а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 червня 2009 р. Справа № 2-а-1554/09/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Аліменко Володимира Олександровича,
При секретарі судового засідання: Запасній Ілоні Миколаївні
За участю представників сторін:
позивача : ОСОБА_1
відповідача : Лебедева Г.Я.
розглянувши матеріали справи
за позовом: ОСОБА_1
до: сектора громадянства імміграції і реєстрації фізичних осіб Ленінського РВ УМВС України у Вінницькій області та до третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача Управляння Державного казначейства України
про: зобов'язання вчинення певних дій та стягнення з відповідача-суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування матеріальної та моральної шкоди
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до сектора громадянства імміграції і реєстрації фізичних осіб Ленінського РВ УМВС України у Вінницькій області та до третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача Управляння Державного казначейства України про зобов'язання вчинення певних дій та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
Позовні вимоги мотивовані тим, що паспортним підрозділом Ленінського РВ м. Вінниці у 1999 роціОСОБА_1 була знята з реєстраційного обліку по проспекту АДРЕСА_1відповідно до рішення Ленінського районного суду м. Вінниці. Пізніше на підставі рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 10.05.2000р.ОСОБА_1 набула право на 1/4 житлової площі вищезазначеної квартири та право на вселення. Для поновлення своїх прав, позивачка просить зобов'язати сектор громадянства імміграції і реєстрації фізичних осіб Ленінського РВ УМВС України у Вінницькій області поновити реєстрацію по проспекту АДРЕСА_1та стягнути матеріальну і моральну шкоду за зволікання з поновленням реєстрації.
В судовому засіданні позивачка зазначила, що позов підтримує в повному обсязі та просить позовні вимоги задовольнити посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.
Представник відповідача позов не визнав, просив у позові відмовити, так як пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши та вивчивши матеріали справи, оцінивши надані по справі докази, суд встановив наступне.
Стаття 7 Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”передбачає, що зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі заяви особи, запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи, остаточного рішення суду (про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням або визнання особи безвісно відсутньою або померлою), свідоцтва про смерть.
ОСОБА_1 була знята з реєстраційного обліку у серпні 1999 року на підставі рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 11.05.1999р., яке набуло законної сили.
Надалі, в результаті судових позовів 10.05.2000р. Ленінський районний суду м. Вінниці прийняв рішення, яке набуло законної сили 04.07.2000р. щодо вселення ОСОБА_1. в квартиру АДРЕСА_1, та набуття права власності на 1/4 житлової площі квартири за вказаною адресою.
Відповідно до статті 6 Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.
У статті 6 Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”також зазначено, що для реєстрації особа подає письмову заяву, паспортний документ, квитанцію про сплату державного мита або документ про звільнення від його сплати, два примірники талона зняття з реєстрації.
На виконання вимог даної статті Закону Постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.2004 року № 985 затвердженні зразки документів, необхідних для реєстрації місця проживання в Україні, в тому числі заяви про реєстрацію. Заява особи про реєстрацію місця проживання є єдиною підставою для реєстрації місця проживання особи.
Судом встановлено, щоОСОБА_1 до ВГІРФО Ленінського РВ не подавала заяви встановленого зразку, тому ВГІРФО Ленінського РВ і не мало правових підстав для її реєстрації. Про даний факт,ОСОБА_1 повідомлялася неодноразово листами відповідача, які досліджені в судовому засіданні (а.с. 21-23, 25-27).
Крім того, в судовому засіданні було встановлено, що заперечень з боку паспортної служби з питання поновлення реєстрації ОСОБА_1. немає, при наявності відповідних документів необхідних для здійснення даної процедури зазначених в Законі України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”.
Також судом встановлено, щоОСОБА_1 про порушення свого права щодо поновлення її реєстрації дізналася у 2000 році, з дня набуття рішенням суду законної сили, однак протягом певного часу рішення суду не виконала з надуманих підстав про відмову в її реєстрації ВГІРФО Ленінського РВ, і з того часу до суду за захистом свого права не зверталася.
Частиною 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до вимог ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах звернення до адміністративного суду, який встановлено в один рік, а відповідно до ч.1 ст.100 КАС України, пропуск строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.
Оскільки адміністративний позов поданий з пропущенням строку звернення до адміністративного суду і на врахування цього наполягає відповідач, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні даного позову повністю.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до сектора громадянства імміграції і реєстрації фізичних осіб Ленінського РВ УМВС України у Вінницькій області та до третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача Управляння Державного казначейства України про зобов'язання вчинення певних дій та стягнення з відповідача-суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування матеріальної та моральної шкоди відмовити в зв"язку з пропущенням строку звернення до адміністративного суду.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 08.06.09
Суддя Аліменко Володимир Олександрович