Судове рішення #58350845

Головуючий у 1 інстанції - Халаджи О.В.

Суддя-доповідач - ОСОБА_1



ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


УХВАЛА


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 червня 2013 року справа №2а-7318/11/0531 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26


у приміщенні суду за адресою: м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді Сухарьок М.Г.

суддів: Білак С.В., Гаврищук Т.Г.,

розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Красноармійську та Красноармійському районі Донецької області на постанову Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 10 квітня 2013 р. у справі № 235/1443/13-а за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в м. Красноармійську та Красноармійському районі Донецької області про визнання бездіяльності незаконною та зобов’язання вчинити певні дії,-                    


ВСТАНОВИЛА:


Позивач звернувся до Управління Пенсійного фонду України в м. Красноармійську та Красноармійському районі Донецької області про визнання бездіяльності незаконною та зобов’язання вчинити певні дії.

Постановою Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 10 квітня 2013 р. позовні вимоги задоволені в повному обсязі.

Не погодившись з ухваленим судовим рішенням, відповідач звернувся до Донецького апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою відмовити в задоволенні позову.

Всі особи, які беруть участь у справі, у судове засідання не прибули, хоча були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, тому відповідно до п.2 ч.1 ст. 197 КАС України, суд апеляційної інстанції розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

          Колегія суддів, заслухавши доповідь судді - доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права приходить до наступного.

          Судом першої інстанції та апеляційної інстанції встановлено, що ОСОБА_2 перебуває на обліку в УПФУ в м. Красноармійську та Красноармійському районі Донецької області та отримує пенсію за віком, згідно з Законом України «Про державну службу» з 12 березня 2012 року. Працювала на посаді державного податкового інспектора, 2 рангу Красноармійської ОДПІ в Донецькій області, маючи стаж державної служби 17 років 29 днів.

          19.02.2013 року позивачка звернулася до відповідача із заявою про перерахунок пенсії по заробітку з урахуванням матеріальної допомоги та індексації: включити до складу заробітної плати матеріальну допомогу на оздоровлення та індексацію заробітної плати відповідно до довідки від 13.02.2013 року № 161, виданої Красноармійською ОДПІ, так як при призначенні пенсії вони не ввійшли до складу заробітної плати , що суттєво вплинуло на розмір пенсії.

          Рішенням від 21.02.2013 року відповідач відмовив в перерахунку.

          Відповідно до частини 2 статті 33 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-ХП заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

          04 лютого 2003 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» від 16 січня 2003 року N 432-ІУ, яким внесено зміни до зазначеного закону та доповнено його статтею 371, якою визначено порядок і умови перерахунку пенсії державним службовцям. Зокрема, у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій.

          Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

          Відповідно до статті 3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» - на Кабінет Міністрів України було покладено обов'язок у тримісячний термін привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

          Згідно з пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року №865 (в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України (для службовців Національного банку України відповідно до рішень його Правління) після набрання чинності Законом України від 16 січня 2003 року № 432-ІУ «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України «Про державну службу», який встановлює порядок нарахування розміру пенсій.

          Відповідно до статті 37 Закону № 3 723-XII (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

          Частиною 1 статті 1 Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95 ВР «Про оплату праці» визначено поняття заробітної плати.

          Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

          Частиною другою статті 33 Закону № 3 723-XII визначено склад заробітної плати, тобто матеріальна допомога на оздоровлення та допомога для вирішення соціально-побутових питань входила до системи оплати праці державного службовця.

          Статтею 66 Закону України від 05 листопада 1991 року № 1788-ХП «Про пенсійне забезпечення» врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.

          Згідно з частиною першої статті 66 цього Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

          Стаття 41 Закону України від 09 липня 2003 року № 105 8-ІУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»(далі - Закон № 105 8-ІУ) визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

          Тому, на підставі викладеного, колегія суддів вважає, що судове рішення першої інстанції відповідає вимогам матеріального та процесуального права і не може бути скасовано чи змінено з підстав, що наведені в апеляційній скарзі, судом першої інстанції перевірено доводи сторін, дано їм вірну оцінку, постанова суду є законною і обґрунтованою, доводами апеляційних скарг висновки, викладені в судовому рішенні, не спростовуються, підстави для скасування постановленого у справі судового рішення відсутні.

          З урахуванням викладеного, керуючись статтями 2, 11, 21, 70, 71, 159, 160, 184, 195, 196, 198 – 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія судів, -


У Х В А Л И Л А :


          Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Красноармійську та Красноармійському районі Донецької області на постанову Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 10 квітня 2013 р. у справі № 235/1443/13-а за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в м. Красноармійську та Красноармійському районі Донецької області про визнання бездіяльності незаконною та зобов’язання вчинити певні дії - залишити без задоволення.

          Постанову Красноармійському районі Донецької області на постанову Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 10 квітня 2013 р. у справі № 235/1443/13-а – залишити без змін.

          Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили через п*ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.          Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суд у апеляційної інстанції.



Головуючий:                                                                                 Сухарьок М.Г.


Судді:                                                                                           Білак С.В.


                                                                                           ОСОБА_3










Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація