Головуючий у 1 інстанції -
Суддя-доповідач - ОСОБА_1
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 грудня 2013 року справа №410/3189/13-а приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого Сухарька М.Г., суддів Гаврищук Т.Г., Білак С.В.,
розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління Пенсійного Фонду України в м. Брянці Луганської області на постанову Брянківського міського суду Луганської області від 18 жовтня 2013 р. у справі № 410/3189/13-а за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду України в м. Брянці Луганської області про зобов’язання здійснити перерахунок пенсії, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного Фонду України в м. Брянці Луганської області про зобов’язання здійснити перерахунок пенсії.
Постановою суду першої інстанції від 18 жовтня 2013 року позов задоволено в поновному обсязі.
В апеляційній скарзі відповідач просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити. В обґрунтування апеляційної скарги зазначає, що судом першої інстанції порушені вимоги матеріального та процесуального права.
Всі особи, які беруть участь у справі, у судове засідання не прибули, хоча були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, тому відповідно до п.2 ч.1 ст. 197 КАС України, суд апеляційної інстанції розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді - доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права приходить до наступного.
Судом першої та апеляційної інстанції встановлено, що згідно даних трудової книжки ЕТ -І № 2630781 ОСОБА_3 з 04.09.2007р. по 01.09.2009р. працював в ТОВ «Перевальське гірниче товариство» шахта Селезньовска-Южна № 32 підземним електрослюсарем 5р. з повним робочим днем під землею. За результатами атестації робочих місць за умовами праці підтверджено право на отримання пільгової пенсії, що також підтверджується відомостями із бази даних системи персоніфікованого обліку, відповідно до яких: за період з 04.09.2007 р. по 01.09.2009 р. підприємством страхові внески сплачені у повному обсязі, згідно відомостей по спеціальному стажу ОСОБА_3 - стаж за Списком № 1 з повним робочим днем під землею складає: 2007 рік - 3 місяці та 27 днів, 2008 рік - 12 місяців, 2009 рік -1 місяць, загалом за період з 04.09.2007 р. по 01.09.2009 р. - 1 рік 4 місяці 27 днів.
04.03.2013р. позивач звернувся до УПФУ в м. Брянці із заявою про призначення йому пенсії на пільгових умовах.
Відповідачем з 03.03.2013р. було призначено позивачу пенсію за віком згідно ст. 13 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Період роботи у ТОВ «Перевальське гірниче товариство» з 04.09.2007 р. по 01.09.2009 р. до пільгового стажу не зараховано з підстави не надання позивачем пільгової довідки.
Згідно п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, які мали право на пенсію за віком на пільгових умовах, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди пенсії призначаються за нормами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за умови досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України від 05.11.1991 року «Про пенсійне забезпечення».
Пунктом а ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII передбачено, що на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: а) працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Порядок застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджений наказом Міністерства праці та соціальної політики від 18.11.2005 року № 383.
Відповідно до п.3 Порядку при визначені права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи, яка звернулась за призначенням пенсії на пільгових умовах.
Професія позивача віднесена до розділу І, підрозділу - 1. Підземні роботи Списку № 1 виробництв, цехів, професій і посад з важкими умовами праці, робота в яких дає право на державну пенсію на державну пенсію на пільгових умовах і в пільгових розмірах, затверджені постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 року № 1173 «Про затвердження списків виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці, робота в яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах і в пільгових розмірах».
Відповідно до ст.62 Закону України „Про пенсійне забезпечення" основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється КМ України.
Відповідно до п.1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою КМУ від 12.08.1993 року №637 (далі Постанова №637) основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Відповідно до трудової книжки ОСОБА_2 він працював підземним електрослюсарем 5р. з повним робочим днем під землею.
Відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 N 22-1 , зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 р. за N 1566/11846 - за період роботи, починаючи з 01.01.2004, відділ персоніфікованого обліку органу, що призначає пенсію (далі - відділ персоніфікованого обліку), додає довідку із бази даних системи персоніфікованого обліку.
Позивачем надано персональну облікову картку застрахованої особи ОСОБА_3, яку формують і ведуть органи ПФУ, яка містить відомості, що надаються територіальним органам ПФУ підприємствами, на яких працюють (працювали) застраховані особи, тобто, всі відомості, необхідні для підтвердження у застрахованої особи з 01.01.2004 р. спеціального стажу ( в тому числі і за Списком № 1) Також судом першої інстанції встановлено, що спеціальний стаж ОСОБА_3 за Списком № 1 з повним робочим днем під землею складає: за період з 04.09.2007 р. по 01.09.2009 р. - 1 рік 4 місяці 27 днів.
Згідно з п. 6 «Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 р. №442 атестація робочих місць передбачає визначення (підтвердження) права працівників на пільгове пенсійне забезпечення за роботу у несприятливих умовах. Вказаним порядком також визначено у п. 2, що основна мета атестації полягає у регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.
Колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що в трудовій книжці позивача зазначені всі необхідні дані про результати атестації робочого місця як такого, що дає право на пільгову пенсію за Списком №1: дата, номер наказу та результат атестації.
На підставі викладеного, судова колегія приходить до висновку, що рішення першої інстанції відповідає вимогам матеріального та процесуального права і не може бути скасовано чи змінено з підстав, що наведені в апеляційній скарзі, судом ретельно перевірено доводи сторін, дано їм вірну оцінку, постанова суду є законною і обґрунтованою, доводами апеляційної скарги висновки викладені в судовому рішенні не спростовуються, підстави для скасування постановленого по справі судового рішення відсутні.
Керуючись ст.ст. 195, 198, 200, 205, 206, 211, 212 Кодексу адміністративного судочинства України, суд , -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного Фонду України в м. Брянці Луганської області на постанову Брянківського міського суду Луганської області від 18 жовтня 2013 р. у справі № 410/3189/13-а за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду України в м. Брянці Луганської області про зобов’язання здійснити перерахунок пенсії – залишити без задоволення.
Постанову Брянківського міського суду Луганської області від 18 жовтня 2013 р. у справі № 410/3189/13-а - залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили через п’ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суд у апеляційної інстанції.
Головуючий: Сухарьок М.Г.
Судді: Білак С.В.
ОСОБА_4