Судове рішення #581239
№2- 134/2007

№2- 134/2007

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ        УКР А ї НИ

15 січня 2007 року                                                 м.Добропілля

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

в складі головуючого судді                         Діденко Т.А.

при секретарі                                                Сухіна О.Ю.

позивачки                                                     ОСОБА_1

представника відповідача                           ОСОБА_2

представник третьої особи                          ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Добропілля справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Білицької міської ради, третя особа Добропільський міський центр зайнятості, про стягнення заборгованості по заробітній платі та відшкодування моральної шкоди,

встановив:

15 грудня 2006 року ОСОБА_1 звернулась до Добропільського міськрайонного суду Донецької області з позовом до Виконавчого комітету Білицької міської ради, третя особа Добропільський міський центр зайнятості, про стягнення заборгованості по заробітній платі та відшкодування моральної шкоди.

Позивачка в судовому засіданні пояснила, що вона була призначена на посаду Білицького міського голови за підсумками виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 2002 року, на якій працювала на постійній основі. Після закінчення повноважень 17 квітня 2006 року, відповідно до ч. 2 ст. 33 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" депутату місцевої ради, який працював у раді на постійній основі, після закінчення повноважень надається попередня робота, а за її відсутності - інша рівноцінна робота на тому ж самому місці або, за згодою депутата, на іншому підприємстві, в установі, організації. У разі неможливості надання відповідної роботи, за колишнім депутатом місцевої ради зберігається середня заробітна плата, яку він одержував на виборній посаді у раді протягом 6 місяців і виплачується, відповідно, з місцевого бюджету, вона надала виконавчому комітету Білицької роди довідку про неможливість працевлаштування на попередніх місцях роботи. 20 квітня 2006 року вона звернулась до Білицького виконавчого комітету про виплату середньомісячної зарплати протягом шести місяців у розмірі 3412 грн. 50 коп. щомісячно.

Згідно розпорядження міського голови ОСОБА_4 вона отримувала середню заробітну плату з квітня по липень. Починаючи з серпня 2006 року їй не виплачується заробітна плата. Кожний місяць вона зверталась з письмовою заявою про виплату середньої зарплати, при цьому надавала копію трудової книжки. Тривалий період часу не було відповіді на звернення, а 15 листопада 2006 року їй було надано відповідь про відмову в виплаті, тому вона вважає, що заборгованість по невиплаченої зарплаті складає 8881,95 грн.

 

Вона також вважає, що їй нанесено моральну шкоду, яка виразилась в постійному переживанні, порушенні нормальних життєвих стосунків, яку вона обчислює в розмірі 5000 грн.

Позивачка змінила свої позовні вимоги в судовому засіданні і просить стягнути з Виконкому Білицької міської ради на її користь 8881,95 грн., моральну шкоду в розмірі 5000 грн.

Представник Виконавчого комітету Білицької міської ради ОСОБА_2, яка діє за дорученням, позов не визнала, суду пояснила, що проведення видатків протягом бюджетного періоду в бюджетних установах можливо лише, якщо будуть затверджені відповідною радою призначення коштів. Рішенням 18 січня 2006 року про формування бюджету міста Білицьке на 2006 рік не було заплановано коштів на реалізацію вказаних видатків. 9 березня 2006 року Постановою Кабінета Міністрів України значно підвищилася зарплата працівників органів місцевого самоврядування, особливо голів. Після оприлюднення результатів виборів, коли було відомо, що обрано іншого міського голову, було зроблено попередні розрахунки потреби в видатках, пов"язаних з виплатою середньомісячного заробітку минулому голові ОСОБА_1 і секретарю радиОСОБА_5

ОСОБА_1 сума на виплату розрахункових при звільненні та на збереження зарплати протягом півріччя складала 25263 грн. Таких коштів у міському бюджеті не було. Від ОСОБА_1 було отримано заяви на виплату середньомісячного заробітку. Виконавчий комітет Білицької міської ради у квітні, червні та серпні 2006 року звертався з проханням до Добропільської міської ради щодо надання цільової субвенції на виплату розрахунку. Затримки не було. В липні 2006 року були надані роз"яснення в журналі "Баланс-бюджет" від НОМЕР_1, згідно з якими "колишній депутат місцевої ради, звільнений у зв"язку із закінченням строку повноважень, самостійно обирає одну з державних гарантій на період свого працевлаштування". Тимчасово виплата була призупинена. На лист Білицької міської ради редакція журнала "Баланс-Бюджет" отримала відповідь, згідно з якою Білицька міська рада не повинна виплачувати середню заробітну плату на період працевлаштування ОСОБА_1, бо вона одночасно зареєстрована у Фонді зайнятості і одержувала допомогу по безробіттю на загальних підставах. Було запропоновано ОСОБА_1 обрати одну з виплат. Заяви від позивачки не надійшло. В позові просить відмовити в повному об"ємі.

Представник третьої особи Добропільского міського центру зайнятості ОСОБА_3, суду пояснила, що позовні вимоги залишає на розгляд суду, суду дала пояснення, що ОСОБА_1 18.04.2006 року звернулась до Добропільського міського центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні, яка 17.04.2006 року була звільнена на підставі рішення сесії Білицької міської ради і відповідно до п.2 ст. 36 КзпПУ України з посади голови Білицької міської ради. ОСОБА_1 25.04.2006 року надано статус безробітного та з урахуванням довідки про середню заробітну плату, яка видана виконавчим комітетом Білицької міської ради м. Добропілля від 17.04.2006 року призначена виплата допомоги по безробіттю. На час реєстрації у службі зайнятості гр. ОСОБА_1 не була найманим працівником, з її: середньої заробітної плати, що зберігається, не утримувалися страхові внески, на відповідні суми з бюджету також не нараховуються внески. Тому період одержання середньої заробітної плати, яка виплачувалася відповідно до Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" не може враховуватись ні як страховий стаж, ні як період роботи зі сплатою страхових внесків перед настанням безробіття. ОСОБА_1 звернулась за сприянням у працевлаштуванні протягом шести місяців з дати звільнення і, відповідно, має 26 тижнів оплачуваної роботи та сплати страхових внесків, допомога по безробіттю призначена їй з дня надання статусу безробітної і розмір визначений з урахуванням страхового стажу. Допомога по безробіттю ОСОБА_1 виплачувалася з додержанням чинного законодавства, страхові внести з допомоги не сплачуються.

Вислухавши пояснення осіб, дослідивши матеріали справи, суд приходить до

 

наступного.

Встановлено, що ОСОБА_1 працювала міським головою Білицької міської ради до квітня 2006 року, до моменту оприлюднення результатів виборів і коли було визнано, що обрано іншого міського голову, тобто до 17 квітня 2006 року.

Відповідно до ч. 2 ст. 33 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" депутату місцевої ради,, який працював у раді на постійній основі, після закінчення повноважень надається попередня робота (посада), а за її відсутності інша рівноцінна робота (посада) на тому ж самому місці або, за згодою депутата, на іншому підприємстві, в установі, організації.

Згідно розпоряджень Білицького міського голови №НОМЕР_2 року, № НОМЕР_3 року, №НОМЕР_4 р про виплату середньомісячної заробітної плати посадовим особам в зв"язку з закінченням строку повноважень, поручено начальнику відділу обліку та звітності ОСОБА_2 зробити відповідні розрахунки та прозвести виплати середньомісячної заробітної плати колишньому голові Білицької міської ради ОСОБА_1

Згідно довідки №НОМЕР_5року виданої Виконкомом Білицької міської ради ОСОБА_1, в тому що невиплачена середньомісячна заробітна плата посадовим особам в зв"язку з зупиненням повноважень за період з 1 серпня по 17 жовтня 2006 року складає 8881,95 грн.

Згідно Законів України "Про зайнятість населення" та "Про загальнообов"язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття " 25 квітня 2006 рокуОСОБА_1надано статус безробітного та з урахуванням довідки про середню заробітну плату, яка видана виконавчим комітетом Білицької міської ради від 17 квітня 2006 року призначена виплата допомоги по безробіттю.

Посилаючись на те, що за депутатом місцевої ради, який працював у раді на виборній посаді, в разі неможливості надання попередньої або рівноцінной роботи (посади) передбачено збереження на період працевлаштування, який не перевищує 6 місяців, середньої заробітної плати, яку він одержував на виборній посаді в раді, виплата якої провадиться за рахунок місцевого бюджету.

ОСОБА_1 звернулась за сприянням у працевлаштування впродовж шести місяців з дати звільнення і, відповідно, має 26 тижнів оплачуваної роботи та сплати страхових внесків, допомога по безробіттю призначається їй з дня надання статусу безробітного і розмір допомоги визначається з урахуванням страхового стажу.

Відкладення виплати допомоги по безробіттю особам, звільненим з органів місцевого самоврядування у зв"язку із закінченням строку їх повноважень, із збереженням їм заробітной плати на період працевлаштування не здійснюється, оскольки ч. 4 ст. 31 Закону України "Про загальнообов"язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" застосовується лише до осіб, яким надається вихідна допомога та інші виплати відповідно до законодавства при вивільненні. Вивільненіми працівниками вважаються лише ті, з якими трудові договори розірвано на підставі пункту 1 статті 40 Кодексу законів про працю України, а позивачка вивільнена згідно ст. 42 п. 1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених чинним законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості, як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи, виходячи зі ст. 2 Закону України "Про зайнятість населення".

Виходячи з наведеного, колишній депутат місцевої ради звільнений у зв"язку із. закінченням строку повноважень, самостійно обирає одну із зазначених вище державних гарантій на період свого працевлаштування, враховуючи при цьому, що статус безробітного йому може бути наданий лише на вище перелічених умовах.

Суд вважає позовні вимоги позивачки ОСОБА_1 необгрунтованими і такими, що  не відповідають фактичним обставинам    встановленим в судовому засіданні по

 

цивільній справі, а також надані документи не можуть підтвердити факту відповідності можливості стягнення заборгованості середньої заробітної плати за серпень, вересень і шістнадцять днів жовтня 2006 року у розмірі 8881,95 грн., а також не підтвердився факт заподіяння позивачці моральної шкоди, яку вона оцінює в 5000 гривень, тому в позові необхідно відмовити в повному обсязі, оскільки в судовому засіданні докладно встановлено, що колишній депутат місцевої ради звільнений у зв"язку із закінченням строку повноважень, самостійно обирає одну із зазначених вище державних гарантій на період свого працевлаштування, виплати згідно Законів України "Про зайнятість населення" та "Про загальнообов"язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття ", або виплату згідно ст. 33 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", який передбачає збереження на період працевлаштування, який не перевищує 6 місяців, середньої заробітної плати, яку він одержував на виборній посаді в раді, і виплата виплата провадиться за рахунок місцевого бюджету.

Виходячи з вищевказанного, суд приходить до висновку, що в позовних вимогах позивачки ОСОБА_1 необхідно відмовити в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 209, 2 І 2-215 ЦПК України, на підставі Законів України "Про зайнятість населення", "Про загальнообов"язкове державне соціальне страхування на

випадок безробіття ", ст. 33. Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", суд,

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Білицької міської ради, третя особа Добропільський міський центр зайнятості про стягнення заборгованості по заробітній платі та відшкодування моральної шкоди, відмовити.

На рішення може бути подана апеляція до апеляційного суду Донецької області через даний суд протягом 20 днів після подання заяви на апеляційне оскарження протягом 10 днів у зазначеному порядку.

Виготовлено власноручно в одному примірнику в нарадчій кімнаті.

Головуючий суддя     підпис С.О.Діденко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація