Судове рішення #5800317

Справа №2-992/2008

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

17 грудня 2008 року     Глухівський міськрайонний суд Сумської області

в складі: головуючого судді     ЧАБАК І.О.

при секретарі     ЧИЛІКІНІЙ A.M.

з участю представника позивача      ОСОБА_1

з участю третьої особи     ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засідання в м.  Глухові справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4,  третя особа ОСОБА_2 про визнання особи такою,  яка втратила право на користування жилим приміщенням , -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_3 звернувся до Глухівського міськрайонного суду з позовом до відповідача ОСОБА_4 про визнання особи такою,  що втратила право користування жилим приміщенням.

Свої вимоги мотивує тим,  що на підставі Договору дарування,  посвідченого нотаріусом Глухівської Державної нотконтори від 12.11.1964 року за № 2907 їй на праві приватної власності належить 3/5 частин житлового будинку з надвірними будівлями та спорудами,  росташованого по вулиці Войкова 12 в м. Глухові Сумської області.

Її чоловік , ОСОБА_5 помер 4.05. 2004 року.

Після його смерті відкрилась спадщина на нерухоме майно,  яке складається із 1/5 частини буд. 12 по вул. Войкова в м. Глухові,  яке належало його матері,  ОСОБА_6 на підставі свідоцтва про право особистої власності на будівлю від 4.11.1962р.та 1/5 частини нерухомого майна-будинку №12 по вул. Войкова в м. Глухові, яке належало його дядькові ОСОБА_7.

Спадкоємцем зазначеного майна,  після смерті чоловіка ОСОБА_5 являється вона,  як його дружина,  яка прийняла цю спадщину,  інших спадкоємців,  які би прийняли спадщину,  немає.

Донька ОСОБА_4 лише була прописана в спадковому будинку,  але до дня смерті і після смерті спадкодавця не проживала оскільки вона виїхала до м.  Москви на заробітки,  де і по теперішній час працює і проживає. Лише інколи приїздила до батьків провідати ,  до того ж вона має квартиру в м.  Брянка,  Луганської області. Всі обов'язки по утриманню будинку,  оплаті комунальних послуг покладені на неї.

Просить суд визнати ОСОБА_4такою,  що втратила право на користуванням жилим приміщенням по вул. Войкова №12 у м. Глухові.

В судове засідання відповідач ОСОБА_4 не з'явилась ,  але надала телеграму з проханням слухати справу у її відсутності.

Вивчивши матеріали справи,  вислухавши пояснення представника позивача,  третьої особи,  свідків,  суд прийшов до висновку,  що позов підлягає задоволенню з слідуючих підстав.

Свідоцтво про смерть І-БП № 336576 свідчить, що ОСОБА_6 померла 5.12.1986 року.

2

З свідоцтва про смерть І-БП №195083 вбачається що ОСОБА_5 помер 4.05.2004 року.

З свідоцтва про право особистої власності на будівлі від 4-го листопада 1962 року вбачається,  що все домоволодіння,  розташоване по вул. Войкова № 16 дійсно належить ОСОБА_6,  ОСОБА_8,  ОСОБА_9,  ОСОБА_10,  і ОСОБА_11 на праві особистої власності.

Згідно договору дарування від 27-го листопада 1964-го року ОСОБА_6 від імені ОСОБА_8,  ОСОБА_11, ОСОБА_10 подарувала ОСОБА_3 3/5 частини жилого будинку по вул. Войкова №16 у м. Глухові.

Згідно будинкові' книги ОСОБА_4 зареєстрована по вул. Войкова№12 у м. Глухові 12-го квітня 2000 року.

Згідно акту обстеження від 30.10.2005 року вбачається,  що по вул.  Войкова,  12 в м.  Глухові постійно проживає позивач ОСОБА_3,  а її донька ОСОБА_4, яка зареєстрована в даному будинку з дня реєстрації  не проживала і не проживає.

Довідка Виконавчого комітету Глухівської міської ради № 4491 від 16. 10.2008 року свідчить,  що по вул.  Войкова,  12 в м.  Глухові де проживає ОСОБА_3,  дійсно зареєстрована ОСОБА_4,  яка по вказаній адресі не проживає.

Відповідно до  ст. .71 ЖК України,  жиле приміщення зберігається за відсутнім наймачем ,  або членом його сім'ї протягом шести місяців з часу тимчасової відсутності.

Вданому випадку відповідач не проживає за вказаною адресою більше шести місяців,  тому суд вважає ,  що є підстави для задоволення позовних вимог.

Керуючись  ст.  ст.  215, 218, 223, 226, 294 ЦПК України,   ст. . ст.  71, 72 ЖК України,  суд,

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_3 до ОСОБА_4,  третя особа ОСОБА_2 про визнання особи такою,  що втратила право користування жилою площею в житловому будинку задовольнити.

ОСОБА_4 визнати особою,  яка втратила право на користування жилим приміщенням будинку № 12 по вул.  Войкова в м.  Глухові Сумської області,  внаслідок відсутності її більше шести місяців.

Покласти обов"язок на Глухівський ВГІМРФО зняти з реєстрації ОСОБА_4 за вказаною адресою.

Заочне рішення суду може бути переглянуте судом,  що його ухвалив за письмовою заявою відповідача  поданою протягом 10 днів з дня отримання ним копії рішення.

Заочне рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви

про апеляційне оскарження в 10-денний строк..    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація