а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 липня 2009 р. Справа № 2-а-2326/09/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
судді Кузьмишина Віталія Миколайовича,
розглянувши матеріали справи в порядку письмового провадження
за позовом: Управління Пенсійного фонду України у Погребищенському районі Вінницької області
до: суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особиОСОБА_1
про: стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування
ВСТАНОВИВ :
В травні 2009 року до Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви управління Пенсійного фонду України у Погребищенському районі Вінницької області до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Позов мотивовано тим, що за відповідачем рахується заборгованість перед УПФ України у Погребищенському районі на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за січень, лютий та березень 2008 року в сумі 524 грн. 56 коп.
Оскільки відповідач в добровільному порядку суму боргу не сплатив, управління Пенсійного фонду України у Погребищенському районі звернулось з позовом до суду про примусове стягнення вказаної заборгованості.
Відповідно до ч. 3 ст. 122 КАС України на підставі заяв суд вирішив судовий розгляд справи здійснювати в порядку письмового провадження.
01 липня 2009р. на адресу суду надійшла заява представника позивача (а.с. 24) про уточнення позовних вимог, де зазначено, що загальна сума позовних вимог становить 524 грн. 55 коп. У відповідності до ст. 137 КАС України суд приймає зміни до позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності та надавши їм юридичну оцінку, на підставі Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та ч. 2 ст. 124 Конституції України суд дійшов висновку, що позовна заява обґрунтована та підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
ОСОБА_1 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа Погребищенською районною державною адміністрацією Вінницької області , про що свідчить копія свідоцтва про державну реєстрацію №12 від 13.03.2000 року (а.с. 6).
У відповідності до п. 6 ч. 2 ст. 17 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон №1058-IV) від 09.07.2003 року страхувальники зобов'язані нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
В порушення даної норми закону, відповідач створив борг зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Як вбачається з матеріалів справи, зокрема, розрахунку суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (а.с. 7), даний борг виник за січень, лютий та березень 2008 року та становить 524 грн. 55 коп.
Згідно ч. 6 ст. 20 та ч. 2 ст. 106 Закону №1058-IV вищевказаного закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період(тобто за місяць), не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду, суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків (недоїмкою) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Відповідно до ч.3 ст.106 Закону №1058-IV управлінням Пенсійного фонду України у Погребищенському районі направлялась вимога про сплату боргу №Ф1 від 02.04.09р. (а.с. 10) узгоджена зі страхувальником (відповідачем) рекомендованим листом з повідомленням у відповідності до п. 8.3 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003 року. Дану вимогу відповідач отримав 03.04.2009р., про що свідчить копія поштового повідомлеяь №118041(а.с. 9). Однак, протягом 10 робочих днів після її отримання боргу не сплатив.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
На підставі викладеного, враховуючи, що станом на час розгляду справи в суді відповідач не надав суду доказів погашення заборгованості перед позивачем в сумі 524 грн. 55 коп., суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню на підставі Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” №1058-IV від 09.07.2003 року.
Виходячи з положень ч. 5 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (інд. номерНОМЕР_1, АДРЕСА_1) на користь управління Пенсійного фонду України у Погребищенському районі Вінницької області (22200 Вінницька обл., м. Пгребище, вул. Б. Хмельницького, 75) заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 524 грн. 55 коп.
Судові витрати віднести на рахунок Державного бюджету України.
Копію постанови направити сторонам.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 01.07.09
Суддя Кузьмишин Віталій Миколайович