Справа № 2-625/2009 р.
Р і ш е н н я
Ім’ям України
26 серпня 2009 р.
Чигиринський районний суд, Черкаської області, в складі:
головуючого судді - Совгири І.В.
при секретарі – Тендітній Л.В.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Чигирині, Черкаської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Суботівської сільської ради, третя особа: ОСОБА_2, про визнання права власності на земельну ділянку, -
В С Т А Н О В И В :
Згідно заповіту від 18.03.2005 року, посвідченого виконавчим комітетом Суботівської сільської ради ОСОБА_3 заповіла ОСОБА_1 право на земельну частку (пай) на підставі сертифіката серії ЧР № 0295575.
07 квітня 2005 року померла ОСОБА_3, і позивач прийняв спадщину, поскільки був зареєстрований та проживав із померлою до дня її смерті. А коли звернувся до нотаріальної контори для оформлення спадкових прав, то йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на підставі того, що замість вказаного у заповіті сертифіката на право на земельну частку (пай) було видано державний акт серії ЧР № 119865 на право власності на земельну ділянку площею 1,84 га в межах Суботівської сільської ради і землю було виділено в натурі. А тому позивачу було рекомендовано звернутися до суду для оформлення спадкових прав.
Після смерті ОСОБА_3 спадкоємцем по закону є її син – ОСОБА_2, котрий не заперечує, щоб власником земельної ділянки було визнано позивача.
А тому, позивач просить визнати за ним право власності на вказану земельну ділянку.
Позивач в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, прохав їх задовольнити та визнати за ним право власності на земельну ділянку після померлої 07 квітня 2005 року ОСОБА_3, пояснивши, що він прийняв спадщину після померлої, поскільки був зареєстрований та проживав із померлою до дня її смерті, але йому було відмовлено нотаріусом в оформленні спадкових прав на тій підставі, що замість вказаного у заповіті сертифіката на право на земельну частку (пай) було видано державний акт серії ЧР № 119865 на право власності на земельну ділянку площею 1,84 га в межах Суботівської сільської ради, землю було виділено в натурі, а нотаріус не може вийти за межі заповіту.
Відповідач позов визнав і згідний на задоволення позовних вимог.
Третя особа ОСОБА_2 не заперечує проти задоволення позову і, як спадкоємець по закону, відмовляється від своєї частки спадкового майна на користь позивача.
Суд, вислухавши позивача, вивчивши матеріали справи, вважає, що в судовому засіданні знайшов підтвердження факт, що власником земельної ділянки, площею 1,84 га в межах Суботівської сільської ради, згідно державного акту серії ЧР № 119865 та витягу про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, являлася ОСОБА_3, яка померла 07 квітня 2005 р., що стверджується свідоцтвом про смерть серії 1-СР № 003995.
В судовому засіданні також знайшов підтвердження факт, що спадкоємцем майна після смерті ОСОБА_3, відповідно до заповіту від 18.03.2005 року, посвідченого виконавчим комітетом Суботівської сільської ради, є позивач ОСОБА_1, який прийняв спадщину, поскільки був зареєстрований та проживав із померлою до дня її смерті, що стверджується довідкою виданою Суботівською сільською радою № 460 від 04.08.2009 року, але не зміг нотаріальної оформити спадкові права через те, що замість сертифіката на земельну частку (пай) було видано державний акт і нотаріус не може вийти за межі заповіту. Третя особа не заперечує проти задоволення позовних вимог, а інших спадкоємців, які б прийняли спадщину не має, тому за позивачем можливо визнати право власності на вказану земельну ділянку.
На підставі викладеного, ст.328 ЦК України, керуючись ст. 15,30,62,130,218 ЦПК України, суд-
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву задовольнити.
Визнати право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 1,84 га в межах Суботівської сільської ради, згідно державного акту серії ЧР № 119865, який належав померлій 07 квітня 2005 року ОСОБА_3, за ОСОБА_1.
Рішення може бути оскаржено шляхом подачі до апеляційного суду Черкаської області, протягом десяти днів з дня проголошення, заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подачі заяви.
Головуючий