Судове рішення #5817375

Справа 1-10/2007р.

 

ВИРОК

ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

 

"23" березня 2007 року військовий місцевий суд Львівського гарнізону у відкритому судовому засіданні в м. Львові у складі:

головуючого - підполковника юстиції МУХАНОВА О.О. при секретарі - ТУЗ О.М.,

за участю державного обвинувача - військового прокурора Західного регіону України Державного радника юстиції І класу Ринажевського Б.М., розглянув кримінальну справу за обвинуваченням військовослужбовця військової частини 4114 рядового

ОСОБА_3, який народився ІНФОРМАЦІЯ_2 в місті Луганську, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_1, неодруженого, раніше не судимого, призваного на військову службу 10 травня 2006 року Артемівським РВК м. Луганська, стрільця, у вчиненні злочину передбаченого ст. 406 ч. 2 КК України. Судовим слідством військовий місцевий суд

 

ВСТАНОВИВ:

 

21 лютого 2007 року близько 17 години 40 хвилин в приміщенні казарми № 2 військової частини 3002 у м. Львові ОСОБА_3, з метою показати свою уявну перевагу над військовослужбовцем молодшого призову солдатом ОСОБА_4 порушив статутні правила взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності між ними відносин підлеглості, а саме за те, що солдат ОСОБА_4 відмовився виконати його вказівку знайти комірника автомобільної роти, застосував до останнього фізичне насильство, що виявилось в умисному нанесенні декількох ударів головою та руками в обличя, в тому числі і в область щелепи. Такими діями ОСОБА_3 заподіяв потерпілому середньої тяжкості тілесні ушкодження у вигляді двобічного перелому нижньої щелепи в ділянці основи суглобового відростка з права та тіла зліва, синця в ділянці нижньої щелепи зліва, з її зміщенням.

Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_3 винним себе в пред'явленому звинуваченні визнав повністю. При цьому він пояснив, що дійсно 21 лютого 2007 року він о 17 годині 40 хвилин в приміщенні казарми № 2 військової частини 3002 у м. Львові в присутності інших військовослужбовців, будучи незадоволеним тим, що солдат ОСОБА_4 відмовився виконати його вказівку знайти комірника автомобільної роти, наніс потерпілому декілька

 

2

ударів головою та руками в обличчя, але після цього вибачився. У скоєному щиро розкраюється.

(Відповідно до ч.3 ст. 299 КПК України в судовому засіданні дослідження фактичних обставин справи було обмежено допитом підсудного).

Таким чином, дослідженими в судовому засіданні доказами встановлено, що ОСОБА_3 порушив статутні правила взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності між ними відносин підлеглості, внаслідок чого потерпілому ОСОБА_4 були заподіяні тілесні ушкодження середньої тяжкості, а тому ці його дії суд кваліфікує за ст. 406 ч. 2 КК України.

Призначаючи підсудному ОСОБА_3 вид і розмір покарання, суд враховує, що він свою вину у скоєні даного злочину визнав повністю, у вчиненому щиро розкаявся, до кримінальної відповідальності притягується вперше, як до служби в армії, так і по службі характеризується позитивно, вибачився перед потерпілим, відшкодував завдані збитки та потерпілий не має до нього жодних претензій.

Суд бере до уваги і сімейний стан підсудного, який виховувався без батька, який помер у 2001 році.

З врахуванням обставин, що пом'якшують покарання ОСОБА_3 та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого підсудним злочину, позитивних даних про його особу та конкретних обставин справи, суд у відповідності до ст. 69 КК України, вважає за можливе при призначенні підсудному покарання перейти до іншого, більш м'якого виду покарання, не зазначеного в санкції статті 406 ч. 2 КК України - застосувати до нього ст. 60 КК України, на підставі якої призначити йому покарання у вигляді арешту.

Під вартою по даній справі ОСОБА_3 не перебував.

Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, військовий місцевий суд

 

ЗАСУДИВ:

 

ОСОБА_3 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 406 ч. 2 КК України, на підставі якої, з застосуванням ст.ст. 69, 60 КК України, призначити йому покарання у виді арешту строком на 4 (чотири) місяці з відбуванням покарання на гауптвахті Хмельницького зонального відділу Військової служби правопорядку в м. Хмельницькому.

Строк відбування покарання ОСОБА_3 відраховувати з моменту фактичного поміщення його на гауптвахту.

Запобіжний захід відносно ОСОБА_3 - нагляд командування військової частини - до набрання вироком законної сили залишити без змін.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку до військового апеляційного суду Центрального регіону через військовий місцевий суд Львівського гарнізону протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація