Справа № 2-81/2007р.
РІШЕННЯ ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
07 лютого 2007 року Місцевий суд Корюківського району Чернігівської
області у складі:
головуючого - судді Чурупченка М.Л.,
при секретарі - Макуха О.О.,
з участю позивачки - ОСОБА_1,
та відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні у м. Корюківці у приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання двох неповнолітніх дітей, -
встановив:
29 січня 2007 року позивачка звернулася до суду з цим позовом, посилаючись на те, що перебуває у зареєстрованому шлюбі з відповідачем з 21 жовтня 1995 року. Шлюб між ними не розірваний, але вони фактично припинили сімейно-шлюбні відносини і ведення спільного господарства, відновлювати розірвані відносини не збираються. Від шлюбу народилися діти: син - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження та дочка - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, які знаходяться на її утриманні, відповідач не надає коштів на утримання дітей, тому позивачка просить стягнути з нього аліменти на утримання дітей у розмірі - 1/2 частини з усіх видів заробітку відповідача щомісячно (але не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку) і до їх повноліття.
У судовому засіданні позивачка свої позовні вимоги змінила і просить стягувати з відповідача аліменти на утримання їхніх дітей у розмірі - 1/3 частини з усіх видів заробітку відповідача щомісячно, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку і до повноліття дітей.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги позивачки визнав і не заперечує проти їх задоволення.
Як встановлено судом, сторони з 21.10.1995 року перебувають у зареєстрованому шлюбі, від якого мають двох спільних неповнолітніх дітей - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження та дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження. Під час перебування у зареєстрованому шлюбі між сторонами склалися неприязні взаємовідносини, внаслідок чого вони припинили сімейно-шлюбні відносини і ведення спільного господарства, відновлювати розірвані відносини не збираються, коштів на утримання дітей відповідач не надає, хоча є приватним підприємцем і має постійний заробіток та має можливість надавати своїм дітям утримання, які фактично знаходиться на утриманні позивачки.
Відповідно до чинного сімейного законодавства батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів на одну дитину за жодних обставин не може бути меншим, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову. Рішення суду в частині стягнення аліментів на утримання дітей підлягає негайному виконанню.
2
За таких обставин позов підлягає задоволенню у запропонованому позивачкою в судовому засіданні розмірі - 1/3 частини з усіх видів заробітку відповідача щомісячно (але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку) і до повноліття дітей, бо відповідач є працездатним і має змогу надавати утримання своїм дітям в такому розмірі, тому саме такий розмір аліментів і буде відповідати вимогам розумності і справедливості.
З відповідача підлягають стягненню витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільної справи.
Сторони слід звільнити від сплати державного мита як постраждалих від Чорнобильської катастрофи, а ці витрати віднести на рахунок держави.
Керуючись ст.ст.84, 180, 182, 183, 191 СК України, ст.ст. 130, 174, 208, 214 п.7, 215,218, 81, 88 ЦПК України, суд -
в и p і ш и в :
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, уродженця м. Корюківка Чернігівської області, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітніх дітей: сина, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження та дочки, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, у розмірі - 1/3 частини з усіх видів його заробітку щомісячно (але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку) щомісячно, починаючи з 29 січня 2007 року і до повноліття дітей.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ТУ ДСА в Чернігівській області - 7 (сім) гривень 50 копійок у повернення витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільної справи.
Звільнити ОСОБА_2 та ОСОБА_1 від сплати державного мита як постраждалих від аварії на ЧАЕС.
Рішення суду в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню.
На рішення суду протягом 10 днів після його проголошення може бути подана заява про апеляційне оскарження, а протягом 20 днів після цього - апеляційна скарга.