Судове рішення #5809486

                                                             

                                         

                                                        Справа № 2-162

                                                      2009 р.

               Р І Ш Е Н Н Я

                      іменем України


    „23” червня 2009 року          Великобурлуцький районний суд


Харківської області


в складі головуючого  -  судді РИКОВА М.І.


при секретарі                  ДРИЛЬ Т.І.


за участю прокурора            ГАЙДАМАКИ А.М.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Великий Бурлук справу за позовом прокурора Дворічанського району Харківської області в інтересах ОСОБА_1  до  ВІДКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА „ВЕЛИКОБУРЛУЦЬКИЙ СИРОРОБНИЙ ЗАВОД” про стягнення заборгованості при розрахунках за здане молоко,-

 

                      в с т а н о в и в:

   

    Прокурор Дворічанського району Харківської області в інтересах ОСОБА_1, жителя АДРЕСА_1 звернувся до суду з позовом до відкритого акціонерного товариства (далі ВАТ) „Великобурлуцький сироробний завод” про стягнення заборгованості в сумі 1 479 грн. 28 коп. за здане молоко.

 

На обґрунтування позову прокурор вказав, що ВАТ „Великобурлуцький сироробний завод” на підставі Договору про закупівлю молока від населення, закуповує молоко у жителя с. Кутьківка Дворічанського району Харківської області ОСОБА_1.

 

Відповідно до п.3.3 Договору купівлі-продажу молока, відповідач зобов’язався своєчасно розраховуватись з продавцем за здане молоко грошовими коштами.


ВАТ „Великобурлуцький сироробний завод” не виконало свої зобов’язання при розрахунках за здане молоко і станом на 07 травня 2009 року перед ОСОБА_1 виникла заборгованість в сумі 1 479 грн. 28 коп.


Оскільки в сім’ї ОСОБА_1 склалося скрутне матеріальне становище, останній не може самостійно захищати свої інтереси в суді, не має грошових коштів на укладення угоди з кваліфікованим юристом, прокурор в інтересах даної особи звернувся до суду і просить в судовому порядку захистити права ОСОБА_1

 

В судовому засіданні прокурор підтримав свої вимоги, просив стягнути в судовому порядку з ВАТ „Великобурлуцький сироробний завод” на користь ОСОБА_1 1 479 грн. 28 коп.- заборгованість за здане молоко.


Представник відповідача ВАТ „Великобурлуцький сироробний завод” в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, судову повістку отримав 17 червня 2009 року (а.с.29), надіслав заяву про розгляд справи за його відсутності, в якій вказав, що позов відповідач визнає в повному обсязі (а.с.30).

 

Суд вирішив можливим розглянути справу за відсутності представника відповідача, на підставі наявних у справі доказів.

 

Вивчивши та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.

       

    Матеріалами справи встановлено, що 01 січня 2008 року між ОСОБА_1, жителем АДРЕСА_1 та ВАТ „Великобурлуцький сироробний завод” був укладений договір на закупівлю молока від населення (далі Договір) (а.с. 07).


Продавець ОСОБА_1 виконував умови Договору, продавав молоко ВАТ „Великобурлуцький сироробний завод”.


Відповідно до п.3.3 Договору, відповідач зобов’язався своєчасно розраховуватись з продавцем за здане молоко грошовими коштами, але ці вимоги ВАТ „Великобурлуцький сироробний завод” не виконав.


Згідно п.4.1 Договору, продаж молока провадиться за цінами, які обумовлені угодою сторін.


    Із довідки за вихід. № 299 від 07 травня 2009 року, виданою Великобурлуцьким сироробним заводом (а.с.09), вбачається, що заборгованість вищевказаного товариства перед ОСОБА_1 за здане молоко станом на 01 березня 2009 року   склала 1 479 грн. 28 коп. Сторони суму заборгованості по суті не оспорюють.

 

Відповідно ч.1 ст.526 ЦК України, зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору.


    Згідно ч.1 ст.610 ЦК України, порушенням зобов’язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов»язання.


    Частиною 2 ст.692 ЦК України передбачено, що покупець зобов»язаний сплатити продавцеві повну ціну переданого товару.


Відповідачем не надано доказів, які б спростовували факти, що підтверджуються доказами, наданими позивачем, і суд дійшов висновку, що згідно ч.1 ст.526, ч.1 ст.610, ст.ст.655, 691, ч.2 ст.692 ЦК України, п.3.3, п.4.1 Договору на  закупівлю молока від населення, позовні вимоги прокурора є законними та обґрунтованими. Таким чином, з ВАТ „Великобурлуцький сироробний завод” на користь ОСОБА_1 слід стягнути 1 479 грн. 28 коп. заборгованості за продане молоко по договору на закупівлю молока від населення від 01 січня 2008 року.  

 

Згідно з ч.3 ст.88 ЦПК України з відповідача слід стягнути в дохід держави судовий збір в розмірі державного мита, в сумі 51 грн. 00 коп.

Крім того, відповідно до п.1 ч.3 ст.79, ч.2 ст.81 ЦПК України з відповідача слід стягнути 250 грн. 00 коп. - витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

 

    Керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України, районний суд,-

                                                    В И Р І Ш И В:


    Позов прокурора Дворічанського району Харківської області - задовольнити.

       Стягнути з  ВІДКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ВЕЛИКОБУРЛУЦЬКИЙ СИРОРОБНИЙ ЗАВОД» ,   юридична адреса: Харківська область Великобурлуцький район с.м.т. Великий Бурлук вул. Терешкової, 2 індекс 62602, МФО 331715, код ЄДРПОУ 05507436, р/р 2600401161 в АБ «Факторіал-Банк» на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, місце проживання: АДРЕСА_2 нараховану, але не виплачену заборгованість за продане по договору купівлі-продажу від 01 січня 2008 року молоко станом на 01 березня 2009 року в сумі 1 479 (одна тисяча чотириста сімдесят дев»ять) грн. 28 коп.  

        Стягнути з  ВІДКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ВЕЛИКОБУРЛУЦЬКИЙ СИРОРОБНИЙ ЗАВОД», юридична адреса: Харківська область Великобурлуцький район с.м.т. Великий Бурлук вул. Терешкової, 2 індекс 62602 у дохід держави судовий збір в розмірі державного мита в сумі 51 грн. 00 коп.

       Стягнути з  ВІДКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ВЕЛИКОБУРЛУЦЬКИЙ СИРОРОБНИЙ ЗАВОД», юридична адреса: Харківська область Великобурлуцький район с.м.т. Великий Бурлук вул. Терешкової, 2 індекс 62602 250 грн. 00 коп. – витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, які перерахувати на р/р 31218259700137, код 24134295, одержувач: УДК у Великобурлуцькому районі Харківської області, МФО 851011, код платежу 22050000 (Великобурлуцький районний суд)

 

    Рішення  може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Повний текст рішення виготовлено та підписано 24 червня 2009 року.


    Головуючий – Суддя Великобурлуцького районного суду

 Харківської області:                                   М.І.РИКОВ


     

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація