Справа № 2а-8484/09/0470 Категорія статобліку- 6.12
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 серпня 2009 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Юхно І.В.
при секретарі - Чупіній О.В.
за участю представника позивача Драного А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Кривому Розі Дніпропетровської області
до Дочірнього підприємства обласного комунального підприємства «Дніпротеплоенерго» «Софіївкатеплоенерго»
про стягнення недоїмки за страховими внесками, -
ВСТАНОВИВ:
Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Кривому Розі Дніпропетровської області звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Дочірнього підприємства обласного комунального підприємства «Дніпротеплоенерго» «Софіївкатеплоенерго» про стягнення недоїмки за страховими внесками в сумі 363,91 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що відповідно до розрахункової відомості про нарахування та перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за І квартал 2009 року за Дочірнім підприємством обласного комунального підприємства «Дніпротеплоенерго» «Софіївкатеплоенерго» існує недоїмка зі сплати страхових внесків - 363,91 грн.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав у повному обсязі, просив позовні вимоги задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з'явився вдруге, про причини неявки не повідомив, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України.
За даних обставин та відповідно до вимог ст. 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній доказами без участі відповідача.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, дослідивши подані до суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Відносини, що виникають між суб'єктами системи державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, регулюються Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999, № 1105-XIV (далі - Закон № 1105-XIV).
Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» передбачено що страхування від нещасного випадку здійснює Фонд соціального страхування від нещасних випадків - некомерційна самоврядна організація, що діє на підставі статуту, який затверджується її правлінням.
Управління Фондом соціального страхування від нещасних випадків здійснюється на паритетній основі державою, представниками застрахованих осіб і роботодавців. Безпосереднє управління Фондом соціального страхування від нещасних випадків здійснюють його правління та виконавча дирекція.
Фонд соціального страхування від нещасних випадків провадить збір та акумулювання страхових внесків, має автономну, незалежну від будь-якої іншої, систему фінансування. Кошти на здійснення страхування від нещасного випадку не включаються до складу Державного бюджету України, використовуються виключно за їх прямим призначенням і зараховуються на єдиний централізований рахунок Фонду соціального страхування від нещасних випадків в установах банків, визначених Кабінетом Міністрів України для обслуговування коштів Державного бюджету України, або спеціалізованого банку, який обслуговує фонди соціального страхування.
Відповідно до ст.ст. 45, 46, 47, 52 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» що фінансування Фонду соціального страхування від нещасних випадків здійснюється за рахунок: внесків роботодавців; капіталізованих платежів, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників; прибутку, одержаного від тимчасово вільних коштів Фонду на депозитних рахунках; коштів, одержаних від стягнення відповідно до законодавства штрафів і пені з підприємств, а також штрафів з працівників, винних у порушенні вимог нормативних актів з охорони праці; добровільних внесків та інших надходжень, отримання яких не суперечить законодавству. Розрахунок розміру страхового внеску для кожного підприємства провадиться Фондом соціального страхування від нещасних випадків відповідно до Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов'язкове соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
Страхувальники зобов'язані своєчасно та повністю сплачувати страхові внески в розмірі і строки, передбачені Законом України «Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності». Ненадходження коштів перешкоджає своєчасній виплаті витрат по відшкодуванню матеріальної та моральної шкоди потерпілим.
Згідно з частиною 2 статті 46 Закону одним із джерел фінансування Фонду від нещасних випадків є внески роботодавців.
Розмір страхового внеску для кожного підприємства обчислюється Фондом у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, на інші заохочувальні і компенсаційні виплати. Також розмір страхового внеску залежить від класу професійного ризику виробництва, до якого віднесено підприємство. Розрахунок розміру страхового внеску для кожного підприємства провадиться Фондом соціального страхування від нещасних випадків відповідно до Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2000 року № 1423. Визначаючи розмір страхового внеску Фонд розраховує його таким чином, щоб сума страхових внесків страхувальників до Фонду забезпечувала покриття витрат Фонду, пов'язаних із здійсненням соціального страхування від нещасного випадку (ч. 2 ст. 47 Закону).
Згідно із Законом України «Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» Дочірнє підприємство обласного комунального підприємства «Дніпротеплоенерго» «Софіївкатеплоенерго» відноситься сімнадцятого класу професійного ризику та йому присвоєно страховий тариф в розмірі 0,86% від фактичних витрат на оплату праці найманим працівникам, які підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб.
Відповідач 08.04.09 року подав до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в в м. Кривому Розі розрахункову відомість про нарахування і про перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за І квартал 2009 рік.
Вищезазначену розрахункову відомість складено та підписано керівництвом відповідача та визначено недоїмку заборгованості по сплаті страхових внесків в розмірі 1101, 58 грн. Зазначений борг не оскаржений відповідачем ні у судовому ні у адміністративному порядку, тому є узгодженим.
В судовому порядку з відповідача було стягнено частину боргу у сумі 737,67 грн.
Отже загальна сума заборгованості відповідача складає 363,91грн.
Статтею 55 Закону передбачено, що спори щодо суми страхових внесків, а також щодо розміру шкоди та прав на її відшкодування, накладення штрафів та з інших питань вирішуються в судовому порядку..
Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що на час розгляду справи сума боргу відповідачем добровільно не сплачена, відповідних доказів суду не надано, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати по справі з Відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 86, 94, 158-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Кривому Розі Дніпропетровської області до Дочірнього підприємства обласного комунального підприємства «Дніпротеплоенерго» «Софіївкатеплоенерго» про стягнення недоїмки за страховими внесками - задовольнити .
Стягнути з Дочірнього підприємства обласного комунального підприємства «Дніпротеплоенерго» «Софіївкатеплоенерго» (53100, Дніпропетровська область, смт Софіївка, вул. Молодіжна, 6, ЄДРПОУ 20242573, р/р 260063923 в АППБ Аваль, МФО 306748) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Кривому Розі ( 50074, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, пр. Миру 30А, ЄДРПОУ 25913606,р/р 37178699991919 в УДКУ в Дніпропетровській обл., МФО 805012) недоїмки за страховими внесками за період з 01.07.2008 року по 01.04.2009 року у сумі 363 (триста шістдесят шість гривень ) 91 коп.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови складений 17.08.2009 року.
Суддя І. В. Юхно