а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 червня 2009 р. Справа № 2-а-2291/09/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Сторчака Володимира Юрійовича,
При секретарі судового засідання: Гонті Інні Олександрівні
За участю представників сторін:
позивача : Коломієць І.М. - представник за дорученням
відповідача : не з"явився
розглянувши матеріали справи
за позовом: Державної податкової інспекції у м.Вінниці
до: Суб`єкта підприємницької діяльності-фізичної особиОСОБА_1
про: припинення підприємницької діяльності
ВСТАНОВИВ :
Державна податкова інспекція у м. Вінниці звернулась до суду з позовом про припинення підприємницької діяльності суб`єкта підприємницької діяльності фізичної особи-підприємцяОСОБА_1.
Позовні вимоги мотивовані тим, що фізична особа-підприємець СПД ОСОБА_1 не подає звітності в державну податкову інспекцію, чим порушує п. 4.1.4 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року №2181-ІІІ.
За таких підстав, позивач просить суд припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємцяОСОБА_1.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримала та просила суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі, посилаючись на обставини викладені в позовні заяві.
Відповідач в судове засідання повторно не з'явився, жодних заперечень відповідно до ухвали суду від 13.05.2009 року не надав. Відповідно до ст. 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Про час і місце розгляду справи відповідач був повідомлений завчасно і належним чином. Отже, виходячи зі змісту ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, неявка відповідача не є перешкодою для розгляду справи, а тому судом ухвалено розглянути справу за наявними у ній матеріалами.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Згідно свідоцтва про державну реєстрацію від 26.09.2000 року ОСОБА_1зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа-підприємець, ідентифікаційний код -НОМЕР_1.
Відповідно до довідки № 3813/к/10-17 від 07.05.2009 року, СПД ОСОБА_1не має заборгованості з податків, зборів, обов`язкових платежів, перед бюджетом.
Згідно п.4.1.4 ст.4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р №2181-ІІІ, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу.
Відповідно до ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків зобов'язані:
- вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами;
- подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням, сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
В порушення зазначених норм Закону, відповідач не звітує до ДПІ у м. Вінниці з 2003 р., що стверджується довідкою позивача від 07.05.2009 року № 3813/К/10-17.
Відповідно до підпункту 8.6 пункту 8 Інструкції про порядок обліку платників податків, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 19.02.98 р. № 80 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.03.98 р. за № 172/2612, якщо платник податків не має заборгованості перед бюджетом, та в разі неподання протягом одного року в органи державної податкової служби податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, керівник державної податкової служби приймає рішення про звернення до господарського суду із позовною заявою про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
В силу ч.2 ст. 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, підставами для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
З урахуванням положень ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу України”, відповідно до покладених державою функцій на державні податкові органи, Державна податкова інспекція здійснює контроль за додержанням законодавства про податки, інші платежі. Тому, місцева державна податкова інспекція, користуючись правом органу державної податкової служби, встановленим пунктом 17 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу України”, звернулась до суду з даним позовом.
Враховуючи те, що у судовому засіданні доведено неподання СПД ОСОБА_1 протягом року до державної податкової інспекції податкових декларацій, документів фінансової звітності встановлених законодавством, наявні підстави для задоволення позову в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Позов Державної податкової інспекції у м.Вінниці задовольнити.
Припинити підприємницьку діяльність Суб'єкта підприємницької діяльностіОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідент.код НОМЕР_1).
Зобов'язатиОСОБА_1 здійснити заходи пов'язані з припиненням підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця у встановленому законом порядку і в трьохмісячний термін подати органу державної реєстрації документи, відповідно до ч. 9-18 ст.47 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців".
Копію постанови направити Державному реєстратору м. Вінниці для виконання вимог ст. 49 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців”.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 18.06.09
Суддя /підпис/ Сторчак Володимир Юрійович
Копія вірна:
Суддя:
Секретар: