Справа № 2-а-80/09
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
09 лютого 2009 року Кролевецький районний суд Сумської області
у складі: головуючого Сірої Г.І.
за участі секретаря Печенової Л.В.,
з участю: позивача ОСОБА_1,
представника позивача ОСОБА_2
представника відповідача Калій Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кролевець справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України в Кролевецькому районі про визнання дій незаконними і такими, що порушують її права на соціальний захист, зобов’язання зробити перерахунок призначеної пенсії,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до управління Пенсійного Фонду України в Кролевецькому районі Сумської області про визнання дій щодо відмови в перерахунку пенсії незаконними і такими, що порушують її права на соціальний захист, зобов’язання зробити перерахунок призначеної пенсії.
Позивачка свої позовні вимоги мотивує наступним чином.
Вона є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії, інвалід ІІІ групи. ЇЇ захворювання пов’язане з роботами по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Їй встановлено ІІІ групу інвалідності з втратою працездатності 60%.
З 19 квітня 2002 року їй було проведено перерахунок пенсії по інвалідності третьої групи, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії відповідно до ст.54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». За станом на 01.10.2008 року розмір пенсії становить 1406 грн. 61 коп. і складається з:
- 1190,27 грн. - основний розмір пенсії, який розрахований з урахуванням заробітку за червень 1986 року та з 60% втрати працездатності, яка встановлена актом огляду МСЕК;
- 74,70 грн. – додаткова пенсія інваліду ІІІ групи внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до ст.49 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
- 141,63 грн. – підвищення розміру пенсії відповідно до ст.67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Ст.49 Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пенсії особам, віднесеним до категорії І, встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Відповідно до ч.3 ст.54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в редакції Закону за станом на 01.01.2006 року, яка визначає підстави та умови призначення державних пенсій особам, віднесеним до категорії І та у зв’язку з втратою годувальника, в усіх випадках розміри пенсії для інвалідів, щодо яких встановлено зв’язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчим по ІІІ групі інвалідності – 6 мінімальних пенсій за віком.
Згідно зі ст.50 цього Закону особам, віднесеним до категорії І, інвалідам ІІІ групи призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, у розмірі 50% мінімальної пенсії за віком. Виплата додаткової пенсії відповідно до ст.53 цього закону здійснюється повністю незалежно від заробітку, пенсії чи іншого доходу.
Щороку зазначені норми закону призупинялись, але нормативні акти, які вносили зміни у зазначені статті також щороку визнавались Конституційним Судом України неконституційними.
На час її звернення до суду пенсія обчислена відповідно до ч. 3 ст. 54 Закону "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з врахуванням змін внесених Законом України "Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 року, якою передбачено, що розмір пенсії для інвалідів, щодо яких встановлено зв’язок з Чорнобильською катастрофою, не може бути нижчим для учасників ліквідації у 1986 році по ІІІ групі інвалідності – 180% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, обчислена відповідно до ст.50 цього Закону зі змінами у розмірі 15% мінімальної пенсії за віком.
На її думку, пенсія їй повинна обраховуватися виходячи із положень ст. 54 Закону "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" без урахування змін, внесених Законом "Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", оскільки відповідно до рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 року №10 – рп., було визнано неконституційним положення Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 року в частині внесення вказаних змін.
9 жовтня 2008 року вона звернулася до управління Пенсійного фонду України в Кролевецькому районі з заявою про проведення їй перерахунку пенсії у зв’язку з неправильним нарахуванням, але отримала відмову в проведенні такого перерахунку.
На її думку, управління ПФУ в Кролевецькому районі, відмовляючи їй у перерахунку її пенсії, порушує її права на соціальний захист, оскільки пенсія, яку вона отримує, не відповідає розмірам, гарантованим положеннями Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
За таких обставин, вона просить визнати дії відповідача такими, що порушують її права на соціальний захист; зобов’язати відповідача з 09.10.2008 року зробити перерахунок призначеної їй державної пенсії, встановивши в розмірі, не менше ніж 6 мінімальних пенсій за віком та зробити перерахунок щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю.
Представник відповідача – управління ПФУ в Кролевецькому районі Калій Н.М. позовні вимоги в судовому засіданні не визнала повністю і пояснила наступне.
ОСОБА_1 з 25.11.1995 року призначена пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» зі зниженим віком, як учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС відповідно до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Пенсія призначена з урахуванням загального трудового стажу — 31 рік 8 місяців 23 дні, у тому числі періоду роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 27.06.1986 року по 06.07.1986 року. Відповідно до поданої заяви ОСОБА_1 від 19.04.2002 року та доданих до неї документів їй було проведено перерахунок пенсії по інвалідності ІІІ групи. Середньомісячний заробіток для обчислення розміру пенсії визначався за нормами ст.57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а саме: за червень із середньомісячного заробітку 0,07536 згідно довідки про заробіток № 01/318 від 14.03.2002 року, виданої Кролевецькою санітарно–епідеміологічною станцією.
За станом на 01.12.2008 р. ОСОБА_1 отримує пенсію в розмірі 1406,61 грн.:
1190,28 грн. - основний розмір пенсії, який розрахований з урахуванням заробітку за червень 1986 року та з 60% втрати працездатності, яка встановлена актом огляду у МСЕК;
74,70 грн. – додаткова пенсія інваліду ІІІ групи внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до ст.49 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи»;
141,63 грн. - підвищення розміру пенсії відповідно до ст.67 цього закону.
Розмір мінімальної пенсії встановлено ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», відповідно до якого за наявності достатнього страхового стажу мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. Проте, відповідно до ч.3 тієї ж статті мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений частиною першою, застосовується виключно для визначення розмірів пенсії, призначених згідно з цим законом. Оскільки, ОСОБА_1 пенсія призначена за нормами Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», то застосувати мінімальний розмір пенсії, відповідно до ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» при розрахунку основного розміру пенсії неможливо. Тому вони вважають, що немає підстав для перерахунку пенсії.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 року № 107-17 було внесено зміни до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», де згідно абз.3 ст.54 Закону у всіх випадках розмір пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв’язок з Чорнобильською катастрофою, не може бути нижчим для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році по ІІІ групі інвалідності – 180% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (прожитковий мінімум для даного розрахунку встановлений постановою КМУ від 16.07.2008р. № 654 "Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян" в розмірі 544 грн.). Зазначені положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» було визнано неконституційними і втратили чинність з дня ухвалення рішення Конституційним Судом України.
Разом з тим рішення про відновлення вищезазначених законодавчих актів України у редакції, чинній до внесення змін до них, Верховною Радою України не приймалося.
Внаслідок цього порядок обчислення пенсій та /або підвищень до них, передбаченими вищезазначеними законодавчими актами, залишився неврегульованим.
У 2008 році обчислення пенсій та підвищень, передбачених законами України, в тому числі Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 № 530 « Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян».
Виходячи з вищевикладеного, пенсію ОСОБА_1 обчислено відповідно до вимог чинного законодавства.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази, суд встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.
Позивачка ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням робіт по ліквідації наслідків аварії вона визнана інвалідом ІІІ групи та належить до першої категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. (а.с. 4, 6, 14).
Відповідно до ч.1 ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров’я, створення єдиного порядку визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначені та закріплені в Законі України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Статтею 49 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пенсії особам, віднесеним до категорії 1, 2, 3, 4 встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Відповідно до ч.1 ст.50 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» особам, віднесеним до категорії 1, які є інвалідами третьої групи, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, у розмірі 50 відсотків мінімальної пенсії за віком. Виплата додаткової пенсії відповідно до ст.53 зазначеного Закону здійснюється повністю незалежно від заробітку, пенсії чи іншого доходу.
Згідно з ч.4 ст.54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в усіх випадках розмір пенсій для інвалідів третьої групи, щодо яких встановлено зв’язок з Чорнобильською катастрофою, не може бути нижчим 6 мінімальних пенсій за віком (редакція закону до 28.12.2007 року).
За таких обставин позивачка має право на призначення пенсії у розмірі не нижчому від 6 мінімальних пенсій за віком та щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, у розмірі 50 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Наявність такого права у позивачки є визначальною для вирішення даного спору, крім того це право гарантується Конституцією України (ч.2 ст.46 Конституції України).
З відповіді управління ПФУ в Кролевецькому районі, наданої позивачці (а.с.8), заперечення на позов (а.с.14-15), детального розрахунку пенсії ОСОБА_1, наданого суду управлінням ПФУ в Кролевецькому районі (а.с.24, 25, 26) вбачається, що з 25.11.1995 р. ОСОБА_1 призначена пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» зі зниженим віком як учаснику ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС відповідно до ст.55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з урахуванням загального трудового стажу — 31 рік 8 місяців 23 дні, у тому числі періоду роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 27.06.1986 року по 06.07.1986 року. Відповідно до поданої заяви ОСОБА_1 від 19.04.2002 року та доданих до неї документів їй було проведено перерахунок пенсії по інвалідності ІІІ групи. За станом на 01.10.2008 року позивачка отримує пенсію в розмірі 1406 грн. 61 коп., яка складається з:
1190,28 грн. — основний розмір пенсії, який розрахований з урахуванням заробітку за червень 1986 року та 60% втрати працездатності, яка встановлена актом огляду у МСЕК;
74,70 грн. — додаткова пенсія інваліду ІІІ групи внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до ст.49 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
141,63 грн. — підвищення розміру пенсії відповідно до ст.67 Закону.
При нарахуванні ОСОБА_1 у 2008 році пенсії та додаткової пенсії відповідач керується Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» зі змінами, внесеними до нього Законом України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 року, згідно з якими ч.3 ст.54 Закону передбачає, що у всіх випадках розмір пенсії для інвалідів, щодо яких встановлено зв’язок з Чорнобильською катастрофою, не може бути нижчим — для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році по ІІІ групі інвалідності — 180 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, а ст.50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачає, що особам, віднесеним до категорії 1, інвалідам ІІІ групи, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, у розмірі 15 % мінімальної пенсії за віком. При цьому, для розрахунку пенсії позивачки застосовується прожитковий мінімум у розмірі 544 грн., визначений постановою Кабінету Міністрів України від 16.07.2008 року №654 «Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян». Крім того, у 2008 році обчислення пенсії та підвищень здійснюється відповідачем з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 №530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», якою встановлено, що особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" виплачується тим, що належать до категорії 1: інвалідам III у розмірі 15 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, та встановлено, що у всіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи не можуть бути нижче: для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році по III групі інвалідності - 870 гривень.
9 жовтня 2008 року позивачка звернулася до управління Пенсійного Фонду України в Кролевецькому районі Сумської області з заявою про перерахунок розміру пенсії згідно діючого законодавства України та 21 жовтня 2008 року отримала відповідь, в якій позивачці було відмовлено у перерахунку. (а.с.7, 8)
Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року №10-рн/2008 (справа №1-28/2008) у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень статті 65 розділу 1, пунктів 61, 62, 63, 66 розділу ІІ, пункту 3 розділу ІІІ Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України і 101 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статті 67 розділу 1, пунктів 1-4, 6-22, 24-100 розділу ІІ Закону України "Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (справа щодо предмета та змісту закону про Державний бюджет України), визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним) положення пункту 28 розділу ІІ "Внесення змін до деяких законодавчих актів України", яким ст. 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" викладено в новій редакції, а ч.3 і ч.4 ст.54 Зазначеного Закону замінено чотирма частинами нового змісту.
Рішення Конституційного Суду України у цій справі має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв’язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дій положень, статей зазначеного закону, що визнані неконституційними. Рішення Конституційного Суду України є обов’язковими до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене. Статтею 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (в редакції від 28.12.2007 року) передбачено, що особам, віднесеним до категорії І, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю у розмірах – інвалідам ІІІ групи 15% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, а ч.3 ст.54 зазначеного Закону (в редакції від 28.12.2007 року) передбачено, що у всіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв’язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими: по ІІІ групі інвалідності – 180% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Отже з моменту прийняття Конституційним Судом України рішення щодо неконституційності положення пункту 28 розділу ІІ "Внесення змін до деяких законодавчих актів України", ця норма Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" – втратила чинність, а тому відновлені ст.ст. 50 і 54 Закону "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в редакції до 28.12.2007 року в частині призначення і розміру державної та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю.
Зі статей 50 та 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" вбачається, що під час визначення розміру пенсії та щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, за основу їх нарахування береться мінімальна пенсія за віком.
За чинним законодавством розмір мінімальної пенсії за віком визначається лише за правилами, передбаченими ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» і іншого нормативно-правового акту, який би визначав цей розмір або встановлював інший розмір немає. За таких обставин не можуть братися до уваги положення ч.3 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», відповідно до якої мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абзацом першим частини першої цієї статті, застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом, оскільки наявність такої норми та відсутність іншого мінімального розміру пенсії за віком не є підставою для відмови в реалізації позивачкою конституційної гарантії та права на отримання пенсії і щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, як це встановлено ст.ст.50, 54 «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Визначення прожиткового мінімуму, закладення правової основи для його встановлення, затвердження та врахування при реалізації державної конституційної гарантії громадян на достатній життєвий рівень, дає Закон України "Про прожитковий мінімум" від 15.07.1999 року №966-14, а також Законом України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії" від 05.10.2000 року, згідно статті 1 якого прожитковий мінімум використовується для визначення, в т.ч. мінімального розміру пенсії за віком, який відповідно до абз.1 ч.1 ст.28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
Згідно Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28.12.2007 року №107-VІ прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність становить: з 01 січня – 470 грн.; з 01 квітня – 481 гривня, з 01 липня – 482 гривні, з 01 жовтня – 498 гривень.
Порядок обчислення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи затверджено Постановою КМ України від 30 травня 1997 року №523 "Про затвердження нового Порядку обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи". Ця Постанова є чинною і її положення стосовно критеріїв обчислення розмірів пенсій відповідають положенням статей 54, 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
Згідно з положеннями ч.4 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов’язковість якого надана Верховною радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.
Отже, за конституційними нормами, виходячи з пріоритетності законів над підзаконними актами при визначенні розміру пенсій позивачці застосуванню підлягають ч.1 ст.50 та ч.4 ст.54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а не наведені відповідачем постанови Кабінету Міністрів України, які істотно звужують обсяг встановлених законом прав.
Таким чином дії управління Пенсійного фонду України в Кролевецькому районі Сумської області щодо відмови позивачці в перерахунку є неправомірними і є підстави зобов’язати відповідача провести з 9 жовтня 2008 року перерахунок призначеної позивачці пенсії по інвалідності та додаткової пенсії.
За таких обставин позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч.2 ст.19, ч.2 ст.46 Конституції України, ст.49, ч.1 ст.50 та ч.4 ст.54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"; ч.1 ст.28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", керуючись ст. ст. 11, 71, 94, 99-103, 160-163 КАС України,
п о с т а н о в и в:
позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України в Кролевецькому районі щодо нездійснення перерахунку пенсії по ІІІ групі інвалідності, що настала внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням робіт по ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, ОСОБА_1.
Зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Кролевецькому районі Сумської області провести перерахунок державної пенсії ОСОБА_1 – інваліду ІІІ групи відповідно до ч.3 ст.54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, відповідно до ч.2 ст.50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленого ч.1 ст.28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", з 09 жовтня 2008 року.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Кролевецький районний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги або в порядку ч.5 ст.186 КАС України.
СУДДЯ
Постанова в повному обсязі складена та підписана 13.02.2009 року.