Справа №2-85/2007р.
РІШЕННЯ ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
12 лютого 2007 року Корюківський районний суд Чернігівської
області у складі:
головуючого - судді Чурупченка М.І.,
при секретарі - Макуха О.О.,
з участю прокурора - Дремлюги CO.,
представника позивача Корюківської РДА - Пилипець О.І.,
та відповідача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні у м. Корюківці у приміщенні суду цивільну справу за позовом прокурора Корюківського району в інтересах Корюківської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про визнання недійсним сертифікату на право на земельну частку (пай), -
встановив:
01 лютого 2007 року прокурор Корюківського району звернувся до суду з цим позовом в інтересах Корюківської РДА та просить визнати недійсним сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ІНФОРМАЦІЯ_1, виданий ОСОБА_1, мотивуючи свої вимоги тим, що даний сертифікат був виданий йому з порушенням чинного законодавства.
У судовому засіданні прокурор Дремлюга С.О. позовні вимоги підтримав повністю та просить суд задовольнити позов.
У судовому засіданні представник позивача Пилипець О.І. позовні вимоги підтримала у повному обсязі і просить суд їх задовольнити.
Відповідач ОСОБА_1 позовні вимоги визнав повністю та покладається на розсуд суду.
Як встановлено судом, прокуратурою Корюківського району була проведена перевірка в відділі земельних ресурсів Корюківського району щодо дотримання вимог чинного законодавства при посвідченні права на земельну частку (пай) членам КСП «ім. Димитрова» с. Сядрине Корюківського району Чернігівської області (на даний час реорганізовано в колективне пайове акціонерне господарство «ім. Димитрова»), в ході якої було встановлено, що згідно рішення Корюківської РДА від 27.06.1996 року НОМЕР_1 на підставі додаткових списків членів КСП «ім. Димитрова», які мають право на земельну частку (пай), видано сертифікат на право на земельну частку (пай) площею 5,35 га серії ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1, мешканцю с. Самотуги Корюківського району Чернігівської області, який зареєстрований у книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) 30 січня 2001 року за НОМЕР_2.
Відповідно до п.2 Указу Президента України «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям» право на земельну частку (пай) мають члени КСП, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного підприємства, кооперативу, товариства, відповідно до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю. Громадянин ОСОБА_1 на дату видачі Державного акту з КСП «ім. Димитрова» в ньому не працював, в списки членів зазначеного підприємства був внесений незаконно, так як в 1995-1996 роках навчався в Сядринській ЗОШ, тому членом КСП «ім. Димитрова» бути не міг. Відповідно до Методичних рекомендацій щодо паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським
підприємствам і організаціям, затверджених наказом Державного комітету України по земельним ресурсам від 20.02.1996 року № 11, сертифікат на право на земельну частку (пай), виданий з порушенням чинного законодавства, не може визнаватись як зіпсований або анульований. Указом Президента України «Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки» від 03.12.1999 року визначено, що сертифікат є правовстановлюючим документом, який посвідчує право громадянина на земельну частку (пай). Відповідно до ст.ст. 48, 49 ЗУ «Про власність» захист права власності або правомірність володіння здійснюється судом.
Вислухавши прокурора та сторони, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов є обгрунтованим і підлягає задоволенню, оскільки незаконна видача сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ІНФОРМАЦІЯ_1, вартість якого становить 16622 грн., порушує Інтереси держави та завдає їй матеріальні збитки.
Оскільки позов підлягає задоволенню то з відповідача слід стягнути державне мито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду даної справи.
Керуючись ст.ст. 48-49 ЗУ «Про власність», п.2 Указу Президента України «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям», ст. 1166 ЦК України, ст.ст.208-215, 218 ЦПК України, суд,
вирішив:
Позов задовольнити.
Визнати сертифікат на право на земельну частку (пай) площею 5,35 га, серії ІНФОРМАЦІЯ_1, вартістю 16622 гривень, виданий ОСОБА_1 - недійсним.
Стягнути з ОСОБА_1 8 (вісім) гривень 50 коп. на користь держави державного мита.
Стягнути з ОСОБА_1 1 (одну) грн. 50 коп. на користь ТУ ДСА Чернігівської області витрат на інформаційно-технічне забезпечення.
На рішення суду протягом 10 днів може бути подана заява про апеляційне оскарження, після надання якої за сторонами зберігається право протягом 20 днів подати апеляційну скаргу.