Судове рішення #5798545

а

 

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця,    вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________________________________________________________________________________________

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 

 

22 червня 2009 р.                                                                                    Справа № 2-а-2360/09/0270

 

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Іващук Олену Іванівну,

 

При секретарі судового засідання:   Задерей Ірина Василівна 

розглянувши матеріали справи

за позовом: Прокурора Тиврівського району в інтересах держави в особі Тиврівського районного центру зайнятості в інтересах        

до:   Приватного сільськогосподарського підприємства "Нива" 

про: стягнення заборгованості

 

ВСТАНОВИВ :

Прокурор Тиврівського району в інтересах позивача - Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Державного центру зайнятості Міністерства праці України як органу уповноваженого державою здійснювати відповідні функції в спірних правовідносинах в особі Тиврівського районного центру зайнятості, звернувся до суду з позовом до Приватного сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “Нива”про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

Позовні вимоги мотивовані тим, що Законом України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття всі роботодавці (підприємства, установи, організації та фізичні особи, які використовують найману працю) починаючи з 1 січня 2001 року повинні сплачувати внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за найманих працівників у порядку і в розмірах, передбачених Законом.

В зв’язку з невиконанням вказаної норми закону, за відповідачем рахується заборгованість в сумі 3048,64 грн.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав в повному обсязі та просив його задоволити, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

Представник відповідача та прокурор в судове засідання не з’явились, причини неявки суду не відомі. Про день та час розгляду справи повідомлялись вчасно та належним чином, про що свідчать потові повідомлення про вручення судової повістки. Представник позивача висловив думку про можливість розгляду справи у відсутність представника відповідача та прокурора. Суд, прийнявши до уваги думку представника позивача, вважає, що вжив всіх заходів для повідомлення відповідача та прокурора належним чином про час і місце розгляду справи з їх участю або участю повноважного представника відповідача для реалізації ними свої прав та інтересів.

Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим кодексом.

Суд вважає, що неявка відповідача у судове засідання вдруге без повідомлення причин свідчить про умисне затягування розгляду справи, що може потягнути за собою порушення строків розгляду справи. За таких обставин суд вирішив за можливе розглянути справу без участі відповідача або його повноважного представника.

 Заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши та дослідивши надані в обґрунтування позову докази у справі, суд дійшов до наступного висновку.

Згідно ст.60 КАС України прокурор може здійснювати в суді представництво інтересів держави на будь-якій стадії адміністративного процесу.

Відповідно до ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру ”, підставою представництва  у суді інтересів  держави  є  наявність  порушень  або  загрози  порушень економічних,  політичних  та  інших  державних інтересів внаслідок протиправних  дій  (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються  у  відносинах між ними або з державою.

01 січня 2001 року набрав чинності Закон України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, яким передбачено, що Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття є правонаступником державного фонду сприяння зайнятості населення, що ліквідується.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 року N 955 “Про організаційні заходи щодо запровадження загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття передбачено, що, у зв'язку з ліквідацією державного фонду сприяння зайнятості населення, з 01 січня 2001 року кошти загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, а також суми, одержані внаслідок погашення заборгованості із збору на соціальне страхування на випадок безробіття та інших боргів до державного фонду сприяння зайнятості населення, зараховуються на рахунок Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Відповідно до ст.ст. 38, 39 Закону, роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені, та фінансових санкцій, передбачених ст. 38 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, не застосовується, а спори, що виникають із правовідносин, вирішуються в судовому порядку.

З матеріалів справи встановлено, що у відповідності до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" ПСП “Нива”зареєстроване як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. В зв’язку з нерегулярністю сплати страхових внесків ПСП “Нива”, утворилась заборгованість в сумі 3048, 64 грн. основного боргу.

   Даний факт підтверджено Розрахунковими відомостями про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного страхування України на випадок безробіття за І-й квартал 2009 року.

Сума боргу в розмірі 3048,64 грн., на яку і пред’явлено позов, вбачається також з довідки Тиврівського районного центру зайнятості від 07.05.2009 року №02-16/1214.

Таким чином, проаналізувавши адміністративний позов та докази надані позивачем, суд вважає, що сума заборгованості по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття повністю доведена в судовому засіданні.

Відповідач в добровільному порядку заборгованість не сплачує, що тягне за собою ненадходження коштів до Державного бюджету України та суттєво порушує інтереси держави.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку про задоволення позову в повному обсязі. 

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257  КАС України, суд -

 

ПОСТАНОВИВ :

 

Позов задоволити частково.

Стягнути з Приватного сільськогосподарського підприємства "Нива" (23320, Вінницька область, Тиврівський район, смт. Сутиски, вул. Леніна 194, ідентифікаційний код 31774431, р/р 260003015248, Вінницьке центральне відділення Промінвестбанк, м. Вінниця, МФО 302571) на користь Тиврівського районного центру зайнятості заборгованість в сумі 3048, 64 грн (три тисячі сорок вісім гривень 64 коп.)

В решті позовних вимог відмовити.

 

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

 

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

 

 Повний текст постанови оформлено:  22.06.09 

 

Суддя                                                                     Іващук Олена Іванівна

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація