Справа №2-379/2007
ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ЧЕРНІГОВА
РІШЕННЯ
Іменем України
02 лютого 2007 року м. Чернігів
Деснянський районний суд міста Чернігова у складі: головуючого - судді Коверзнева В.О., при секретарі - Балаба О.А.,
з участю сторін,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди,
встановив:
12.10.2006 року позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача про стягнення 463 грн 24 коп. у відшкодування майнової шкоди, 5000 грн у відшкодування моральної шкоди, що завдані укусами собаки та судових витрат.
У судовому засіданні позивачка свої вимоги підтримала і наполягала на задоволенні.
Відповідач позов не визнав. Він пояснив, що на прохання ОСОБА_3 передав їй собаку для охорони помешкання, у зв'язку з чим вважає, що не повинен нести відповідальність за завдану шкоду.
Заслухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини. Позивач є власником кавказької вівчарки, яка утримувалася у подвір'ї будинку АДРЕСА_1, частина якого належить відповідачу. 18.06.2006 року о 14 год. 15 хв. його собака вискочив з подвір'я на вулицю і покусав позивачку, яка в той час знаходилася біля будинку АДРЕСА_1. Внаслідок отримання укушених ран, позивачка була змушена лікуватися і витратила на придбання ліків та медичних препаратів 463 грн 24 коп., чим завдана майнова шкода. По справі також доведено завдання позивачці моральної шкоди, що полягає у душевних та фізичних стражданнях, які вона відчувала під час нападу собаки, в період лікування, а також необхідністю докладати додаткових зусиль для організації свого життя.
Відповідно до чч. 1, 2 ст. 1187 ЦК України діяльність пов'язана з утриманням службових собак та собак бійцівських порід, створює підвищену небезпеку для інших осіб і є джерелом підвищеної небезпеки.
Шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, тощо) володіє об'єктом, використання або утримання якого створює підвищену небезпеку.
Оскільки відповідач не надав суду жодного доказу передачі права власності або володіння собакою породи кавказька вівчарка іншим особам, відповідно до закону він зобов'язаний відшкодувати завдану позивачці шкоду.
Понесення позивачкою витрат на придбання ліків та медичних препаратів в розмірі 463 грн 24 коп. підтверджується чеками (а.с. 25, 26), що є підставою відшкодування завданої майнової шкоди в повному обсязі.
Вирішуючи питання розміру грошового відшкодування завданої позивачці моральної шкоди, суд враховує характер правопорушення, глибину, тривалість завданих страждань і виходячи із засад розумності та виваженості вважає достатньою сатисфакцією стягнення на її користь 2000 грн.
Оплата позивачкою судового збору в розмірі 59 грн 50 коп., а також витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 грн, а всього 89 грн 50 коп. підтверджується квитанціями (а.с. 1, 2).
Вказані витрати, відповідно до ст.ст. 79, 88 ЦПК України вважаються судовими і підлягають відшкодуванню за рахунок відповідача.
Керуючись ст.ст. 10, 79, 81, 88, 208, 209, 212 - 215, 294 ЦПК України, ст.ст. 11, 16, 22, 23, 1166, 1167, 1187 ЦК України, суд
вирішив:
позов задовольнити частково. Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 463 грн 24 коп. у відшкодування майнової шкоди, 2000 грн у відшкодування завданої моральної шкоди та 89 грн 50 коп. у відшкодування судових витрат, а всього 2552 грн 74 коп.
Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду Чернігівської області. Заява про апеляційне оскарження рішення подається протягом 10 днів з дня його проголошення, а апеляційна скарга - протягом 20 днів після подання заяви. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження рішення, якщо вона подається в строк, встановлений для подання заяви.
Головуючий: