АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
" 19" лютого 2009 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області в складі:
Головуючого – Кузьми Р.М.
Суддів – Гурзеля І.В., Жолудько Л.Д.
при секретарі – Любчик Л.В.
з участю ОСОБА_1 .
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Зборівського районного суду від 23 грудня 2008 року по справі за її позовом до Млиновецької сільської ради, ОСОБА_2 про визнання рішення сесії Млиновецької сільської ради №144 від 5 грудня 2003 року незаконним і відновлення права користування земельною ділянкою, -
ВСТАНОВИЛА:
В грудні 2008 року ОСОБА_1 . звернулась до суду із позовом до Млиновецької сільської ради, ОСОБА_2 . про визнання рішення сесії Млиновецької сільської ради від 5 грудня 2003 року №144 незаконним і відновлення права користування земельною ділянкою.
Позивачка посилається на те, що в жовтні 2003 року вона зверталась в Млиновецьку сільську раду із заявою про надання в користування земельної ділянки, яка виділена в користування її чоловікові ОСОБА_3 . в 1999 році, оскільки він відмовився від її користування в користь ОСОБА_2 . Проте рішенням сесії від 05.12.2003 року №144 їй відмовлено в цьому.
Рішенням Зборівського районного суду від 23 грудня 2008 року в задоволенні позову ОСОБА_1 до Млиновецької сільської ради, ОСОБА_2 про визнання рішення сесії Млиновецької сільської ради №144 від 5 грудня 2003 року незаконним і відновлення права користування земельною ділянкою відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 . просить рішення суду скасувати і ухвалити нове рішення, посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам справи та порушення норм матеріального і процесуального права.
Заслухавши апелянта, дослідивши матеріали справи в межах доводів апеляційної скарги та заявлених позовних вимог вбачається, що апеляційна скарга є безпідставною і до задоволення не підлягає.
Відмовляючи у задоволенні позову суд виходив з того, що Млиновецька сільська рада, як власник землі, приймаючи рішення про виділення земельної ділянки яка перебувала у комунальній власності, діяла в межах своєї компетенції, не порушуючи чинного законодавства, щодо виділення вільної земельної ділянки у відповідності до поданих заяв, а тому позовні вимоги ОСОБА_1 . є безпідставними.
З таким висновком суду першої інстанції слід погодитись, оскільки він відповідає обставинам справи та підтверджується зібраними в установленому порядку доказами. Судом встановлено, що рішенням Млиновецької сільської ради №37 від 31.03.1999 р. ОСОБА_3 . (чоловіку позивачки) виділена земельна ділянка розміром 0,30 га. з резервного фонду в постійне користування (а.с. 13). Згідно заяви від 18.09.2003 року ОСОБА_3 . відмовився від користування спірною земельною ділянкою (а.с.6). Рішенням Млиновецької сільської ради №144 від 5 грудня 2003 року спірну земельну ділянку вилучено у ОСОБА_3 . та передано ОСОБА_2 . в оренду терміном на 5 років (а.с.9). Цим же рішенням (п.6) ОСОБА_1 . відмовлено у наданні спірної земельної ділянки. Таким чином на сесії Млиновецької сільської ради розглядалось дві заяви осіб які претендували на спірну земельну ділянку ОСОБА_2 . та ОСОБА_1 . Сесія ради надала перевагу ОСОБА_2 . з мотивів погодження передачі її землі попереднім землекористувачем.
Відповідно до ст. ст.12,83 Земельного Кодексу України до повноважень сільської ради належить надання у користування земельних ділянок із земель комунальної власності. ОСОБА_1 . не довела що вона має переваги перед ОСОБА_2 . у виділенні їй спірної земельної ділянки. Доводи апеляції про те, що спірна земельна ділянка в 1999 році надавалась їй, а не чоловікові нічим не обґрунтовані і спростовуються матеріалами справи.
За вказаних обставин рішення суду першої інстанції ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, підстав для його скасування колегія суддів не вбачає.
Керуючись п.1 ч.1 ст.307, ст.ст. 313, 314, 315, 324, 325 ЦПК України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 . відхилити.
Рішення Зборівського районного суду від 23 грудня 2008 року залишити без змін.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Головуючий: підпис
Судді: підписи
З оригіналом вірно
Суддя апеляційного суду
Тернопільської області І.В. Гурзель