Судове рішення #5840825
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

 

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

 

ПОСТАНОВА

Іменем України

 

 

16.07.09

Справа №2а-910/09/2770

 

Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:

судді Кравченко М.М., при секретарі Фімушкіної О.П.

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Севастополі адміністративну справу за адміністративним позовом: 

Заступника військового прокурора Севастопольського гарнізону (99011, м. Севастополь, вул. Суворова, 27)

в інтересах особи ОСОБА_1(АДРЕСА_1

до Військової частини А4416  (99001, м. Севастополь, вул. Шабаліна, 16)

 

про визнання бездіяльності командира військової частини А4416 протиправною та спонукання вчинити певні дії

 

за участю представників сторін:

прокурор: Горщак Руслан Миколайович, посвідчення № 324 від 12.11.2008 року;

позивач: не з'явився;

представник відповідача: ОСОБА_2довіреність № 933 від 13.07.09;

 

суть спору:

 

 Заступник військового прокурора Севастопольського гарнізону в інтересах особи  ОСОБА_1звернувся до суду з адміністративним позовом до Військової частини А4416   про   визнання бездіяльності протиправною та спонукання вчинити певні дії.

Позовні вимоги мотивовані порушенням відповідачем Конституції України, Закону України «Про Збройні Сили України», Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 16 червня 2009 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-910/09/2770, призначено попереднє судове засідання.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 01 липня 2009 р. підготовче провадження у справі закінчене, справа призначена до судового розгляду.

Позивач у судове засідання не з'явився, про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином  у встановленому порядку.

Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність позивача.

Згідно зі ст.ст. 27, 49, 51, 121, 130 Кодексу адміністративного судочинства України, учасникам процесу, роз'яснені їх процесуальні права і обов'язки.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухавши пояснення представника позивача, суд

 

в с т а н о в и в :

 

 Заступник військового прокурора Севастопольського гарнізону в інтересах особи  ОСОБА_1звернувся до суду з адміністративним позовом до Військової частини А4416   про   визнання бездіяльності протиправною та спонукання вчинити певні дії.

Позовні вимоги мотивовані порушенням відповідачем Конституції України, Закону України «Про Збройні Сили України», Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Заслухавши прокурора та представника відповідача, дослідивши матеріали справи та наявні докази, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 121 Конституції України на прокуратуру України покладено представництво інтересів громадян та держави в суді у випадках, передбачених законом. Згідно ст. 36-1 ЗУ "Про прокуратуру" підставою представництва у суді інтересів громадянина є його неспроможність через фізичний чи матеріальний стан, похилий вік або з інших поважних причин самостійно захистити свої порушені чи оспорюванні права або реалізувати процесуальні повноваження

Згідно п. 6 ст. 20 Закону України "Про прокуратуру" та ст. 60 КАС України, прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1звернувся до військової прокуратури Севастопольського гарнізону з проханням допомогти у стягненні матеріальної допомоги за 2008 рік, яка йому належить до виплати. Своє звернення він аргументував тим, що не має змоги самостійно захистити свої порушені права через тяжке матеріальне становище і не має юридичної освіти.

Згідно ч. 2 ст. 17 Конституції України "... Держава забезпечує соціальний захист громадян України, які знаходяться на службі в Збройних Силах України і інших військових формуваннях, а також членів їх сімей"

Згідно ст. 16 Закону України "Про Збройні Сили України" в редакції від 05 жовтня 2000 року вказано, що держава забезпечує соціальний і правовий захист військовослужбовців і осіб, звільнених в запас, а також гарантує отримання за рахунок держави фінансової, речової, продовольчої і інших видів забезпечення.

Стаття 2 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»зазначає, що ніхто не вправі обмежувати військовослужбовців та членів їх сімей у правах і свободах, визначених законодавством України.

Відповідно до вимог ч.ч. 1, 2 ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»передбачено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє грошове забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, до складу грошового забезпечення входять одноразові додаткові види грошового забезпечення (у т.ч. матеріальна допомога).

У відповідності з пунктом 31.1 «Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам»затвердженої наказом МО України від 11.06.08 № 260, особам офіцерського складу, особам сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, для вирішення-соціально-побутових питань один раз на рік надається матеріальна допомога в розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення.

22.12.2008 рокуОСОБА_1. звернувся із рапортом (вх. № 1787) до командира частини А4416 про виплату йому матеріальної допомоги у зв'язку із тяжким матеріальним становищем.

24.12.2008 року командиром військової частини А4416 на підставі рапорту видано наказ про надання матеріальної допомогиОСОБА_1. в сумі 2345 грн. 29 коп.

Таким чиномОСОБА_1. має право на отримання матеріальної допомоги.

Однак до теперішнього часу командуванням військової частини А4416 жодних дій, щодо виплатиОСОБА_1. матеріальної допомоги не вчинено, що суттєво порушує його права.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.  158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

 

ПОСТАНОВИВ:

 

1.          Адміністративний позов задовольнити.

 

2.          Визнати бездіяльність командира військової частини А4416 протиправною та зобов'язати військову частину А4416 виплатити ОСОБА_1 заборгованість по виплаті матеріальної допомоги в розмірі 2345 грн. 29 коп.

 

3.          Копію постанови направити позивачам та відповідачу.

 

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

 

Суддя                                                                                                        М.М.Кравченко

 

Постанова складена та підписана

в порядку ч. 3 ст. 160 КАС України

17.07.2009

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація