а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 серпня 2009 р. Справа № 2-а-3110/09/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Кузьмишина Віталія Миколайовича,
розглянувши матеріали справи в порядку письмового провадження
за позовом: прокурора Ленінського району м.Вінниці в інтересах держави - Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка є органом, уповноваженим державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах в особі Вінницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до: Відкритого акціонерного товариства "Птахофабрика "Степанівська"
про: стягнення штрафних санкцій
ВСТАНОВИВ :
В липні 2009 року до Вінницького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов прокурора Ленінського району м. Вінниці в інтересах держави - Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка є органом, уповноваженим державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах в особі Вінницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства "Птахофабрика"Степанівська" про стягнення штрафних санкцій.
Позов мотивовано тим, що в ході перевірки у ВАТ "Птахофабрика"Степанівська" виявлені порушення п.3 глави 3 розділу IV Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, внаслідок чого постановою №33-ВІ від 16.04.2009 року Вінницького ТУ Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку на товариство накладено штраф в сумі 510 грн. Оскільки відповідач в добровільному порядку штраф не сплатив прокурор Ленінського району м.Вінниці в особі Вінницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся з позовом до суду.
Відповідно до ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України у випадках, встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах.
Згідно ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру”, підставою представництва у суді інтересів держави - наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою. Враховуючи те, що несплата зазначеного штрафу тягне за собою ненадходження коштів до Державного бюджету України та суттєво порушує інтереси держави, суд приходить до висновку, що прокурор правомірно звернувся до суду з даним позовом в інтересах держави в особі ВТУ Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
З урахуванням поданих заяв відповідно до п. 3 ст. 122 КАС України судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, на підставі ч. 2 ст. 124 Конституції України, Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" суд дійшов висновку, що позовна заява обґрунтована та підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Підпунктами 1 та 6 статті 40 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок”визначено, що регулярна інформація про емітента - це річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово –господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку. Строки, порядок і форми подання регулярної інформації (річної та квартальної) встановлюється Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до п.3.1 глави 1 та п.3, п. 4 глави 3 розділу IV Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006р. №1591 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007р. №97/13364), акціонерні товариства, що мають державну частку в обсязі 25 відстків і більше акцій у статутному капіталі за станом на переше число звітного кварталу, зобов'язані розкрити квартальну інформацію у строк не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом, квартальну інформацію за четвертий квартал - не пізніше 20 лютого року, наступного за звітним роком. Інформація надається до територіального органу Комісії згідно з місцезнаходженням товариства.
Як вбачається з матеріалів справи, станом на 16 квітня 2009 року ВАТ "Птахофабрика"Степанівська", квартальну інформацію за четвертий квартал 2008 року до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку не надано, чим порушено вимоги п.3 глави 3 розділу IV вищезгаданого положення. Факт виявлених правопорушень підтверджується актом №30-ВІ від 06.04.2009р. про правопорушення на ринку цінних паперів (а.с7).
Копія акту наступного ж дня була направлена на адресу відповідача, про що свідчить копія реєстру рекомендованих листів від 07.04.2009р. (а.с 8).
Стаття 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів” передбачає відповідальність юридичних осіб за ненадання інформації у вигляді накладення штрафу до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
16 квітня 2009 року начальником Вінницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесено постанову №33-ВІ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів (а.с. 5), відповідно до якої до відповідача застосовано штрафну санкцію у вигляді штрафу в сумі 510 грн.
17 квітня 200 року копію постанови направлено відповідачу, про що свідчить реєстр рекомендованих листів від 17.04.2008 року (а.с. 6).
Суду доказів щодо оскарження даної постанови надано не було, тому суд вважає її чинною та обов'язковою до виконання.
Відповідно до статті 6 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку звертається до суду з позовами (заявами) у зв'язку з порушенням законодавства України про цінні папери.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.
На підставі викладеного та з урахуванням того, що на день розгляду справи відповідач штраф, який підтверджується матеріалами справи, не сплатив, суд дійшов висновку, що позов є обґрунтованим і підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Птахофабрика "Степанівська" (23255, Вінницька обл., Вінницький р-н, с. Степанівка, код ЄДРПОУ 05477103, р/р 260056289 в ВАТ "Райффайзен Банк Аваль", МФО 302247) на користь держави (код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106, ГУДКУ у Вінницькій області МФО 802015, код ЄДРПОУ 34701209, держбюджет - Вінницький р-н) штраф в розмірі 510 грн.
Копію постанови направити сторонам.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 06.08.09
Суддя Кузьмишин Віталій Миколайович