ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
Господарський суд Чернігівської області
________________________________________________________________________________________________
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 7-38-36, факс 7-44-62
Іменем України
П О С Т А Н О В А
"22" лютого 2007 р. Справа № 10/334а/49а
15 годин 00 хв., м. Чернігів
Господарський суд Чернігівської області у складі:
судді Пашкіної С.А.
при секретарі Скрипки І.С.
за участю :
представника
позивача ОСОБА_2 довіреність № б/н від 20.01.2007р.
представників
відповідача Дробот О.В. довіреність № 06-06/3657 від 21.12.2006р.
третьої особи ОСОБА_4 довіреність№ б/н від20.01.2007р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом
Позивача: Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1,
АДРЕСА_1
До відповідача: Чернігівської обласної державної адміністрації,
14000 Чернігів, пр-т Миру, 18,
Третя особа : Приватний підприємець ОСОБА_3
АДРЕСА_2
Предмет спору: про визнання не чинним рішення конкурсного комітету
Суддя С.А.Пашкіна.
В судовому засіданні 22.02.2007р., на підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, оголошено вступну та резолютивну частину постанови
Господарським судом Чернігівської області порушено провадження у справі № 10/334а/49а за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, до Чернігівської обласної державної адміністрації, про визнання не чинним ( скасування) рішення конкурсного комітету Чернігівської обласної адміністрації НОМЕР_1 від 30.11.2006 року. в частині визнання переможцем конкурсу на маршруті Атюша -Чернігів рейси ІНФОРМАЦІЯ_1 приватного підприємця ОСОБА_3 Визнати фізичну особу підприємця ОСОБА_1. переможцем конкурсу від 30.11.2006 року на маршруті Атюша -Чернігів рейси ІНФОРМАЦІЯ_1.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просить суд їх задовольнити.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що конкурс відповідачем проведений з порушенням Закону України «Про автомобільний транспорт», Порядку проведення конкурсу на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою КМУ № 139 від 29.01.2003року.
Відповідно до ст. 53 Кодексу адміністративного судочинства України, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача було залучено приватного підприємця ОСОБА_3.
Відповідач у відзиві на позовну заяву проти позову заперечує та вказує на те, що конкурс було проведено у відповідності до чинного законодавства України. Представник відповідача в судовому засіданні пояснив , що дійсно на участь у конкурсі на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на маршруті Атюша -Чернігів подали заявки два перевізники -ПП ОСОБА_1 та ПП ОСОБА_3. Відповідно до поданих документів у приватного підприємця ОСОБА_3 зазначено чотири автобуси та надані їх ліцензійні картки 2003,2002 року випуску. У позивача - приватного підприємця ОСОБА_1. зазначено лише один автобус 2000 року випуску, тобто автобусна мережа у ПП ОСОБА_3 є більш приваблива, автобуси є більш новими, автопарк оновлюється.
Відповідно до Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про автомобільний транспорт” для участі в конкурсі на перевезення пасажирів автомобільним транспортом перевізник надає -заяву претендента встановленого зразка із зазначенням автобусного маршруту загального користування, на якому має намір працювати; нотаріально засвідчену копію ліцензії на право надання послуг з перевезення пасажирів та копії ліцензійних карток на автобуси, які будуть використовуватися на автобусному маршруті; відомості про додаткові умови обслуговування маршруту та документ, що підтверджує внесення плати за участь у конкурсі. Пунктом 15 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 року „Про затвердження порядку проведення конкурсу на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування” також встановлено, що документи, які надійшло до конкурсного комітету після встановленого строку, не розглядаються.
Позивачем не були своєчасно надані всі документи, а саме ліцензійні картки, які були надані в день проведення конкурсу братися до уваги конкурсним комітетом не можуть.
В зазначеній Постанові Кабінету Міністрів України вказано, що визначаючи переможця конкурсу конкурсний комітет повинен враховувати наявність резерву автобусів для заміни рухомого складу на автобусних маршрутах загального користування у разі виходу їх із ладу.
На момент проведення конкурсу у позивача відсутня достатня кількість рухомого складу автотранспорту, так на заміну автотранспорт позивачем не заявлявся.
Третя особа у своїх поясненнях вказує на те, що позивачем не зазначено і не доведено яким чином відповідач порушив його права, так як на його думку даний конкурс було проведено з дотриманням норм чинного законодавства.
Розглянувши подані матеріали, вислухавши пояснення повноважних представників сторін, дослідивши докази, які мають значення для справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги задоволенню не підлягають з наступних підстав.
Відповідно до договору про перевезення пасажирів укладеного із замовником - Чернігівською обласною державною адміністрацією 24.02.2004 року позивач обслуговував маршрут Атюша - Чернігів рейси ІНФОРМАЦІЯ_1 за результатами виграного конкурсу в 2004 році.
В зв'язку з тим, що право на перевезення пасажирів визначається на конкурсній основі було призначено черговий конкурс на маршрут Атюша -Чернігів рейси ІНФОРМАЦІЯ_1, який проведено 30.11.2006 року.
Для підготовки та проведення конкурсу утворюється конкурсний комітет до складу якого включаються представники відповідного територіального органу центрального органу виконавчої влади в галузі транспорту, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також організацій споживачів послуг пасажирського автомобільного транспорту загального користування.
З наданих суду документів: розпорядження Чернігівської обласної державної адміністрації від 25 лютого 2005р. за № 41 “Про проведення конкурсів на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування” був утворений конкурсний комітет і визначений його склад, затверджене положення про конкурсний комітет облдержадміністрації по визначенню пасажирських перевізників на автобусних маршрутах, що виходять за межі території району, але не виходять за межі території області, а також на внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування, а також затверджені умови проведення конкурсу по перевезенню пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, що виходять за межі території району, але не виходять за межі території області, а також на внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування.
Згідно з затвердженими облдержадміністрацією умовами проведення конкурсу конкурсний комітет публікує на пізніше, як за 15 днів до початку конкурсу в засобах масової інформацію оголошення про конкурс, що повинно містити в собі всю необхідну інформацію про умови перевезень.
Вказані вимоги були повністю виконані відповідачем.
Відповідно до п.20 Порядку проведення конкурсу на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою КМУ № 139 від 29.01.2003р.та затвердженими облдержадміністрацією умовами проведення конкурсу вказано, що конкурсний комітет при визначенні переможця конкурсу враховує:
1. технічний стан рухомого складу;
2. наявність виробничої бази або можливості для підтримання належного технічного та санітарного стану рухомого складу;
3. наявність резерву автобусів для заміни рухомого складу на автобусних маршрутах загального користування у разі виходу їх із ладу;
4. умови для здійсненням контролю за станом здоров'я водія перед виїздом на маршрут;
5. стаж роботи претендента на перевезення;
6. конкурсні пропозиції інших претендентів.
На думку позивача за умовами проведення конкурсу він мав перевагу, яка полягає в тому, що ним вказаний маршрут обслуговується ним з 2004 року до 30.11.2006 р., що свідчить про його перевагу в продовженні виконання вказаного маршруту й надалі, а тому рішення конкурсного комітету від 30.11.2006 року на його думку є необґрунтованим. Позивач також посилався на те, що конкурсний комітет був не в повному складі і конкурс був проведений у відсутність голови конкурсного комітету.
Відповідно до пункту 8 затвердженого облдержадміністрацією положення про конкурсний комітет конкурсний комітет має право приймати рішення на закритому засіданні у присутності не менш половини його складу відкритим голосуванням простою більшістю голосів.
З витягу з протоколу НОМЕР_1 засідання конкурсного комітету від 30 листопада 2006р. вбачається, що на засіданні конкурсного комітету були присутні 10 членів комітету. Голова конкурсного комітету був відсутній на засіданні, а тому його обов'язки виконував заступник голови комітету, як це передбачено положенням комітету.
З огляду на викладене, твердження позивача не відповідають дійсності і не можуть бути покладені в основу рішення.
Із аналізу матеріалів справи вбачається, що порядок організації конкурсу та сам конкурс було проведено з дотриманням чинного законодавства.
Відповідач при проведенні конкурсу не допустив порушень чинного законодавства, а саме Закону України „ Про автомобільний транспорт” та відповідного Порядку проведення конкурсу на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою КМУ № 139 від 29.01.2003р., а тому рішення конкурсним комітетом прийнято у відповідності до діючого законодавства і не підлягає скасуванню.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст.158,160-163, Кодексу адміністративного судочинства України, Закону України „Про автомобільний транспорт”, суд
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні позовних вимог відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суддя С.А.Пашкіна
Повний текст постанови підписано :
Суддя С.А.Пашкіна