26.03.2015
Провадження №2/522/5555/15
Справа №522/6068/15-ц
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 березня 2015 року Суддя Приморського районного суду м. Одеси Шликов С.П., розглянувши клопотання позивача ОСОБА_1 про відстрочку сплати судового збору по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Промисловий комбінат» про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
25 березня 2015 року позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Промисловий комбінат» про стягнення заборгованості.
Відповідно до клопотання, доданого до позовної заяви, позивач просить відстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення.
Частина 1 ст. 82 ЦПК України передбачає, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може за свою ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Згідно зі ст.. 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій статті 8 Закону України «Про судовий збір».
Крім того, п. 29 Постанови №10 від 17.10.2014 року Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» передбачено, що відповідно до статті 8 Закону України «Про судовий збір» та статті 82 ЦПК єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім’ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім’ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 10 ЦПК повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Зі змісту клопотання про відстрочку сплати судового збору вбачається, що позивач просить надати їй відстрочку по сплаті судового збору, посилаючись на те, що сума судового збору є максимальною, а майновий стан ОСОБА_1 значно погіршився через дії ТОВ «Промисловий комбінат», однак, в порушення вимог ст.. 10 ЦПК України, позивачем до заяви не було додано доказів на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджає сплаті останньою судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Таким чином, враховуючи вищевикладені обставини, суд вважає, що клопотання позивача ОСОБА_1 про відстрочку сплати судового збору не підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.. 8 Закону України «Про судовий збір», п. 29 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17.10.2014 року «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах», ст.ст. 10, 82,293 ЦПК України, суддя –
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про відстрочку сплати судового збору по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Промисловий комбінат» про стягнення заборгованості – відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: