Судове рішення #5810837

Справа 1 - 29 /2007р.

 

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

"14" серпня 2007 року військовий місцевий суд Львівського гарнізону у відкритому судовому засіданні в м. Львові у складі: ;

ГОЛОВУЮЧОГО - підполковника юстиції СТЕЛЬМАХА І.О.

при секретарі - ЛАГУТІНІЙ Л.С., спеціалісті з фіксації судового процесу технічними засобами МЕДВЕДЄВІЙ Л.І.,

за участю: державного обвинувача - старшого помічника військового прокурора Львівського гарнізону майора юстиції ЗБАРАЩУКА Д.В., підсудного ОСОБА_1 та його захисника - адвоката ОСОБА_2 розглянув кримінальну справу за обвинуваченням військовослужбовця Львівського прикордонного загону прапорщика

ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с Глинці Яворівського району Львівської області, українця, громадянина України, з середньою освітою, одруженого, раніше не судимого, на військовій службі з листопада 2002 року, в тому числі в якості прапорщика з травня 2005 року, начальника відділення збору інформації прикордонної застави "Варяж",

у вчиненні злочину, передбаченого ст. 409 ч. 1 КК України.

Судовим слідством військовий місцевий суд

 

ВСТАНОВИВ:

 

14 травня 2007 року ОСОБА_1 прибув з чергової відпустки у Львівський прикордонний загін та здав відпускний квиток у стройову частину. Однак, в цей же день до місця служби на прикордонну заставу "Варяж" ОСОБА_1 не прибув, а ввівши в оману командування даної застави, що нібито йому надано звільнення від виконання службових обов'язків за станом здоров'я в період з 14 до 23 травня 2007 року проводив час на власний розсуд перебуваючи в м. Львові зі своєю майбутньою дружиною і таким чином ухилявся від несення обов'язків військової служби шляхом іншого обману.

 

2

Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину в

пред'явленому звинуваченні не визнав. При цьому пояснив, що повернувшись

14 травня 2007 року з чергової відпустки, здав у стройову частину Львівського

прикордонного загону відпускний квиток та передзвонив в цей же день

тимчасово виконуючому обов'язки начальника застави "Варяж" лейтенанту

ОСОБА_3 і повідомив його, що йому надано звільнення від несення служби

за сімейними обставинами. При цьому в період з 14 до 23 травня 2007 року він

перебував у м. Львові із своєю майбутньою дружиною, яка хворіла і їй

необхідна була його допомога, а тому він не міг її залишити одну. Обманювати

командування застави він не хотів, як і не xoтiв ухилятись від несення

обов'язків військової служби.

Незважаючи на невизнання ОСОБА_1 своєї вини його вина у вчиненні інкримінованого йому злочину доведена іншими дослідженими в судовому засіданні доказами.

Свідок ОСОБА_3 - виконуючий обов'язки начальника прикордонної застави "Варяж" в судовому засіданні показав, що 14 травня 2007 року ОСОБА_1 повинен був прибути на заставу по завершенню чергової відпустки та приступити до виконання своїх службових обов'язків. Однак, в цей же день ОСОБА_1 на заставу не прибув, а зателефонував йому по мобільному телефону та повідомив, що йому, ОСОБА_1, начальником медслужби Львівського прикордонного загону ОСОБА_4 надано звільнення від виконання службових обов'язків по хворобі строком на сім діб, тобто до 21 травня 2007 року. 21 травня 2007 року ОСОБА_1 на службу не прибув. В цей же день він, ОСОБА_3, доповів командуванню Львівського прикордонного загону про неприбуття на службу ОСОБА_1. По цьому випадку командуванням Львівського прикордонного загону проводилось службове розслідування. В ході цього розслідування з'ясувалось, що ОСОБА_1 в період з 14 по 22 травня 2007 року не мав ніякого звільнення від виконання службових обов'язків.

З показів свідка ОСОБА_4 - начальника служби охорони здоров'я Львівського прикордонного загону вбачається, що в період з 14 до 23 травня 2007 року ОСОБА_1 за медичною допомогою до нього не звертався та відповідно він, ОСОБА_4, звільнення від виконання службових обов'язків ОСОБА_1 не надавав.(т.2, а.с. 26-27).

Свідок ОСОБА_5 - офіцер відділу професійної підготовки Львівського прикордонного загону в судовому засіданні показав, що з 21 травня 2007 року за вказівкою командування загону він здійснював розшук ОСОБА_1, котрий, як йому стало відомо, не з'являвся на службу. В ході проведення розшукових заходів, він дізнався, що ОСОБА_1 не прибув 14 травня 2007 року на службу -прикордонну заставу "Варяж", а повідомив начальника застави ОСОБА_3 про те, що йому надано звільнення від виконання службових обов'язків по хворобі до 21 травня 2007 року. ОСОБА_1 прибув в Львівський прикордонний загін 23 травня 2007 року.

 

3

Відповідно до наказу начальника Львівського прикордонного загону від 28 березня 2007 року № 36-ос ОСОБА_1 призначений на посаду начальника відділення збору інформації прикордонної застави "Варяж".(т.1, а.с. 46)

З книги прикордонної служби прикордонної застави "Варяж" Львівського прикордонного загону вбачається, що ОСОБА_1 12 квітня 2007 року прибув на прикордонну заставу "Варяж" і йому було присвоєна особистий номер - 14. Крім того, з даної книги вбачається, що ОСОБА_1 в період 12 квітня до 14 травня 2007 року перебуває у відпустці, а з 14 травня до 23 травня 2007 року хворіє.(т.1, ах. 142-206).

З журналу обліку амбулаторних хворих Львівського прикордонного загону вбачається, що ОСОБА_1 звертався за медичною допомогою 19 березня та 3 квітня 2007 року. В період з 14 до 23 травня 2007 року записи в даному журналі про звернення ОСОБА_1 за медичною допомогою відсутні.(т.2, а.с. 34-38).

Як вбачається з медичної книжки ОСОБА_1, записи лікаря Львівського прикордонного загону про звернення ОСОБА_1 за медичною допомогою в період з 14 до 23 травня 2007 року відсутні.(т.2, а.с. 39-40).

Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 в період з 14 до 23 травня 2007 року ухилявся від несення обов'язків військової служби шляхом іншого обману, а тому ці дії ОСОБА_1 суд кваліфікує за ст. 409 ч.1 КК України.

Призначаючи підсудному ОСОБА_1 вид і розмір покарання, суд враховує, що він до кримінальної відповідальності притягується вперше.

Враховуючи тяжкість злочину, особу винного та інші обставини справи суд приходить до висновку, що виправлення ОСОБА_1 може бути досягнуто без відбування покарання та знаходить можливим застосувати до нього ст. 75 КК України, на підставі якої звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням.

Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, військовий місцевий суд

 

ЗАСУДИВ:

 

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 409 ч.1 КК України, на підставі якої позбавити його волі строком на 1 (один) рік.

У відповідності до ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням та іспитовим строком 1 (один) рік. Вирок у виконання не приводити, якщо засуджений протягом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки.

Відповідно до ст. 76 КК України покласти на засудженого ОСОБА_1, наступні обов'язки:

 

4

·        не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи;

·        повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Запобіжний захід відносно ОСОБА_1 - підписку про невиїзд до набрання вироком законної сили залишити без зміни.

Судові витрати по справі в сумі 376 грн. 62 icon, за проведення по даній

кримінальній справі судової експертизи покласти на засудженого ОСОБА_1 та

стягнути цю суму в дохід держави.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку до військового апеляційного суду Центрального регіону через військовий місцевий суд Львівського гарнізону протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація