Судове рішення #5797401
а

а

 

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця,    вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________________________________________________________________________________________

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 

 

22 червня 2009 р.                                                                                    Справа № 2-а-2523/09/0270

 

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Поліщук Ірину Миколаївну

 

При секретарі судового засідання:   Ужваку Олександру Сергійовичу

За участю представників сторін:

позивача      :   не з`явився, до суду надійшло клопотання про розгляд справи без його участі(а.с.18)

відповідача :   Бугрим Євген Дмитрович, представник за довіреністю відділу державної виконавчої служби Гайсинського районного управління юстиції, Загородна Г.М. представник за довіреністю управління Пенсійного фонду України у Гайсинському районі Вінницької області

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи

за позовом: суб`єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1

до:   відділу  державної виконавчої служби Гайсинського районного управління юстиції,  управління Пенсійного фонду України у Гайсинському районі Вінницької області  

про: скасування рішення

 

ВСТАНОВИВ :

                                                

 Суб`єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відділу державної виконавчої служби Гайсинського районного управління юстиції, управління Пенсійного фонду України у Гайсинському районі Вінницької області про скасування рішення.

Позовні вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_1 не займається підприємницькою діяльністю з березня 2007 року. Рішення управління Пенсійного фонду України у Гайсинському районі Вінницької області  № 143 від 29.01.2009 року, про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату страхових внесків, не отримувала, а тому просить суд скасувати дане рішення, а також постанову відділу державної виконавчої служби Гайсинського районного управління юстиції від 12.05.2009 року про відкриття виконавчого провадження.

Позивач в судове засідання не з`явився, до суду надійшло клопотання про розгляд справи без його участі(а.с.18).

Представник управління Пенсійного фонду України у Гайсинському районі Вінницької області заперечувала проти позовних вимог, посилаючись на те, що рішення  № 143 від 29.01.2009 року було прийнято на підставі Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та отримано позивачем(а.с.37), який його у встановленому законом порядку не оскаржив.

Представник відділу державної виконавчої служби Гайсинського районного управління юстиції у судовому засіданні заперечував проти позовних вимог, посилаючись на те, що постанова про відкриття виконавчого провадження було прийнято на підставі вимоги управління Пенсійного фонду України у Гайсинському районі Вінницької області та відповідно до Закону України “Про виконавче провадження”(а.с.40).  

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення відповідачів, оцінивши докази в їх сукупності, на підставі ч. 2 ст. 124 Конституції України, ст. 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”та ст. 18 Закону України “Про виконавче провадження” суд дійшов висновку, що в задоволенні позовних вимог слід відмовити повністю з наступних підстав.

ОСОБА_1 з 15 листопада 2001 року зареєстрована як фізична особа-підприємець за ідентифікаційний номером -НОМЕР_1, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію серії В00 № НОМЕР_2(а.с.35).

21 січня 2009 року управлінням Пенсійного фонду України у Гайсинському районі Вінницької області, керуючись п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, було прийняте рішення № 143 від 29.01.2009 року, про застосування фінансових санкцій до суб`єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1у вигляді штрафу в розірі 40 грн. 37 коп. та нарахування пенні в розмірі 206 грн. 84коп., на загальну суму 247 грн. 21 коп. Позивача, відповідно до п. 1 ч. 13 ст. 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, було ознайомлено з даним рішенням 21 січня 2009 року, про що свідчить підпис в рішенні, про отримання першого примірника рішення(а.с.37).

Рішення № 143 від 29.01.2009 року позивачем на протязі 10 робочих днів не було виконано та оскаржено, як це передбачено п. 2 ч. 13 ст. 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”. Керуючись п. 2 ч. 14 ст. 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, управлінням Пенсійного фонду України у Гайсинському районі Вінницької області було надіслано заяву про примусове виконання рішення № 143 від 29.01.2009 року (а.с.40).

На підставі ст. 18 Закону України “Про виконавче провадження”та п. 1 ч. 14 ст. 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, відділом державної виконавчої служби Гайсинського районного управління юстиції було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження про стягнення з ОСОБА_1на користь Пенсійного фонду України боргу в сумі 247грн.21коп.(а.с.4)

Відповідно до п. 2 ч. 9 ст.106  Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, за  несплату  (неперерахування)  або  несвоєчасну  сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків,  у тому  числі  донарахованих  страхувальниками  або  територіальними органами  Пенсійного  фонду,  накладається  штраф  у  розмірі   10 відсотків  своєчасно  не сплачених сум. Одночасно на  суми  своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових  внесків  і  фінансових  санкцій  нараховується  пеня  в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів,  розрахована за кожний день прострочення платежу.

Пунктом 1 частини 13 статті 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”встановлено, що про нарахування пені та накладення штрафів,  передбачених частинами  дев'ятою  і  десятою  цієї   статті,   посадові   особи виконавчих  органів  Пенсійного  фонду  в  порядку,  встановленомуправлінням Пенсійного фонду,  виносять рішення, які протягом трьох робочих  днів  із  дня  їх  винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.

Також п. 2 ч. 13 ст. 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”встановлено, що суми пені  та  штрафів,  передбачених  частинами  дев'ятою  і десятою цієї статті,  підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією,  яка здійснює виплату і  доставку  пенсій,  протягом десяти  робочих  днів  з  дня одержання відповідного рішення.  При цьому в цей же  строк  страхувальник,  банк  чи  організація,  яка здійснює виплату і доставку пенсій,  має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним    обов'язковим    письмовим   повідомленням   про   це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.

Відповідно до п. 1 ч. 14 ст. 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, рішення  органу Пенсійного фонду про нарахування пені або накладення штрафу є виконавчим документом.

Згідно п. 2 ч. 14 ст. 106  Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”У разі якщо страхувальник,  банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій,  отримали рішення про нарахування  пені та  накладення  штрафу,  передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, і не сплатили зазначені в них суми фінансових санкцій протягом  десяти робочих днів,  а також не оскаржили це рішення чи не повідомили у цей строк відповідний виконавчий орган  Пенсійного фонду   про   його  оскарження,  воно  передається  для  виконання державній виконавчій службі та страхувальнику.

Відповідно до ст. 18 Закону України “Про виконавче провадження”, державний виконавець відкриває виконавче  провадження на підставі виконавчого документа за заявою стягувача або його представника про примусове виконання рішення.

Судом встановлено, що відповідачі діяли в межах свої повноважень, на підставі чинного законодавства, а тому позовні вимоги є безпідставними.

В силу ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Відповідно до ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно  11, 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти позову, а суд згідно ст. 86 зазначеного кодексу оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на  їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, враховуючи викладене, суд на підставі наявних доказів прийшов до висновку, що відповідачі діяли в межах своїх повноважень відповідно до чинного законодавства.

 

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257  КАС України, суд -

 

ПОСТАНОВИВ :

 

В задоволені позову відмовити повністю.

Копію постанови направити позивачу.

 

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

 

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

 

 Повний текст постанови оформлено:   22.06.09 

 

Суддя                                                           Поліщук Ірина Миколаївна

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація