА_1 . звернулась в суд з позовом до відповідача ОСОБА_4 ., третьої особи - про стягнення 7097 грн. матеріальної, 2000 грн. моральної шкоди та судових витрат, посилаючись на те, що з вини власника квартири АДРЕСА_1 ОСОБА_4 . було затоплено її квартиру НОМЕР_1 . В результаті затоплення їй заподіяно матеріальну та моральну шкоду.
Рішенням Тернопільського міськрайонного суду від 13 травня 2009 р. позов задоволено частково. Стягнуто з ОСОБА_4 в користь ОСОБА_1 4647 грн. матеріальної шкоди, 300 грн. моральної шкоди та 614 грн. 63 коп. судових витрат. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_4 . просить рішення суду скасувати і ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог стосовно нього, оскільки висновки суду не відповідають обставинам справи, зокрема вважає що воду в його квартирі прорвало із за несправності водогону із за неналежного його утримання експлуатаційною організацією - об'єднанням власників квартир кооперативного будинку “Мрія”, тому він не є неналежним відповідачем по справі.
Заслухавши доповідь судді апеляційного суду, пояснення представника апелянта ОСОБА_3 ., який підтримав доводи апеляційної скарги, ОСОБА_1 . та її представник ОСОБА_2 . апеляцію заперечили, розглянувши матеріали справи в межах доводів апеляційної скарги та заявлених вимог, колегія суддів підстав для скасування оскаржуваного рішення суду не вбачає та вважає, що апеляційна скарга до задоволення не підлягає з наступних підстав.
Судом встановлено, що 20 грудня 2008 року в квартирі АДРЕСА_1 , яка належить на праві власності ОСОБА_4 ., вирвало кран труби по якій подається холодна вода, внаслідок чого було затоплено квартиру НОМЕР_1 поверхом нижче, чим спричинено її власнику ОСОБА_1 . матеріальну шкоду, яку стягнуто у відповідності до висновку експертизи, та моральну шкоду яку суд визначив в розмірі 300 грн..
З таким висновком суду першої інстанції слід погодитись, оскільки він відповідає обставинам справи.
Так, з акту складеного з участю представників об'єднання власників квартир кооперативного будинку “Мрія” від 20.12.2008 року, вбачається, що 20 грудня 2008 року в квартирі НОМЕР_2 вирвало кран на трубі холодної води в туалеті, внаслідок чого було затоплено квартиру НОМЕР_1 .
Доводи апелянта про непогодження з висновками акту, спростовуються показами свідків, які допитувались в суді першої інстанції ОСОБА_5 ., ОСОБА_6 . про те що на момент аварії в будинку вода не перекривалась, а воду було перекрито в квартирі відповідача. Таким чином участок водогону на якому стався прорив води відноситься до внутріквартирних комунікацій. Сам апелянт пояснив що прорив стався в трубі між туалетом і ванною.
У відповідності до ст. 322 ЦК України власник зобов’язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Ч.2 ст.382 ЦК України передбачено що власникам квартири у дво- або багатоквартирному жилому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або в середині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири.
У відповідності до ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Апелянтом не доведено що внутрішньоквартирна водопровідна труба в місці прориву не є його власністю. Будь яких даних про те що по цій трубі, де стався прорив, подається вода в інші квартири ОСОБА_4 , в суд першої інстанції та апеляційний суд, не представлено.
Враховуючи вищезазначене, суд першої інстанції прийшов вірного висновку що особою, яка заподіяла шкоду ОСОБА_1 . є ОСОБА_4 . на якому лежить тягар утримання майна, яке перебуває у його власності.
Виходячи з наведеного, колегія суддів вважає, що рішення суду є законним та обгрунтованим, а доводи апеляційної скарги - безпідставними.
Керуючись ст.ст. ч.1ст.307, ст.ст 308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_4 відхилити.
Рішення Тернопільського міськрайонного суду від 13 травня 2009 року залишити без змін.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Головуючий
Судді