Справа № 491/530/13-ц
УХВАЛА
Іменем України
13 травня 2013 року Ананьївський районний суд Одеської області
в складі: головуючого судді - Скуртова М. І.
при секретарі Калін О. Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ананьєві подання відділу державної виконавчої служби Ананьївського районного управління юстиції Одеської області про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_1
В С Т А Н О В И В:
У відділі державної виконавчої служби Ананьївського районного управління юстиції Одеської області знаходиться на виконанні виконавчий лист №1-139, виданий 02 листопада 2012 року Ананьївським районним судом Одеської області про стягнення з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь ОСОБА_2 боргу в сумі 3406 гривень. Борг до цього часу не погашено та жодних дій по його погашенню не вживаються.
Розглянувши дане подання, суд приходить до висновку про його задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст. 124 Конституції України, судові рішення ухвалюються судами України і є обов’язковими до виконання на всій території України.
Примусове виконання рішень судів в Україні покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.
Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначає Закон України “Про виконавче провадження”. Зокрема, державний виконавець зобов’язаний вживати заходів примусового виконання рішень, установлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії (ст. 5 Закону).
Згідно ст. 6 Закону України “Про порядок виїзду з України та в’їзд в Україну громадян України”, громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта або громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, зокрема, у випадках, якщо діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов’язання – до виконання зобов’язань або розв’язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов’язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, або він ухиляється від виконання зобов’язань, накладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов’язань.
Разом з цим, ст. 217 ЦПК України передбачено, що суд, який ухвалив рішення, може визначити порядок його виконання, надати відстрочку або розстрочити виконання, вжити заходів для забезпечення його виконання, про що зазначає в рішення. Наведений аналіз норм, вказує на те, що одним із таких заходів може бути тимчасове обмеження особам (боржникам) у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документа чи без такого, причому таке обмеження можливе на підставі судового рішення за поданням державного виконавця.
На підставі викладеного, керуючись ст. 217 ЦПК України, Законом України “Про порядок виїзду з України та в’їзд в Україну громадян України”, Законом України “Про виконавче провадження”, Законом України “Про Державну прикордонну службу України”, суд, -
У Х В А Л И В:
Тимчасово обмежити в праві виїзду за межі України, а саме не пропуск через кордон, боржника – ОСОБА_1 (прізвище, ім’я, по-батькові зазначено в називному відмінку), ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, стать – чоловіча, уродженця, зареєстрованого та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт громадянина України серії СТ №175267, виданий 30 квітня 2010 року Фастівським МВ ГУМВС України в Київській області, ймовірним напрямком перетинання державного кордону – може бути місто Одеса, ймовірною датою перетинання державного кордону – може бути квітень-червень 2013 року, ймовірна країна виїзду – будь-яка країна, термін контролю – постійно, вид доручення – заборона виїзду за межі України, до виконання ним своїх зобов’язань по виплаті боргу згідно виконавчого листа №1-139, виданого 02 листопада 2012 року Ананьївським районним судом Одеської області.
Копію ухвали направити до Державної прикордонної служби України для виконання та до відділу державної виконавчої служби Ананьївського районного управління юстиції Одеської області для відома.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом п?яти днів з дня проголошення ухвали, а якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п?яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: М. І. Скуртов