Судове рішення #58353698

Головуючий у 1 інстанції - Космінін С.О.

Суддя-доповідач - ОСОБА_1



ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


УХВАЛА


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 червня 2011 року справа №2а/1203/2037/2011 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді Ляшенка Д.В.

суддів Чумака С.Ю. , Юрко І.В.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі м. Луганська на постанову Артемівського районного суду м. Луганська від 22 лютого 2011 року у справі № 2а-1203/2037/2011 за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі м. Луганська, третя особа : Головне управління Державного казначейства України в Луганській області, про визнання бездіяльності неправомірною та зобов’язання виплатити підвищення до пенсії, як «дитині війни»,-

ВСТАНОВИВ:

          Позивач звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі м. Луганська, про визнання бездіяльності неправомірною та зобов’язання виплатити підвищення до пенсії, як «дитині війни»».

Постановою Артемівського районного суду м. Луганська від 22 лютого 2011 року позовні вимоги задоволено частково .

           Визнано бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі м. Луганська протиправною та зобов’язано Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі м. Луганська здійснити перерахунок та виплату позивачу підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, як дитині війни, за період з 11.07.2010 року по 31.12.2010 року, з урахуванням фактично виплачених сум.

          Не погодившись з судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просив постанову суду скасувати та постановити нове рішення, яким у задоволені позову відмовити повністю.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», який набрав чинності з 01.01.2006 року, дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Чинним законодавством розмір мінімальної пенсії за віком визначається лише за правилами, передбаченими ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року, іншого нормативно-правового акта, який би визначав цей розмір або встановлював інший розмір, немає.

Суд першої інстанції, задовольняючі позовні вимоги, обґрунтовано виходив з того, що позивач має право на підвищення пенсії на 30 % мінімальної пенсії за віком, розмір якої визначається згідно ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Колегія суддів вважає необґрунтованими доводи апеляційної скарги відповідача щодо порушення судом першої інстанції положень статті 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», відповідно до якої фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, оскільки вона регулює питання походження коштів на здійснення відповідних виплат, а не орган, на який покладено обов’язок цих виплат.

          Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та задовольнив позов з дотриманням норм матеріального та процесуального права, що в свою чергу, є підставою для залишення рішення суду першої інстанції без змін.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 24, 1832, 195, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі м. Луганська на постанову Артемівського районного суду м. Луганська від 20 січня 2011 року у справі № 2а-1203/864/2011 – залишити без задоволення, постанову - залишити без змін.

Ухвала прийнята в порядку письмового провадження є остаточною та оскарженню не підлягає.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація